D46

Policisté hledají svědky nehody na D46. Pomůžete?

ilustrační foto

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody. V sobotu 13. srpna o půl páté odpoledne došlo k dopravní nehodě osobního vozidla BMW na 33.km dálnice D46 ve směru z Prostějova na Olomouc.

Řidiče vozidla BMW měl z levé strany ohrozit řidič nezjištěného vozidla (pravděpodobně zahraniční tmavé SUV), který přejížděl z levého jízdního pruhu do pravého. Aby řidič vozidla BMW zabránil střetu, strhl řízení vpravo, kde mírně narazil do ocelových svodidel. Ke srážce vozidel nedošlo. Majitel poškozeného vozidla odhadl škodu na 150 000 korun.

Na D46 se bouralo. Po střetu nákladních aut s osobním byla dálnice uzavřena

Foto PČR

Z důvodu dopravní nehody dvou nákladních a jednoho osobního vozidla na dvaatřicátém kilometru dálnice D46 ve směru z Olomouce na Prostějov byla daným směrem dálnice v pondělí krátce po 14 hodině uzavřena.

Policisté odkláněli dopravu osobních vozidel na Olšany u Prostějova (EXIT 33). Nákladní vozidla zůstala na dálnici a řidiči souprav museli vyčkat na její zprovoznění. „Plně byl provoz na dálnici D46 obnoven krátce po půl čtvrté odpoledne,“ doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (ber)

Havárie kamionu zablokovala dálnici. Na dlouhé hodiny

Foto PČR

V pondělí o půl jedné odpoledne přijali policisté oznámení o havárii nákladního vozidla na 29. km dálnice D46 mezi Olomoucí a Prostějovem, a to ve směru na Prostějov. Odstraňování následků havárie trvalo do nočních hodin.

„Pětatřicetiletý řidič nákladní soupravy nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze pozemní komunikaci, vyjel s vozidlem nejprve vpravo mimo dálnici a následně zpět na vozovku, kde převrátil návěs na středová svodidla. Řidič nebyl při nehodě zraněn a dechovou zkoušku měl negativní,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman. Policisté muži na místě udělili pokutu příkazem na místě.

Opilec uháněl po dálnici skoro stopadesátkou!

ilustrační foto PČR

V pátek 1. října dopoledne prováděla policejní hlídka dopravního inspektorátu Prostějov měření rychlostních limitů na dálnici D 46 ve směru z Olomouce na Výškov. V úseku, kde je povolená rychlost 110 km/h, naměřili řidiči motorového vozidla rychlost 143 km/h. 

Policisté následně dojeli změřené vozidlo a na nejbližším sjezdu jej stáhli z dálnice. Řidič se při kontrole podrobil se dechovým zkouškám na alkohol. Přístroj zaznamenal pozitivní hodnoty 1,01 ‰ a 0,92 ‰ alkoholu v dechu. Muž uvedl, že před několika hodinami požil asi pět piv a dva větší panáky slivovice. Policisté muže vyzvali k podrobení se testu na přítomnost jiných návykových látek, což řidič odmítl. Policisté muže poučili a vyzvali jej, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, což rovněž odmítl. Policisté řidiči další jízdu zakázali.

Estakáda dálnice D46 v Prostějově se rozšiřuje

Foto PČR

Probíhající stavba rozšíření estakády spolu s novými pruhy dálnice D46 v Prostějově pokračuje podle harmonogramu. Přizpůsobení šířky silničního tělesa předchází následnému doplnění připojovacích a odbočovacích pruhů, celý projekt je spočítán na cenu cca 196 milionů Kč bez DPH.

Moderní, a hlavně bezpečnější možnost dálničního nájezdu i sjezdu začne řidičům sloužit v druhé polovině příštího roku, tento týden stavba pokračuje montáží bednění a výztuží říms i závěrných zídek před jejich plánovanou betonáží. U přechodových oblastí a v prostoru budoucího odbočovacího pruhu probíhají zemní práce, zbytek pracovníků má na starost provedení kanalizačních přípojek.

Řidič neodhadl rozměr nákladu. A poničil na dálnici odrazové desky

Foto PČR

Krátce po půlnoci z pondělí na úterý jel řidič s nákladním autem Iveco s návěsem po dálnici D46 ve směru od Vyškova na Prostějov. Při jízdě v zúženém místě špatně odhadl šířku přepravovaného materiálu a na úseku cca 1, 5 km poškodil 15 ks odrazových desek.

