poděkování

Najády děkují za podporu městu Prostějov

Foto Andrea Janurová

I letošní rok Najády oblékly modré dresy, a i přes zdravotní indispozici některých stálic, měly s pomocí spřátelené posádky Vrahovické sací jednotky (VSJ) možnost zajet si a užít opět pohodové společné chvíle na lodi i atmosféru závodů.

Nejprve se jako posila týmu VSJ zúčastnily závodů Olšovec OPEN v Jedovnici, a poté tradičně na domácí půdě v Plumlově.

Od účasti na Plumlovském draku 2022 posádky neodradilo ani ranní deštivé počasí, organizátoři vše operativně vyřešili na výbornou a vyhlašování výsledků bylo už jen třešničkou na dortu za skvělým dnem v přítomnosti stejně naladěných lidí, kteří dělají to, co je baví a spojuje.

„Děkujeme tímto za finanční podporu městu Prostějovu i VSJ za zapůjčení lodi na tréningy a za výpomoc na lodi,“ dodává za Najády Andrea Janurová. (Andrea Janurová)

Mladíka s vážnými zraněními vyprostili z auta hasiči. Přišel jim poděkovat za život

Foto HZS Olomouckého kraje

„Děkuji vám za záchranu života,“ říká s vděčností a respektem v hlase drobný mladý muž. Spíše ještě chlapec. Podává hasičům ruku a předává jim pozornost. „My jsme rádi, že tě vidíme na vlastních nohách,“ kontrují šternberští hasiči s úsměvem. Pak zvážní.

To když si vybaví letošní červnovou noc, kdy vyjížděli nad Šternberk a kousek od Lipiny bojovali spolu se záchranáři ve zdemolované škodovce čerstvému maturantovi o život. Automobil totiž v plné rychlosti vjel pod kamion odstavený na parkovišti. Náraz byl tak silný, že z vozu vyletěl motor. Několik desítek metrů.

Maminka děkuje záchranářům. Za zvládnutí překotného porodu

Foto ZZS

Třináctého května 2021 zasahovala posádka RLP z VZ Aksamitova Olomouc u ženy, kde již probíhal překotný porod. Paní Maksuti přišla za život malé Safirky, která se na svět vydala předčasně, záchranářům poděkovat.

„Poděkovaní ze strany maminky bylo úžasné a my mockrát děkujeme za milá slova díků, doplněná krásným, chutným a tematickým dortem. Přejeme Vám i dětem jen to nejlepší a hlavně spousty zdraví,“ uvedla mluvčí záchranky Lucie Urbanová.

Citace děkovného dopisu:

Primátor poděkoval dobrovolníkům z očkovacího centra

ilustrační foto

Primátor města Prostějova František Jura v úterý poděkoval 25 dobrovolníkům za jejich nezištnou práci. Osobní primátorský děkovný dopis a dárkové balíčky z rukou Františka Jury, prvního náměstka primátora Jiřího Pospíšila, náměstkyně Aleny Raškové a vedoucího oddělení krizového řízení Adolfa Labáka přijali dobrovolní pracovníci za pomoc v očkovacím centru ve Společenském domě.

"V průběhu pandemie COVID-19 svou dobrovolnickou prací napomáhali bezproblémovému chodu očkovacího centra zde ve městě. Za tuto práci jim patří obrovský dík. Dík za pozitivní přístup k lidem, co přišli na očkování, za přátelskou atmosféru, kterou v centru celou dobu svého působení šířili. Jsem hrdý na to, že zde máme takové lidi," uvedl při slavnostním setkání primátor František Jura. (red)

Policisté byli oceněni za záchranu života pobodaného muže

Foto PČR

Při incidentu, při kterém došlo ve čtvrtek 17. prosince 2020 kolem dvacáté hodiny v rodinném domě v Kralicích na Hané mezi dvěma čtyřicetiletými cizinci, utrpěl jeden z mužů bodná poranění dolních končetin. První pomoc mu poskytli policisté, kteří mu tím zřejmě zachránili život. Muž jim přišel poděkovat. 

