rakovina

Den proti rakovině vybral v Prostějově přes 100 tisíc

ilustrační foto ONKO Diana

Do ulic vyšly dobrovolnice a nabízely kytičky měsíčku lékařského. 25. ročník sbírky, která kvůli opatřením Covid -19 byla přesunuta z měsíce května na září, proběhl ve dnech 29. září až 1. října.

„Poděkování patří nejen našim členkám, ale i studentům Střední zdravotnické školy, zaměstnankyni vojenského útvaru a seniorům z Kralic na Hané. Všem lidem, kteří přispěli jakoukoli dobrovolnou částkou, děkujeme,“ říká Marcela Plachá, předsedkyně ONKO Diana Prostějov s tím, že se při sbírce celkem prodalo 3480 kytiček měsíčku lékařského a vybralo se 104 392 korun.

Sbírka Dne proti rakovině startuje ve středu. Kupte si žlutou kytičku

ilustrační foto

Na nádory ledvin, močového měchýře a prostaty se zaměří letošní ročník českého Dne proti rakovině. Už ve středu 29. září 2021 vyjdou do ulic dobrovolníci ve žlutých tričkách a budou nabízet žluté kytičky se zelenou stužkou za 20 korun.  Sbírka, kterou pořádá Liga proti rakovině, se koná už po pětadvacáté.

Vzhledem k epidemické situaci se sbírka v ulicích v tradičním květnovém termínu nemohla uskutečnit, přesunula se na konec září. Dobrovolníky s kytičkami v ulicích potkáte ve středu 29. září., případně také ve čtvrtek 30. září a v pátek 1. října. Na pevných prodejních místech bude možné kvítky nabízet až do neděle 3. října.

Dnes je Český den proti rakovině. Koupili jste si žlutou kytičku?

ilustrační foto

Tradiční žlutou kytičku v hodnotě 20 korun jste si dnes, ve středu 30. září mohli zakoupit třeba u prostějovských nákupních center. Pokud jste to nestihli dnes, nezoufejte, jsou i další možnosti podpory tohoto hnutí.

„Vzhledem k aktuální situaci a výpadkům mnoha dobrovolníků je prodej kytiček v ulicích prodloužen i na čtvrtek 1. 10. Na některých pevných prodejních místech bude možné kvítky získat i v pátek, popř. o víkendu,“ vzkazují pořadatelé z Ligy boje proti rakovině. Tématem letošní sbírky, jejíž kytička nese zelenou stužku, je prevence nádorů ledvin a močového měchýře.

Kupte si žlutou kytku. Pomůžete v boji proti rakovině!

ilustrační foto

Právě dnes můžete v ulicích Prostějova potkat dobrovolníky nabízející žluté kytičky. Jejich koupí už třiadvacáté podpoříte Český den proti rakovině. 

Tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha má letos podtitul Nádorová onemocnění plic. Úkolem je preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi.

Za nabízené kvítky měsíčku lékařského liga získá prostředky na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

Český den proti rakovině zářil květy i v Prostějově

Foto MM

Tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha se letos 16. května konala už po dvaadvacáté. I tentokrát se do ní zapojili studenti Střední zdravotnické školy, kteří mimo jiné, zavítali i na Magistrát města Prostějova. 

Kytičky pro letošní rok mají vínovou stužku, minimální prodejní cena (příspěvek za 1 kytičku) je 20 Kč. Pokud jste si nestihli kytičku koupit? Nevadí. Sbírku můžete podpořit zakoupením e-kytičky (kytičky v elektronické podobě), prostřednictvím dárcovské SMS (více na www.cdpr.cz/dms nebo posláním příspěvku na účet Českého dne proti rakovině 65 000 65 / 0300. 

Letošním tématem sbírky jsou nádory tlustého střeva. (ber)

 

Žluté kvítky opět pomáhaly

Foto Martin Mokroš

Desátého května se uskutečnil další ročník Českého dne boje proti rakovině, jehož výtěžek byl letos zaměřen na rakovinu krku a horní poloviny těla vůbec. Jako vždy se do boje s rakovinou zapojila i prostějovská Střední zdravotnická škola.

Letos škola vyslala rovnou dvě třídy třetího ročníku, aby prodejem podpořily dobrou věc. A podařilo se. Jak uvedla hlavní koordinátorka akce Martina Papšová, jinak vyučující odborných předmětů na škole, podařilo se prodat celkem 1021 žlutých kvítků, což znamená sumu skoro 20 500 korun. Vzhledem k tomu, že někteří donátoři dávali do taštiček více jak povinných dvacet korun, bude částka ještě vyšší. (MM)

 

Český den proti rakovině již dnes

ilustrační foto plakát

Nejstarší sbírka v ČR, která se pravidelně koná již od roku 1996, proběhne dnes, 11. května, také v Prostějově. Partnerem je Zdravé město Prostějov.

Cílem této sbírky je přinést veřejnosti informace o prevenci rakoviny prostřednictvím rozdávaných letáčků. Peníze získané za nabízené kvítky měsíčku lékařského budou použity na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

Hlavním tématem letošní sbírky je rakovina prsu u žen a mužů. Barva stužek kytiček pro letošní rok je růžová.

Není kolo jako kolo

ilustrační foto

Jízdu na normálním bicyklu zvládáme asi všichni. Ale vidět jednokolku na hlavním prostějovském náměstí, to je jiná.

Tenhle mládenec se na ní proháněl v rámci akce pořádané ligou proti rakovině. A nám nezbývá, než si povzdechnout - kdo umí, umí... (ber)

Liga proti rakovině přinesla do Prostějova osvětu

Foto ber, Zuzana Zapletalová

Liga proti rakovině Praha představila v minulých dnech na prostějovském hlavním náměstí projekt „Každý svého zdraví strůjcem“. Putovní výstavu navštívily stovky lidí.

„Rakovinu máme bohužel v rodině již několik generací. Zemřela na ni moje matka i babička, já sama jsem ji v minulých letech překonala hned dvakrát,“ sdělila PvNovinkám dvaačtyřicetiletá Jana K., která na výstavu zavítala s dcerou. „Nejvíc mě v době mé nemoci trápilo, že se mi vyhýbali i přátelé. Zřejmě ze strachu, že se o ní nechci bavit. Opak byl pravdou, moc jsem toužila si o tom promluvit,“ popsala vlastní příběh..

Ještě dnes: Liga proti rakovině na prostějovském hlavním náměstí

ilustrační foto plakát

Liga proti rakovině Praha představí v Prostějově akci na téma prevence rakoviny z pohledu přívětivější tváře. Na místě bude odborný lékař, se kterým lidé budou moci konzultovat své dotazy. Akce organizovaná společně se Zdravým městem Prostějov se uskuteční na náměstí T. G. Masaryka ještě dnes, 24. září od 9 do 17 hodin ve žlutých stanech.

„Každý svého zdraví strůjcem“ je název úspěšné putovní výstavy, se kterou se Liga proti rakovině už osmým rokem vydává na pouť po českých a moravských městech. Hlavním cílem akce je oddémonizovat závažné, deprimující téma rakoviny.