D46

Na stodesítce stočtyřicítkou. A pod vlivem

ilustrační foto PČR

V neděli ráno zastavila policejní hlídka na dálnici D46 ve směru jízdy na Prostějov řidiče ve středním věku, který překročil v daném úseku stanovenou rychlost 110 km/h a řítil se rychlostí 140 km/h.

Po zastavení a kontrole dokladů přišla na řadu dechová zkouška, která nedopadla dobře a pro řidiče bude mít dohru pravděpodobně před soudem, protože s ohledem na její výsledek byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. U řidiče byla provedena tři měření s výsledky 1,03 promile, 1,24 a 1,16 promile. Řidič přiznal, že předchozí den popíjel víno. "Na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz, ostatní doklady mu vrátili a dál ale v jízdě pokračovat nesměl.

Škodovku trefil plast. Na dálnici

Foto PČR

Ve čtvrtek okolo druhé hodiny odpoledne jela po dálnici D46 od Vyškova směrem na Prostějov pětadvacetiletá řidička s vozidlem Škoda Octavia. V momentě, kdy projížděla levým jízdním pruhem na třiadvacátém kilometru, najelo nezjištěné vozidlo jedoucí před ní na plastový kryt.

"Ten v důsledku toho vylétl do vzduchu a dopadl na čelní sklo a na přední kapotu auta, které žena řídila. Řidič vozu, který na plast najel, však na místě dopravní nehody nesetrval a odjel. Zda na jeho automobilu vznikla škoda či nebyl zraněn nebo pod vlivem alkoholu se proto nepodařilo zjistit. Škoda na Octavii byla předběžně vyčíslena na 15 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Lenka Vanková. Okolnostmi této nehody se nyní zabývají policisté prostějovského dopravního inspektorátu. (red)

Prostějov čeká v příštím roce rozsáhlá oprava D46!

Foto MMP

Prostějov čeká v příštím roce rozsáhlá oprava D46. Konkrétně se bude jednat o zřízení připojovacích a odbočovacích pruhů na D46 a také o rozšíření mostu.

Dnešní (29.9.2020) brífink stavby dálnice D46 MÚK Prostějov - střed byl pomyslným startem rozsáhlé opravy, která město Prostějov a jeho motoristy čeká. V letošním roce budou probíhat přípravné práce, samotná stavební činnost proběhne v roce příštím, tedy 2021.

"Jsem velice rád, že se tento úsek dočká opravy. Je nejnebezpečnějším úsekem na D46. Pochopitelně mne teší, že stamiliony potečou právě sem, protože oprava této dálnice zde je víc než potřebná," uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

SUV řidiče pod vlivem se na dálnici odráželo jako kulečníková koule

Foto PČR

V úterý 1. září 2020 před desátou hodinou na 9,5 kilometru dálnice D46 ve směru na Vyškov řídil jednatřicetiletý řidič osobní automobil značky Mercedes-Benz. Při předjíždění kamionu Iveco nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a bočně narazil do předjížděného kamionu. Od toho se vozidlo odrazilo, narazilo do levých svodidel, odrazilo se a opět narazilo do kamionu. Poté obě vozidla zastavila v pravém jízdním pruhu.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 140 tisíc korun. Alkohol u řidiče kamionu policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. U řidiče SUV pak změřili hodnoty 0,52 a 0,53 ‰ alkoholu v dechu. S výsledkem zkoušek muž souhlasil a přiznal vypití tří piv a tří odlivek slivovice během předchozího večera. Na místě tak přišel o řidičský průkaz a byla mu zakázána další jízda. Pro své jednání je muž nyní podezřelý z několika přestupků podle zákona o silničním provozu.

Přípravy na opravy D46 u Prostějova začaly

Foto ŘSD

Od pondělí 24. 8. zahajuje ŘSD stavbu připojovacích a odbočovacích pruhů dálnice D46 v Prostějově. Dne 19. 8. 2020 bylo předáno staveniště a následují přípravné práce (přeložky inž. sítí, dokumentace apod.). Motoristy tyto úkony nijak neomezí, stavět se začne na jaře 2021.

