Kostelecká

V noci zemřel při havárii 35letý muž. V Kostelecké

foto Policie ČR

V pondělí kolem třiadvacáté hodiny řídil pětatřicetiletý muž z Prostějova osobní automobil Fiat Stilo od Kostelce na Hané k Prostějovu.

„Asi 300 metrů před Prostějovem řidič z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a po projetí mírnou pravotočivou zatáčkou vyjel vpravo mimo komunikaci. Tam vozidlo narazilo do hliněného náspu, v důsledku čehož se přetočilo přes střechu. Řidič při nehodě utrpěl zranění, kterým na místě podlehl," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek.

Starý Prostějov. Kostelecká

Foto SOkA

Pojmenování Kostelecké ulice se podle směru výpadové trasy ke Kostelci na Hané používalo již od 16. století. V domě č. 48 sídlí tradiční restaurace, dnes pojmenovaná U Chmelů.

Kdysi se zde hosté mohli těšit z tanečního sálu, dnes jsou v nabídce tenisové kurty. (ber)

Město uvažuje o propojení Plumlovské s Kosteleckou

ilustrační foto ber

Po Tiché z Domamyslic k biokoridoru Hloučela míří denně mimo stovek vozidel i chodci, běžci a cyklisté. Pro tyto skupiny účastníků silničního provozu patří mezi nejohroženější. Nejinak je tomu i v tomto úseku, kde citelně chybí stezka. Město uvažuje o jejím vybudování.

„V souvislosti s probíhající výstavbou Severního obchvatu se zpracovává studie proveditelnosti (do konce roku 2020) pro tzv. Severozápadní kvadrant – uvažované propojení mezi kruhovým objezdem Plumlovská, Domamyslice a Kosteleckou ul. směr Severní obchvat.

Prostějov se pustí do rekonstrukce vnitrobloku v Kostelecké

ilustrační foto MMP

Jelikož se na dotčeném území vyskytuje velké množství inženýrských sítí a také velké množství zeleně, bylo nutné projektovou dokumentaci několikrát předělávat, aby bylo docíleno souhlasu všech dotčených orgánů a správců sítí.

"V současné době je zpracována projektová dokumentace pro územní řízení a dokončuje se k ní inženýrská činnost,“ komentoval současný stav příprav první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Rada města Prostějova tak nyní schválila rozpočtové opatření ve výši 100.000 Kč na pořízení projektové dokumentace pro stavební povolení. (red)

 

OBRAZEM: Kostelecká je otevřena, práce ale pokračují

Foto ber

O třináct dnů dříve, v pátek 2. září, byla otevřena Kostelecká ulice v Prostějově. Od prvního srpna zde probíhala kompletní rekonstrukce komunikace, která přišla na 8 milionů korun.

V současné době práce pokračují v režii města. To investuje 3,7 milionu korun do chodníků, obrubníků a parkovacích stání. (ber)

V Kostelecké se pilně pracuje

Foto ber

Uzavírka silnice II/366 ulice Kostelecká začala minulý pátek 5.8.2016. V ulici se bude pokládat nový povrch.

Uzavírka v délce 400 metrů je od Přikrylova náměstí po Martinákovu ulici a potrvá pravděpodobně až do 15. září. (ber)

 

Část Kostelecké ulice bude uzavřena. Od pátku!

ilustrační foto mapa MMP

Uzavírka silnice II/366 ulice Kostelecké zahajuje již tento pátek 5.8.2016. V ulici se bude pokládat nový povrch.

Přechodná úprava provozu čeká na motoristy i pěší využívající Kosteleckou ulici. Po rekonstrukci infrastruktury do ulice vyjede těžká technika. Stavbaři zde položí zbrusu nový povrch. Uzavřená část v délce 400 metrů bude od Přikrylova náměstí po Martinákovu ulici, pravděpodobně až do 15. září.

Omezí i stání vozidel v části ulice Fanderlíkova a J.B. Pecky z důvodu zajištění průjezdu vozidel zásobujících pekárnu a palírnu. (red)

Část Kostelecké ulice bude od 1. srpna uzavřena

ilustrační foto MMP

Od 1. srpna 2016 je třeba počítat s obousměrnou uzavírkou Kostelecké ulice v Prostějově, ve které se bude pokládat nový povrch.

Přechodná úprava provozu čeká na motoristy i pěší využívající Kosteleckou ulici. Po rekonstrukci infrastruktury do ulice vyjede těžká technika. Stavbaři zde položí zbrusu nový povrch. Uzavřená část bude v trase od Přikrylova náměstí po Martinákovu ulici.

Místo uzavírky: silnice II/366, II150A, II/150 a místní komunikace v Prostějově

Platnost úpravy: 1.8. 2016 do 15.9.2016.

Důvod přechodné úpravy: rekonstrukce silnice II/366 ul. Kostelecké v Prostějově

Městský bytový dům v Kostelecké ulici ušetří za energie. Časem

ilustrační foto ber

Rada města Prostějova odsouhlasila na jednom ze svých červnových zasedání projektový námět na zateplení městského bytového domu v Kostelecké ulici č. 17 v Prostějově. Pro tato energeticky úsporná opatření hodlá využít dotační peníze. Stav domu je dlouhodobě kritizován nájemníky, kteří si stěžují na zimu nejen kvůli zateplení, ale i špatným oknům.

Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky vyhlásilo výzvu k předkládání žádostí o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu na projekty zaměřené na energetické úspory v bytových domech.

Propady vozovky v Kostelecké ulici opraví kraj

ilustrační foto MMP

O opravách Kostelecké ulice a podílu města Prostějova na její obnově PvNovinky již informovaly. V souvislosti s touto problematikou se množí dotazy na místa, kde se částečně propadla vozovka.

„Podle informací Odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova propady vznikly v rámci oprav vodovodu a budou zapraveny v souvislosti s celkovou obnovou Kostelecké ulice, která je v gesci Olomouckého kraje,“ sděluje magistrát. (red)