dračí lodě

Najády děkují za podporu městu Prostějov

Foto Andrea Janurová

I letošní rok Najády oblékly modré dresy, a i přes zdravotní indispozici některých stálic, měly s pomocí spřátelené posádky Vrahovické sací jednotky (VSJ) možnost zajet si a užít opět pohodové společné chvíle na lodi i atmosféru závodů.

Nejprve se jako posila týmu VSJ zúčastnily závodů Olšovec OPEN v Jedovnici, a poté tradičně na domácí půdě v Plumlově.

Od účasti na Plumlovském draku 2022 posádky neodradilo ani ranní deštivé počasí, organizátoři vše operativně vyřešili na výbornou a vyhlašování výsledků bylo už jen třešničkou na dortu za skvělým dnem v přítomnosti stejně naladěných lidí, kteří dělají to, co je baví a spojuje.

„Děkujeme tímto za finanční podporu městu Prostějovu i VSJ za zapůjčení lodi na tréningy a za výpomoc na lodi,“ dodává za Najády Andrea Janurová. (Andrea Janurová)

Poslední víkend v srpnu ovládnou Plumlovskou přehradu draci!

ilustrační foto plakát, zaki sport

Plumlovský drak 2022, kultovní dračí lodě aneb zážitek léta. Tradiční "Den přehrady" pro celou rodinu se letos koná v sobotu 27. srpna.

"Součástí akce, která zahrne závody kategorie Firmy a Sport, je i Dětský den Plumlov,“ připomněl hlavní organizátor Petr Zakopal. Na přehradě se můžeme těšit i na finále ZAKI CUP 2022. Akce začíná na pláži U Vrbiček v osm hodin, přihlásit se můžete ještě stále na zaki-sport.cz.

„Tak neváhejte a začněte sestavovat posádky a nebo se jen prostě přijďte podívat", zvou pořadatelé. (red)

Jaká byla sezona 2021 draků z VSJ? A co chystají do další sezony?

Foto VSJ

Článek týkají se činnosti VSJ nám zaslala paní Zuzana Nedomová.

"již druhý rok máme za sebou všichni mnohá omezení, i v našem sportu tomu tak bylo. Nejprve jsme nemohli trénovat, neboť jak známo, dračí lodě jsou kolektivní sport – na jedné lodi je 22 osob společně. Potom jsme mohli pomalu začít, ale organizátoři bohužel zrušili velkou spoustu závodů. Vydali jsme se tak celkem na tři – na naši oblíbenou Pálavu, do Jedovnic na rybník Olšovec a nemohli jsme samozřejmě chybět na našem domáckém Plumlovském drakovi.

Najády děkují městu!

Foto Najády

Do redakčního e-mailu dorazil děkovný dopis od posádky jedné z dračích lodí.

"Ženská dračí posádka Najády i v letošním roce děkuje Statutárnímu městu Prostějov za finanční podporu. I přes nepříznivé podmínky, jako byl nedostatek vody v přehradě, kde Najády trénují, a epidemiologická opatření, díky kterým mohly začít s tréninky až v průběhu června, to holky nevzdaly a zúčastnily se na konci srpna tradičních závodů Plumlovský drak. Přestože to Najádám na závodech letos necinklo žádnou medailí, dračice prokázaly zápal a sportovní nadšení", napsaly Najády.

Díky za Plumlovského draka a pohár primátora, vzkazuje Petr Zakopal

ilustrační foto

Čtvrtý srpnový víkend letošního roku měl na programu kultovní závody dračích lodí na Plumlovské přehradě. Celkem letos závodilo 48 posádek a na pláži bylo více než 900 návštěvníků a závodníků.

Hned ráno v osm hodin hodin měl premiéru závod na 500m „O pohár primátora“ statutárního města Prostějova Františka Jury a od zhruba deset hodin nastoupily na hladinu posádky „Plumlovského draka“.

