Tři králové

Tři králové zavítali na radnici. I s velbloudem

Foto MMP

Po roce opět zavítali na prostějovskou radnici Tři králové.

Ve vestibulu je přivítali členové vedení města Prostějova. (red)

Tříkráloví koledníci vyrazí do ulic

ilustrační foto Tříkrálová sbírka

Tříkrálové koledníky lidé poznají nejen podle korunky a pláště. Mají s sebou také pokladničku s logem Charity, která je zapečetěná a očíslovaná. Za peníze, které jim lidé přispějí, Charita pomůže lidem v nouzi.

Tříkrálová sbírka 2018 probíhá tradičně i v prostějovském děkanátu. "Stejně jako v minulých letech využijeme zhruba 30 tisíc korun na přímou pomoc osamělým matkám v tíživé životní situaci sociálně slabým rodinám a osobám bez přístřeší," vypočítal ředitel Charity František Hynek. Půl milionu korun by pak Charita potřebovala pro další rozvoj klientů v Chráněném bydlení Daliborka. "Potřebujeme pořídit chráněný byt, kde budou klienti trénovat větší samostatnost jen s externí dopomocí," dodal Hynek. 

Tři králové u hasičů

foto HZS OLK

Stejně jako v předchozích letech navštívili olomoucké profesionální hasiče v pátek 6. ledna 2017 Tři králové. Koledovat mezi hasiče přišli ve 12:30 hodin. 

Kostýmy Melichara, Kašpara a Baltazara oblékli prezident Arcidiecézní charity Olomouc Bohumír Vitásek a charitní pracovníci Miroslav Podhajský a Vojtěch Krystek. Koledovat přišli za tónů kytary a vůně kadidla. Koledníky přivítaly na krajském ředitelství HZS Olomouckého kraje a centrální požární stanici v Olomouci asi dvě desítky příslušníků a občanských zaměstnanců, kteří přispěli do jejich kasičky.

Tři králové všechny obdarovali tradičním tříkrálovým cukrem a kapesními kalendáři.

Tři králové navštívili primátorku

Foto MMP

Tříkráloví koledníci dorazili dnes, tedy v pátek 6. ledna, na prostějovskou radnici.

Koledníky z prostějovské Charity, kteří již tradičně navštívili prostějovskou radnici, přivítala primátorka města Alena Rašková, náměstek Pavel Smetana a uvolněný radní Jaroslav Šlambor. (red)

 

Pozor na falešné Tři krále!

ilustrační foto ber

V prostějovských ulicích Atletická a Kovaříkova operovali, pod rouškou Charity ČR, podvodníci. 

„Strážníci vyjeli na místo a zjistili, že kasička byla sice opatřena známkou Charity ČR, ale nebyla zapečetěna. Jednalo se o čtyři osoby ve věku 21,15,12,12 let. Tři z nich měly na sobě převlek Tří králů. Prokázat, za koho vybírají finanční prostředky, nedokázaly. Proto jim byla kasička i s vybranou částkou v hodnotě 193 korun odebrána. Celá událost je postoupena správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti majetku,“ uvedla mluvčí Městské policie Prostějov Jana Adámková, která doplnila upozornění pro občany.

Tři králové vyjdou do ulic již zítra!

ilustrační foto

 

Začátek nového roku je již tradičně spjatý s nejznámější a největší dobrovolnickou akcí u nás - Tříkrálovou sbírkou. V roce 2015 se s koledníky v Prostějově a okolních obcích setkáme od pátku 2. do středy 14. ledna. Loni se podařilo vykoledovat 795 033 korun.

Každý rok od 1. do 14. ledna můžete v českých městech a vsích potkat na čtyřicet tisíc charitních koledníků v kostýmech Tří králů. V návaznosti na starou lidovou tradici chodí od domu k domu nebo koledují v ulicích. Z výtěžku sbírky poté Charita Česká republika celoročně pomáhá těm, kdo si sami pomoci již nedokáží. Hlavním posláním Tříkrálové sbírky je nosit do domovů radost z narození Krista a upozornit na potřebné lidi a konkrétním skutkem jim pomoci. Do akce se na Prostějovsku každoročně zapojují více než dvě stovky kolednických skupinek.

Tříkrálová sbírka je opět tu

ilustrační foto

 

Koledníci Tříkrálové sbírky nasbírali v loňském roce v našem regionu 1,11 milionu korun. Peníze putovaly například na nové topení Domu pokojného stáří v Bohuslavicích nebo na vybavení Daliborky v Prostějově, která slouží postiženým lidem. Budou koledníci v roce 2014 ještě úspěšnější?

Do ulic v době od 1. do 14. ledna opět vyjdou koledníci se zapečetěnými pokladničkami. Stane se tak již po čtrnácté oproti celorepublikovému třináctému ročníku. Původem charitativních sbírek se totiž pyšní právě Prostějovsko a Olomoucko.

„Úplně první Tříkrálovou sbírku pořádaly pouze charity v Olomoucké arcidiecézi a to již v roce 2000. Po úspěšném prvním ročníku se následně do pořádání sbírky zapojila celá organizační struktura Charity Česká republika,“ říká koordinátor projektu za Olomouckou arcidiecézi Marek Navrátil.