 

Projekt za cca 196 mil. Kč bez DPH uvedou činnosti, které nyní neomezí plynulost dálničního provozu. "Hlavní stavební proces začne po zimě, dokončení stavby předpokládáme v roce 2022," říká mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Pozor! Auto mimo dálnici, policisté řídí dopravu na cestě Olomouc - Prostějov!

ilustrační foto

Pokud hodláte cestovat z Olomouce do Prostějova po D46, musíte počítat se zdržením. Na D46 u Bystročic policisté šetří havárii osobního vozu. Došlo k ní na úrovni čerpací stanice na Babě.

Nehoda, po které se osobní vůz octl mimo komunikaci, se stala v 7,30 hodin. Naštěstí se obešla bez zranění. Policisté na místě usměrňují dopravu, tvoří se kolony. (red)

Kvůli rychlé jízdě se na sjezdu z dálnice neudržel!

Foto PČR

V neděli 2. srpna 2020 před sedmnáctou hodinou došlo na sjezdu z dálnice D46 u obce Brodek u Prostějova k havárii osobního automobilu.

"Dvaačtyřicetiletý řidič Volkswagenu Golf zřejmě z důvodu nepřiměřené rychlosti jízdy v pravotočivé zatáčce vyjel vlevo mimo komunikaci. Tam vozidlem porazil dvě dopravní značky a narazil do betonové konstrukce kanalizační vpusti. Při dopravní nehodě byl zraněn třiadvacetiletý spolujezdec sedící na zadním sedadle. Ke zranění dalších osob nedošlo," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 75 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Od pondělí začínají lokální opravy dálnice D46

ilustrační foto ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic ČR naplánovalo lokální opravy povrchu dálnice D46.  Odstranění asfaltových defektů zasáhne úseky čtyřproudové komunikace spojující Vranovice a Prostějov.

 

S ohledem na povětrnostní podmínky bude od pondělí 22. června do úterý 23. června probíhat pokládka nového povrchu v poškozených částech pravého pruhu ve směru na Olomouc, a to mezi kilometry 23,567 a 27,304.

Řidiči mohou očekávat značené uzavírky pravého pruhu vždy v místech lokální opravy. Levý pruh zůstane volně průjezdný. ŘSD prosí všechny řidiče o respektování dopravního značení. (Zdroj ŘSD)

 

Srna na dálnici. Uhynula, automobil utrpěl škody

ilustrační foto

V neděli 19. dubna 2020 před šestou hodinou ranní řídila třiatřicetiletá žena osobní automobil Kia Ceed po dálnici D46 ve směru od Prostějova k Olomouci. Přibližně na třicátém kilometru jí náhle z levé strany přes svodidla do jízdní dráhy skočila srna.

"Žena střetu již neměla šanci zabránit a srnu levou přední částí vozidla porazila. Ke zranění osob při nehodě nedošlo, srna však uhynula. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 51 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že alkohol u řidičky policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Uhynulou srnu z místa odstranil správce komunikace. (red)

Passat vyletěl z dálnice. Pět zraněných!

ilustrační foto

V pátek 16. srpna 2019 v 16:40 hodin došlo na 16,6 kilometru dálnice D46 ve směru od Vyškova k havárii osobního automobilu typu Volkswagen Passat. Šestadvacetiletý řidič při jízdě v levém jízdním pruhu z dosud přesně nezjištěných příčin dostal s vozidlem smyk. V důsledku toho vozidlo vyjelo vpravo mimo komunikaci, kde se otočilo a zadní částí narazilo do stromu.

"Při dopravní nehodě došlo k lehkým zraněním tří dospělých osob a dvou dětí. Šestadvacetiletá žena byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ostatní zranění byli převezeni do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření. (red)