D46

Další zúžení na D46. U Olšan dálnici obsadili stavbaři

ilustrační foto

V pondělí 12. 4. 2021 začala rekonstrukce mostu dálnice D46 směrem z Olomouce. Opravovaný mostní objekt leží na trase do Prostějova či Vyškova jen několik jednotek metrů před EXITem 33 Olšany u Prostějova. Oprava potrvá do 2. 5. 2021 s níže uvedeným dopadem na silniční dopravu.

Vlivem prací byla schválena částečná uzavírka levého pásu dálnice D46 a to v době od 12. 4. do 21. 4. 2021. Jde o pravý jízdní pruh a zpevněná krajnice v km 33,155 – 32,865. Provoz v levém pásu D46 = ve směru na Prostějov bude sveden do jednoho jízdního pruhu.

Oprava bude pokračovat duhou etapou v době od  22. 4. do 2. 5. 2021.  Bude uzavřen levý jízdní pruh v km 33,455 – 33,205 a k tomu levý jízdní pruh + část pravého jízdního pruhu v km 33,205 – 32,865. Provoz v levém pásu D46 = ve směru na Prostějov povede opět jedním jízdním pruhem.

Zítra začne oprava dálnice D46. U Vranovic-Kelčic

ilustrační foto

Od této středy se řidiči musí připravit na komplikace na dálnici D46 směrem na Brno. Silničáři začnou v úseku od Vranovic-Kelčic až po hranice Olomouckého kraje opravovat vozovku. Omezení bude trvat do října.

Podle Miroslava Mazala z Ředitelství silnic a dálnic je předmětem půlročních prací rekonstrukce povrchu vozovky provedením výměny krytových vrstev. „Předpokládaná cena se pohybuje kolem 157 milionů Kč bez DPH," doplnil.

V sobotu začínají práce na D46. A uzavírky

ilustrační foto

Od 13. března začne ŘSD pokračovat ve stavbě „D46 MÚK Prostějov-střed“. Doplnění připojovacích + odbočovacích pruhů dálnice D46 vyjde na ca 196 mil. Kč, zprovoznění by mělo být v roce 2022. Od soboty zůstanou otevřeny všechny sjezdy a výjezdy v rámci MÚK Prostějov-střed. Uzavřen bude jízdní pás směr Brno a doprava bude svedena do jízdního pásu směr Olomouc, ve kterém bude doprava vedena oběma směry. Uzavírka rychlých pruhů v obou směrech bude od 15. 3. 2021 do 7. 4. 2021.

Uzavírka bude sloužit pro budování nových přejezdů mezi oběma pásy (směry) a montáž betonových svodidel, jedná se o přípravná opatření pro následnou uzavírku. Stávající nájezdy a sjezdy z dálnice budou fungovat bez omezení, není třeba objízdných tras.

Exit 26 (u Tesca) - bude fungovat bez omezení, uzavírka následuje až za exitem směrem na Brno. Dá se očekávat kolona ve směru od Olomouce a tudíž problémy při nájezdu ve směru na Brno.  

Octavia si na D46 počínala jako kulečníková koule

Foto PČR

V pondělí 18. ledna 2021 v 19:00 hodin došlo na 30. kilometru dálnice D46 ve směru na Olomouc k havárii Škody Octavie.

"Její devětačtyřicetiletý řidič při předjíždění nákladního automobilu nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a dostal smyk. V důsledku toho vozidlo narazilo do středových svodidel, od kterých se odrazilo, přejelo oba jízdní pruhy a narazilo do pravých svodidel. Poté se otočilo do protisměru a zastavilo," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Ke střetu s jiným vozidlem ani ke zranění osob při nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou.

Dodávka najela na dálnici na odtržený běhoun z pneumatiky

Foto PČR

V úterý 5. ledna 2021 před sedmou hodinou jel třiačtyřicetiletý řidič s firemní dodávkou Mercedes-Benz po dálnici D46 směrem na Vyškov. Přibližně na 22,5 kilometru ležel v levém jízdním pruhu běhoun pneumatiky z nezjištěného vozidla a řidič Mercedesu střetu již nedokázal zabránit.

Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. "Přesné okolnosti nehody i totožnost vozidla, ze kterého se běhoun pneumatiky uvolnil, jsou předmětem dalšího policejního šetření," dodal policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Nedobrzdila na nájezdu u Dolní. Po střetu s Octavií zůstala ve voze zaklíněná

Foto PČR

V úterý 5. ledna 2021 v 6:00 hodin došlo na dálnici D46, v připojovacím pruhu z ulice Dolní v Prostějově, k dopravní nehodě dvou osobních vozidel.

"Dle prvotního šetření jednapadesátiletá řidička Opelu Corsa nedodržela bezpečnou vzdálenost za před ní jedoucí Škodou Octavií a zezadu do ní narazila. Po střetu zůstala řidička v Opelu zaklíněná a vyprostit ji museli přivolaní hasiči. Při nehodě utrpěla lehké zranění," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že další osoby zraněny nebyly. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Alkohol u řidičů obou vozidel policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Za řetězovou nehodou v blízkosti Kralické ulice byla nepozornost mladého řidiče

Foto PČR

Ve středu 2. prosince před sedmnáctou hodinou vyjížděli policisté k dopravní nehodě na 24,5 km dálnice D 46 v Prostějově.

Dvacetiletý řidič vozidla Škoda Felicia při nájezdu na dálnici ve směru od ulice Kralická směrem na Olomouc si nevšiml před ním stojícího vozidla VW Polo a havaroval do něj. V důsledku nárazu bylo vozidlo VW odhozeno na další stojící vozidlo Mercedes Vito. "Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění a škoda na vozidlech se vyšplhala na 140 000 korun. Žádný z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Na stodesítce stočtyřicítkou. A pod vlivem

ilustrační foto PČR

V neděli ráno zastavila policejní hlídka na dálnici D46 ve směru jízdy na Prostějov řidiče ve středním věku, který překročil v daném úseku stanovenou rychlost 110 km/h a řítil se rychlostí 140 km/h.

Po zastavení a kontrole dokladů přišla na řadu dechová zkouška, která nedopadla dobře a pro řidiče bude mít dohru pravděpodobně před soudem, protože s ohledem na její výsledek byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. U řidiče byla provedena tři měření s výsledky 1,03 promile, 1,24 a 1,16 promile. Řidič přiznal, že předchozí den popíjel víno. "Na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz, ostatní doklady mu vrátili a dál ale v jízdě pokračovat nesměl.

Škodovku trefil plast. Na dálnici

Foto PČR

Ve čtvrtek okolo druhé hodiny odpoledne jela po dálnici D46 od Vyškova směrem na Prostějov pětadvacetiletá řidička s vozidlem Škoda Octavia. V momentě, kdy projížděla levým jízdním pruhem na třiadvacátém kilometru, najelo nezjištěné vozidlo jedoucí před ní na plastový kryt.

"Ten v důsledku toho vylétl do vzduchu a dopadl na čelní sklo a na přední kapotu auta, které žena řídila. Řidič vozu, který na plast najel, však na místě dopravní nehody nesetrval a odjel. Zda na jeho automobilu vznikla škoda či nebyl zraněn nebo pod vlivem alkoholu se proto nepodařilo zjistit. Škoda na Octavii byla předběžně vyčíslena na 15 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Lenka Vanková. Okolnostmi této nehody se nyní zabývají policisté prostějovského dopravního inspektorátu. (red)

Prostějov čeká v příštím roce rozsáhlá oprava D46!

Foto MMP

Prostějov čeká v příštím roce rozsáhlá oprava D46. Konkrétně se bude jednat o zřízení připojovacích a odbočovacích pruhů na D46 a také o rozšíření mostu.

Dnešní (29.9.2020) brífink stavby dálnice D46 MÚK Prostějov - střed byl pomyslným startem rozsáhlé opravy, která město Prostějov a jeho motoristy čeká. V letošním roce budou probíhat přípravné práce, samotná stavební činnost proběhne v roce příštím, tedy 2021.

"Jsem velice rád, že se tento úsek dočká opravy. Je nejnebezpečnějším úsekem na D46. Pochopitelně mne teší, že stamiliony potečou právě sem, protože oprava této dálnice zde je víc než potřebná," uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.