"Zraněnému se podařilo vyhledat pomoc u sousedů, kteří věc oznámili na tísňovou linku a poskytli mu prvotní ošetření. Ze záchranných složek na místo jako první dorazila tříčlenná hlídka oddělení hlídkové služby Policie ČR. Její členové ihned převzali poskytování první pomoci a o muže pečovali až do příjezdu Zdravotnické záchranné služby. Dle informací lékaře ZZS byl muž následkem zranění v přímém ohrožení života a poskytnutá první pomoc mu ho zřejmě zachránila.

Varhaníkovi Zdeňku Pellovi poděkovalo vedení radnice

foto Magistrát města Prostějova

Stovky možná tisíce novomanželů doprovázel hudbou na varhany v obřadní síni prostějovské radnice.

Za jeho působení poděkovali panu Pellovi primátor František Jura spolu s prvním náměstkem Jiřím Pospíšilem a popřáli mu hodně zdraví a sil do dalšího života. (red)

Novorozenecká JIP FN Olomouc děkuje za roušky

Foto FB

Personál novorozenecké jednotky intenzivní péče ve Fakultní nemocnici Olomouc z celého srdce děkuje všem, kteří poslali, posílají a chystají se poslat ušité roušky.

"Zároveň se omlouváme těm, jejichž roušky jsme nevyfotily a neukázaly na našich stránkách. Není v našich silách vše vyfotit. Věřte ale, že všechny roušky, co k nám dorazí se rozdělí na celé novorozenecké oddělení. Jsme vděčni, že na nás myslíte," vzkazují za všechny sestřičky. (red)

Fakultní nemocnice Olomouc: Děkujeme za podporu!

Foto FN Olomouc

Stovky ušitých roušek, káva, sladkosti, energetické tyčinky, sanitární materiál nebo také tolik potřebné respirátory… Vaše podpora týmu zdravotníků Fakultní nemocnice Olomouc má pestrou podobu, ale především neuvěřitelnou intenzitu. 

"Ale pomoc veřejnosti nemá jen materiální povahu, můžeme počítat i s dobrovolníky – za chybějící personál v nemocnici například zaskakují studenti z Lékařské fakulty a Fakulty zdravotnických věd Univerzity Palackého," uvedl tiskový mluvčí Adam Fritscher.

"Všem ze srdce děkujeme! Vaše podpora, byť by byla vyjádřena jen slovně nebo komentářem na sociálních sítích, je pro nás v těchto hektických dnech obrovskou vzpruhou," dodal mluvčí. (red)

 

Děkuji za vzornou péči, vzkazuje do nemocnice Jonáš Proser

Foto ber

Pobyt v nemocnici je pro většinu z nás traumatizující. Pokud ale na příslušném oddělení pracuje personál, který nejen rozumí své práci, ale má k pacientům lidský přístup, hned se „marodí“ lépe. Takovou zkušenost učinil před časem v Nemocnici Prostějov Jonáš Proser. Personálu infekčního oddělení proto dnes osobně poděkoval. PvNovinky byly u toho.

„Velmi si vážím všeho, co jste pro mne v době mého pobytu zde udělali. A moc děkuji za vzornou péči,“ konstatoval Jonáš, který obzvlášť vyzvedl práci své ošetřující lékařky Jany Mikšíkové. Poděkování podle něj ale patří nejen lékařům, lékařkám či zdravotním sestrám, ale i sanitářkám a vůbec všemu personálu. 

Potěšující to bylo i pro samotné osazenstvo. „Za 40 let ve zdravotnictví nic takového nepamatuji,“ dodala vrchni sestra oddělení Marie Plisková. (ber)

Dobří lidé stále existují. Děkujeme!

ilustrační foto internet

S poděkováním hned několika lidem se na nás obrátila čtenářka Silvie. Ztratila peněženku s veškerými doklady. Díky laskavosti hned několika lidí se jí druhý den vrátila.

"Že nemám peněženku, jsem zjistila ve vlaku. Naštěstí jsem měla peníze ještě v kapse, tak jsem průvodčí mohla zaplatit. Byla jsem z toho ale nešťastná. O peníze nešlo, ale měla jsem v ní veškeré doklady, včetně občanského průkazu," popsala dívka, která si nejdříve myslela, že peněženku ztratila večer cestou na hlavní prostějovské nádraží.