Svolinského

Opravy na Svolinského finišují

Foto ber

 

Rekonstrukce vozovek, chodníků a parkovišť na sídlišti Hloučela by měla být ukončena v listopadu letošního roku. Stavbaři finišují, obyvatele přihelých ulic už mnohem méně trápí nedostatek parkovacích míst.

 

V ulici kapitána Jaroše už lze zaparkovat poměrně bez problémů, stavbaři teď intenzivně pracují na chodnících a parkovacích místech ve Svolinského ulici. "Upřímně řečeno, už aby to bylo. Zatím těch parkovacích míst není pořád tolik, abychom nemuseli parkovat u nemocnice, nebo Billy. Vadí mi to hlavně kvůli tomu, že na auto nevidím z okna a tak mám každý den ráno nervy, jestli ho už někde nerozebírají na součástky," řekl PvNovinkám jeden z obyvatel sídliště.

Sídliště Hloučela mění tvář, obyvatelé spokojeni nejsou

Foto ber

 

Rekonstrukce vozovek, chodníků a parkovišť na sídlišti Hloučela byla bezesporu potřebná. V současné době ale trápí nejen obyvatele ulice Svolinského. Důvodem je nedostatek parkovacích míst. 

"Nechápu, proč to dělají najednou ve Svolinského i kapitána Jaroše.  Už tak tady není pomalu kde zaparkovat, parkoviště u nemocnice praská ve švech a lidé jsou naštvaní," informoval redakci jeden z obyvatel.

Podle tiskové mluvčí radnice Jany Gáborové ale rekonstrukce probíhá tak, aby nemusely být uzavřeny všechny ulice. "Celá akce by měla být ukončena v listopadu letošního roku," dodala mluvčí s tím, že proinvestováno bude bezmála 13 milionů korun.  (ber)

 

Chybička se vloudila, oprava sídliště Hloučela bude dražší

ilustrační foto

Rekonstrukce ulice Karla Svolinského na sídlišti Hloučela se poněkud prodraží. Oprava parkovišť a silnice bude nákladnější, než se v rozpočtu města původně uvádělo. Důvodem je podcenění nákladů projektu úředníky magistrátu.

„Nejdříve se mluvilo o deseti milionech a teď náhle třináct? Oprava jediné ulice má být takto drahá?“ dotazoval se na jednání zastupitelů Tomáš Blumenstein (ODS). Na jeho výtku reagoval vedoucí odboru rozvoje a investic Antonín Zajíček, který se k chybě přihlásil.

„Při přípravách jsme podcenili odhady nákladů, za což se omlouvám.“ Nárůst financí dovysvětlil první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Soud řidičce vypočítal pokutu, zaplatit musí i část škody

ilustrační foto

Řidička, která 28. března loňského roku ve Vrahovicích způsobila dopravní nehodu, bude platit. Soud jí určil pokutu ve výši 40 tisíc korun. Uhradit musí také škodu v hodnotě 380 tisíc korun. Obhájce ženy zvažuje odvolání.

Březnová nehoda z loňského roku, kdy ve Vrahovicích došlo ke středu policejního auta s vozidlem řidičky má svůj soudní verdikt. Žena musí platit. Soudkyně Adéla Pluskalová jí určila pokutu ve výši 40 tisíc korun. Uhradit musí také škodu v hodnotě 380 tisíc korun. Při nehodě nedala mladá žena přednost projíždějícím policistům, kteří stíhali rychle jedoucího motorkáře. Policejní speciál, vůz v civilním provedení, byl zcela zničen. Jeden z policistů utrpěl vážná zranění.