Škoda, kterou řidič cizí státní příslušnosti způsobil, byla předběžně vyčíslena na 30 000 Kč. Dechová zkouška nepotvrdila, že by řidič před jízdou popíjel alkohol. "Z naší strany byla nehoda ukončena uložením pokuty na místě," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red) 

Na dálnici D46 u Prostějova bude postaveno bezpečnější křížení

Foto ŘSD

Stávající mimoúrovňové křížení (MÚK) u Prostějova přestává plnit roli bezpečného místa sjezdu či nájezdu v rámci dálnice D46, proto byla schválena kompletní modernizace. Dotčený EXIT 26 Držovice, poblíž obchodní galerie Arkáda, proto čeká rekonstrukce zhruba za 195 milionů Kč.

Z důvodu stavby nových připojovacích a odbočovacích pruhů včetně kruhového objezdu proběhnou úpravy stávajícího mostu dálnice D46, zároveň bude zcela přeorganizována doprava na mimoúrovňovém křížení. Projekt je rozdělen do čtyř navazujících etap stanovených v rámci potřeby zachovat plynulý dálniční provoz. Jednotlivě dokončené části mimoúrovňové křížení budou ihned uváděny do provozu nebo předčasného užívání s co nejmenším zdržením motoristů.

Další zúžení na D46. U Olšan dálnici obsadili stavbaři

ilustrační foto

V pondělí 12. 4. 2021 začala rekonstrukce mostu dálnice D46 směrem z Olomouce. Opravovaný mostní objekt leží na trase do Prostějova či Vyškova jen několik jednotek metrů před EXITem 33 Olšany u Prostějova. Oprava potrvá do 2. 5. 2021 s níže uvedeným dopadem na silniční dopravu.

Vlivem prací byla schválena částečná uzavírka levého pásu dálnice D46 a to v době od 12. 4. do 21. 4. 2021. Jde o pravý jízdní pruh a zpevněná krajnice v km 33,155 – 32,865. Provoz v levém pásu D46 = ve směru na Prostějov bude sveden do jednoho jízdního pruhu.

Oprava bude pokračovat duhou etapou v době od  22. 4. do 2. 5. 2021.  Bude uzavřen levý jízdní pruh v km 33,455 – 33,205 a k tomu levý jízdní pruh + část pravého jízdního pruhu v km 33,205 – 32,865. Provoz v levém pásu D46 = ve směru na Prostějov povede opět jedním jízdním pruhem.

Zítra začne oprava dálnice D46. U Vranovic-Kelčic

ilustrační foto

Od této středy se řidiči musí připravit na komplikace na dálnici D46 směrem na Brno. Silničáři začnou v úseku od Vranovic-Kelčic až po hranice Olomouckého kraje opravovat vozovku. Omezení bude trvat do října.

Podle Miroslava Mazala z Ředitelství silnic a dálnic je předmětem půlročních prací rekonstrukce povrchu vozovky provedením výměny krytových vrstev. „Předpokládaná cena se pohybuje kolem 157 milionů Kč bez DPH," doplnil.

V sobotu začínají práce na D46. A uzavírky

ilustrační foto

Od 13. března začne ŘSD pokračovat ve stavbě „D46 MÚK Prostějov-střed“. Doplnění připojovacích + odbočovacích pruhů dálnice D46 vyjde na ca 196 mil. Kč, zprovoznění by mělo být v roce 2022. Od soboty zůstanou otevřeny všechny sjezdy a výjezdy v rámci MÚK Prostějov-střed. Uzavřen bude jízdní pás směr Brno a doprava bude svedena do jízdního pásu směr Olomouc, ve kterém bude doprava vedena oběma směry. Uzavírka rychlých pruhů v obou směrech bude od 15. 3. 2021 do 7. 4. 2021.

Uzavírka bude sloužit pro budování nových přejezdů mezi oběma pásy (směry) a montáž betonových svodidel, jedná se o přípravná opatření pro následnou uzavírku. Stávající nájezdy a sjezdy z dálnice budou fungovat bez omezení, není třeba objízdných tras.

Exit 26 (u Tesca) - bude fungovat bez omezení, uzavírka následuje až za exitem směrem na Brno. Dá se očekávat kolona ve směru od Olomouce a tudíž problémy při nájezdu ve směru na Brno.