D46

Po dálnici se řítila audina. Téměř dvousetkilometrovou rychlostí

Foto PČR

V pondělí 4. března odpoledne dohlíželi policisté z dálničního oddělení Kocourovec na bezpečnost a plynulost provozu na dálnici D35 ve směru od Olomouce na Ostravu.

"Jejich pozornost upoutalo osobní motorové vozidlo Audi Q8, které na cca 279. km kolem nich projelo rychlostí 199 km/h. Vydali se za ním, zastavili ho a podrobili silniční kontrole," informovala policejní mluvčí Marie Šafářová. Dechová zkouška u 48letého řidiče měla negativní výsledek. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a uložili kauci ve výši 25 tisíc korun, kterou na místě zaplatil. Po zadokumentování přestupek postoupili k dořešení příslušnému správnímu orgánu. (red)

Na D46 se bouralo. V noci

Foto PČR

V neděli v noci vyjížděli policisté hned ke dvěma nehodám na D46 u Olšan. Dva ranění skončili v nemocnici.

Krátce před třiadvacátou hodinou policisté dálničního oddělení Kocourovec vyjížděli k dopravní nehodě mezi osobním a nákladním vozidlem na 34. km dálnice D46 u obce Olšany u Prostějova, a to ve směru od Olomouce na Prostějov. "Čtyřiadvacetiletý řidič vozidla BMW nepřizpůsobil rychlost při jízdě levým pruhem a narazil do zadní části jedoucí nákladní soupravy. Při nehodě došlo k lehkému zranění spolujezdce osobního vozidla," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Žádný z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu. Policisté odhadli škodu celkem na 150 tisíc korun.

Dálnici D46 u Držovic zablokovala v neděli havárie kamionu

Foto HZS Olomouckého kraje

Kamion s návěsem havaroval v neděli krátce před polednem na dálnici D46 u Držovic a sjel do příkopu. Dálnice byla kvůli vyprošťování vozu ve směru na Olomouc zcela uzavřena.

Podle hasičů Olomouckého kraje se stala nehoda na 27. kilometru dálnice, obešla se naštěstí bez zranění. „Přivolaní profesionální hasiči z Prostějova odčerpali z havarovaného auta naftu a zajistili únik provozních kapalin. Spolupracovali jsme se zástupci životního prostředí z magistrátu města Prostějov,“ uvedl mluvčí hasičů Josef Koláček.

Doprava na dálnici D46 ve směru na Olomouc byla obnovena v 19 hodin. (ber)

Mercedes zůstal opuštěn. Policisté hledají svědky nehody na D46 u Žešova

Foto PČR

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody.

Ve čtvrtek 4. května 2023 krátce po páté hodině ranní neznámý řidič způsobil dopravní nehodu na dálnici D46 na 19. km (poblíž obce Žešov) ve směru jízdy od Prostějova na Vyškov. Doposud neustanovený řidič vozidla Mercedes Benz (se zahraniční registrační značkou) z blíže nezjištěných příčin při jízdě narazil do dopravního značení Z4e (směrové desky) a do středových svodidel. Řidič nehodu neohlásil, zanechal zde havarované vozidlo a místo nehody opustil.

Dálnici D46 čeká oprava mostů a dopravní omezení. Potrvají do listopadu

Ilustrační foto MMPv

V rámci provádění stavby čeká na řidiče dopravní omezení v termínu od 28. března do 10. listopadu 2023.

Z důvodu zajištění maximálního rozptýlení dopravy a s tím spojenou snahou minimalizovat kolony vznikající i v běžném provozu na železničním přejezdu P6542 na ul. Olomoucká v Prostějově, bude vyznačena objízdná trasa po následujících silnicích: výjezdová větev dálnice D46 MÚK Držovice (EXIT 26) vlevo → silnice II/366 ul. Konečná, ul. Za Olomouckou → silnice III/36639 ul. Za Kosteleckou, ul. Kostelecká → silnice II/150 ul. Vápenice, ul. Svatoplukova, ul. Újezd, ul. Dolní, ul. Kralická až k uzavřené výjezdové větvi.

