dobrovolníci

Primátor poděkoval dobrovolníkům z očkovacího centra

ilustrační foto

Primátor města Prostějova František Jura v úterý poděkoval 25 dobrovolníkům za jejich nezištnou práci. Osobní primátorský děkovný dopis a dárkové balíčky z rukou Františka Jury, prvního náměstka primátora Jiřího Pospíšila, náměstkyně Aleny Raškové a vedoucího oddělení krizového řízení Adolfa Labáka přijali dobrovolní pracovníci za pomoc v očkovacím centru ve Společenském domě.

"V průběhu pandemie COVID-19 svou dobrovolnickou prací napomáhali bezproblémovému chodu očkovacího centra zde ve městě. Za tuto práci jim patří obrovský dík. Dík za pozitivní přístup k lidem, co přišli na očkování, za přátelskou atmosféru, kterou v centru celou dobu svého působení šířili. Jsem hrdý na to, že zde máme takové lidi," uvedl při slavnostním setkání primátor František Jura. (red)

Charita hledá dobrovolníky, dochází jí lidé

Ilustrační foto pixabay.com

Charity olomoucké Arcidiecéze poskytují více než 200 služeb téměř 46 tisícům klientů. I přes to, že na jaře byl akutní nedostatek ochranných prostředků, povedlo se ochránit klienty a zaměstnance a nákaza se jim, kromě jednotek případů, vyhnula. Nyní je situace odlišná.

Letní mezičas Charitě poskytl šanci se připravit po materiální stránce. Přes veškerou prevenci a profesionalitu ze strany zaměstnanců se nyní nedaří nákaze zabránit a zvyšuje se počet infikovaných a zaměstnanců i klientů v karanténě.

V prostějovské nemocnici jsou s covidem přes dvě desítky pacientů. Nemocnice hledá dobrovolníky

Ilustrační foto pixabay.com

V prostějovské nemocnici leží podle mluvčí Radky Miloševské 24 covid pozitivních pacientů, z toho čtyři na oddělení ARO.

Dalších 18 leží v nemocnici v Přerově, přičemž z toho pět je na ARO. Šest pacientů je v Jesenické nemocnici. „Vzhledem k tomu, že obsazenost se stále zvyšuje, plánují nemocnice kapacity covid lůžek v těchto dnech posílit,“ uvedla mluvčí.

Všechny nemocnice zároveň již teď hledají dobrovolníky, kteří by pomohli s nelékařskou péčí. Jde o mediky, zdravotní sestřičky v důchodu, na mateřské či rodičovské dovolené a zdravotníky, kteří se aktuálně věnují jinému oboru. 

V prostějovském regionu bylo ke středeční 21. hodině 632 lidí s potvrzenou nákazou COVID 19. (ber)

Ve výdeji ochranných prostředků pokračují v Prostějově dobrovolníci

Ilustrační foto MMPv

V minulém týdnu zahájilo město Prostějov distribuci roušek občanům, kteří si je odebírali ve dvoře radnice a před radnicí. Dále město předalo roušky osadním výborům pro distribuci v příměstských částech a tyto ochranné pomůcky byly také zástupce města rozvezeny do velkých i menších prodejen s potravinami.

Od čtvrtka 2. dubna pokračuje statutární město Prostějov v distribuci ve spolupráci s dobrovolníky, kteří se zaregistrovali prostřednictvím elektronického formuláře na webu města. Dobrovolníci dopraví roušky prostějovským seniorům nad 75 let přímo do jejich domovů. Roušky budou vloženy do poštovní schránky nebo budou předány přímo. Lidé, kteří v souvislosti s touto akcí nabídli městu pomoc, jsou vybaveni průkazem dobrovolníka vydaným Statutárním městem Prostějovem. Distribuce roušek bude probíhat předběžně do konce příštího týdne, resp.

Město Prostějov registruje dobrovolníky!

ilustrační foto

Město Prostějov začíná registrovat případné dobrovolníky, kteří jsou ochotni pomoci, bude-li potřeba. 

Přihlásit se můžete prostřednictvím formuláře, který naleznete na adrese: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSewOc4XpyYp053e5jJpwC6ZAUKMkLyD9LgLFqT-K1fO1OrqlQ/viewform?fbclid=IwAR2J0Q8hu5L_JVyIAet5O1sxU2ig8oWdezdTD6W12pSrZpwC6KjnVUt39Jw

"Děkujeme!," vzkazuje Magistrát města Prostějova. (red)