Závody malých dračích lodí se blíží. Sestavte své posádky!

ilustrační foto Zaki sport

Oblíbená akce na vodě Plumlovské přehrady se bude konat na pláži U vrbiček 28. srpna. Čeká vás premiéra závodu malých dračích lodích na 500 metrů. V místě akce bude také probíhat i Dětský den Plumlov.

„Na návštěvníky čekají aktivity pro děti i dospělé, občerstvení na místě také bude. Pro prcky bude zdarma nafukovací skákací hrad, který zajišťuje město Prostějov. Pro větší děti bude připravena velká nafukovací překážková dráha a oblíbené malování na obličej. Mezi další aktivity budou patřit skákací tyče – jumping sticks, chůze na chůdách a házecí klaun,“ vzkazuje za pořadatele Petr Zakopal.

Posádky se mohou stále hlásit na zaki-sport.cz (red)

Jaká byla sezona 2020 draků z VSJ? A co chystají do další?

Foto Zuzana Nedomová

Letošní rok máme za sebou všichni mnohá omezení, i v našem sportu tomu tak bylo. Nejprve jsme nemohli trénovat, neboť jak známo, dračí lodě jsou kolektivní sport – na jedné lodi je 22 osob společně. Potom jsme mohli pomalu začít, ale organizátoři bohužel zrušili většinu závodů.

Vydali jsme se tak celkem na 3 – do Jedovnic na rybník Olšovec, do Kvasic a nemohli jsme samozřejmě chybět na našem domáckém Plumlovském drakovi. Naše letošní výsledky bohužel za zmínku moc nestály, ale i přesto nás to neodradilo od dalšího trénování, a hlavně dalších plánů do budoucnosti.

Najády děkují Městu Prostějov za poskytnutou finanční podporu v roce 2020

Foto Najády

I v letošní zvláštní a nelehké sezóně Najády nezahálely a poctivě trénovaly na dračí lodi. Od května do září jste mohli Najády vídat při trénování na Plumlovské přehradě.

Přesto že se dračice v roce 2020 zúčastnily pouze jedněch závodů, a to právě na Plumlovské přehradě, jsou za čas strávený v kolektivu přátel a v krásném prostředí místní vodní nádrže vděčné a děkují Městu Prostějov za poskytnutí finanční podpory, díky které se mohly nejen zúčastnit závodů, ale také mohly využít financí k pronájmu dračí lodi na trénování.

Najády přejí všem hlavně zdraví a těší se, že v příštím roce budou zase společně křižovat vody na dračí lodi a potkávat se s kamarády nejen u vody. (Text a foto Petra Čehovská)

OBRAZEM: Draci na přehradě

Foto ber

Tradiční Den přehrady se konal dnes, v sobotu 22. srpna, na Plumlovské přehradě. Na pláži U vrbiček bylo pro návštěvníky připraveno mnoho atrakcí, bohaté občerstvení a hlavně závody dračích lodí. 

Draci se po hladině přehrady proháněli od časného rána. Bojovali, mimo jiné, i o pohár primátora Prostějova. Mimo samotných závodů se na lodích mohly zdarma projet i děti. (ber)

Plumlovský drak nabídne svezení dětem. Zdarma

Ilustrační foto ber, zakii

Plumlovský drak 2020, kultovní dračí lodě, vyjedou v rámci Dne přehrady v sobotu 22.srpna.

"Součástí akce, která zahrne závody kategorie Firmy a Sport, je závod "O pohár primátora", připomněl hlavní organizátor Petr Zakopal. Na přehradě se můžeme těšit i na finále ZAKI CUP 2020. Akce začíná na pláži U Vrbiček v 8 hodin.

"Budeme vozit na lodích děti zdarma, a to každou celou hodinu od 11 do 17 hodin," doplnil Zakopal. Na akci bude zdarma i skákací hrad a skákací tyče. Den přehrady finančně podpořilo i město Prostějov. (ber)