Policisté hledají svědky nehody na D46

Foto PČR

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody.

Ve středu 5. října o čtvrt na deset dopoledne řidič nezjištěného vozidla (pravděpodobně bílé dodávky) jedoucí po dálnici D46 od obce Vyškov na Prostějov, v místě zúžení komunikace do jednoho jízdního pruhu u Prostějova poblíž 23. km způsobil dopravní nehodu a z místa ujel. Neznámý řidič narazil do dopravního značení se světelnou signalizací, ze kterého úlomky přeletěly přes středová svodidla a poškodily protijedoucí vozidlo zn. Subaru.

Policisté hledají svědky nehody na D46. Pomůžete?

ilustrační foto

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc vedoucí k objasnění dopravní nehody. V sobotu 13. srpna o půl páté odpoledne došlo k dopravní nehodě osobního vozidla BMW na 33.km dálnice D46 ve směru z Prostějova na Olomouc.

Řidiče vozidla BMW měl z levé strany ohrozit řidič nezjištěného vozidla (pravděpodobně zahraniční tmavé SUV), který přejížděl z levého jízdního pruhu do pravého. Aby řidič vozidla BMW zabránil střetu, strhl řízení vpravo, kde mírně narazil do ocelových svodidel. Ke srážce vozidel nedošlo. Majitel poškozeného vozidla odhadl škodu na 150 000 korun.

Na D46 se bouralo. Po střetu nákladních aut s osobním byla dálnice uzavřena

Foto PČR

Z důvodu dopravní nehody dvou nákladních a jednoho osobního vozidla na dvaatřicátém kilometru dálnice D46 ve směru z Olomouce na Prostějov byla daným směrem dálnice v pondělí krátce po 14 hodině uzavřena.

Policisté odkláněli dopravu osobních vozidel na Olšany u Prostějova (EXIT 33). Nákladní vozidla zůstala na dálnici a řidiči souprav museli vyčkat na její zprovoznění. „Plně byl provoz na dálnici D46 obnoven krátce po půl čtvrté odpoledne,“ doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (ber)

Havárie kamionu zablokovala dálnici. Na dlouhé hodiny

Foto PČR

V pondělí o půl jedné odpoledne přijali policisté oznámení o havárii nákladního vozidla na 29. km dálnice D46 mezi Olomoucí a Prostějovem, a to ve směru na Prostějov. Odstraňování následků havárie trvalo do nočních hodin.

„Pětatřicetiletý řidič nákladní soupravy nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze pozemní komunikaci, vyjel s vozidlem nejprve vpravo mimo dálnici a následně zpět na vozovku, kde převrátil návěs na středová svodidla. Řidič nebyl při nehodě zraněn a dechovou zkoušku měl negativní,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman. Policisté muži na místě udělili pokutu příkazem na místě.

Opilec uháněl po dálnici skoro stopadesátkou!

ilustrační foto PČR

V pátek 1. října dopoledne prováděla policejní hlídka dopravního inspektorátu Prostějov měření rychlostních limitů na dálnici D 46 ve směru z Olomouce na Výškov. V úseku, kde je povolená rychlost 110 km/h, naměřili řidiči motorového vozidla rychlost 143 km/h. 

Policisté následně dojeli změřené vozidlo a na nejbližším sjezdu jej stáhli z dálnice. Řidič se při kontrole podrobil se dechovým zkouškám na alkohol. Přístroj zaznamenal pozitivní hodnoty 1,01 ‰ a 0,92 ‰ alkoholu v dechu. Muž uvedl, že před několika hodinami požil asi pět piv a dva větší panáky slivovice. Policisté muže vyzvali k podrobení se testu na přítomnost jiných návykových látek, což řidič odmítl. Policisté muže poučili a vyzvali jej, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, což rovněž odmítl. Policisté řidiči další jízdu zakázali.