znásilnění

Policisté řešili v loňském roce v kraji 23 znásilnění

ilustrační foto pixabay.com

V roce 2020 bylo na úseku mravnostní kriminality evidováno celkem 131 případů mravnostních deliktů (o 8 skutků více než v roce 2019), z nich bylo 68 objasněno. Celková objasněnost případů mravnostního charakteru za rok 2020 je 51,9%.

„Případů znásilnění bylo v roce 2020 evidováno celkem 23 a z toho je 13 případů objasněných, tj. 56,5%. Většina případů, které jsou ke konci roku evidovány jako neobjasněné, již jsou nebo budou dodatečně objasněny, případně se čeká na doplnění znaleckých posudků,“ uvedla policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Případu pohlavního zneužití bylo v roce 2020 v Olomouckém kraji evidováno 45, objasněno je 22 případů. (ber)

 

Zneužíval malá děvčátka. Také je fotil a natáčel

ilustrační foto

Oboustranná důvěra šestileté vnučky a její babičky odstartovala vyšetřování rozsáhlého a především dlouhodobého případu zneužívání dětí k výrobě pornografie a ve dvou prokázaných případech i jejich znásilnění. Hlavní roli v případu hraje pětačtyřicetiletý invalidní muž. 

"Ten na zahraničním lázeňském pobytu v létě loňského roku nejdříve jezdil s dívenkou na tobogánech, aby ji následně vzal do svého pokoje. Tam ji fotografoval bez plavek ve stylizovaných polohách, nešetřil také detailními záběry přirození. Dívenka se s podivným chováním muže svěřila babičce, jejíž důvěru muž rovněž při hlídání zneužil. Ta nejenže okamžitě na místě verbálními výtkami směrem k muži reagovala, ale po příjezdu domů zneužití vnučky oznámila na policii," popsal začátek vyšetřování policejní mluvčí Bohumil Malásek. 

Ženu v Dobrochově prý muž znásilňoval dva dny. Policie mlčí

ilustrační foto internet

Dva dny plné sexuálního násilí prý prožila začátkem února jedna z obyvatelek Dobrochova. Mohla za to její pohostinnost, agresora si do bytu pozvala sama. Ke kauze se Policie ČR nechce vyjadřovat, agresor přitom sedí ve vazbě.

Podle informace, kterou přinesl jako první Prostějovský večerník, si sedmatřicetiletá žena údajně pozvala 5. února o pět let mladšího muže romské národnosti do bytu sama. Muž ji měl po dva dny znásilňovat, jeho komplic prý vše natáčel. Policisté oba muže zadrželi 6. února přímo v domě, zřejmě na základě telefonátu. 

Podle okresního státního zástupce Ivo Černíka je vyšetřování v přípravném řízení, hlavní pachatel byl 7. února převezen do Vazební věznice v Olomouci. Jeho kumpán je vyšetřován na svobodě, o právní kvalifikaci jeho činu ještě není rozhodnuto. 

Kriminalisté zadrželi muže podezřelého z trestného činu znásilnění

ilustrační foto

Kriminalisté územního odboru Olomouc prověřovali od čtvrtka 14. 9. 2017 zvlášť závažný trestný čin znásilnění, k němuž došlo kolem půlnoci z 13. 9. 2017 na 14. 9. 2017 v Olomouci, části Hodolanech. S nalezením hledaného muže pomohla i veřejnost.

Na případu intenzivně pracovali, důkladně a pečlivě prověřovali všechny získané informace a poznatky. Žádné z nich nepodcenili. "O spolupráci jsme požádali také media a veřejnost. Na základě uveřejněné výzvy získali kriminalisté řadu informací a poznatků. Na základě důkladného vyhodnocení těchto informací a poznatků a také operativního šetření byla osoba, podezřelá z tohoto protiprávního jednání v noci ze středy na čtvrtek zadržena a umístěna do policejní cely. Jedná se o 33letého cizince (ze státu Evropy)," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Ve čtvrtek 21.

Pětiletou holčičku znásilňoval strýc

ilustrační foto

 

V pondělí 29. září 2014 obvinili krajští kriminalisté pětatřicetiletého muže z Přerova ze spáchání trestného činu Znásilnění, které se odehrálo téměř před deseti lety.

„O tomto traumatizujícím zážitku se 14letá dívka svěřila sociální pracovnici v jednom z dětských domovů na Šumpersku až na konci loňského roku. Tehdy pětiletou holčičku znásilňoval její vlastní strýc, se kterým bývala sama doma,“ popsala otřesný případ policejní mluvčí Marie Štrbáková. Po oznámení si kriminalisté vyžádali několik znaleckých posudků, které potvrdily výpovědi mladé slečny. Bylo prokázáno, že dívence způsobil svým chování a jednáním psychickou újmu na zdraví. Po zadržení se muž ke svým činům přiznal. „Ve čtvrtek 2. 10.

Vzhledem k podnapilosti znásilněné se nezná místo. Policie pátrá

Foto PČR

 

Dne 16. srpna po půlnoci znásilnil neznámý pachatel za dosud nezjištěných okolností osmatřicetiletou ženu. K incidentu došlo po předchozím popíjení alkoholických nápojů nejprve na lavičce v prostoru před nádražím a poté asi zhruba od 22 hodiny do půlnoci v baru Campanula v blízkosti hlavního nádraží v Olomouci.

"Jednalo se o muže ve věku kolem 40 let vysokého asi 160 centimetrů, snědší pleti s krátkými černými vlasy a nápadně upravenými tmavšími vousy do bradky a pásku. Oblečený byl do světlé mikiny s kapucí, černých plátěných kalhot a obuté měl světlé sportovní boty. Na zádech nesl batoh, asi černé barvy," přidala popis policejní mluvčí Marie Štrbáková. Na fotografii jde o muže, který vede vyšší ženu. Ta místo, kde ji znásilnil, nedokázala popsat vzhledem k podnapilosti a místní neznalosti. 

Přišly nahlásit na policii znásilnění. Matce a dceři se totiž milenec zalíbil v posteli

ilustrační foto internet

 

Policisté se při své každodenní práci mnohdy setkávají s kuriozními případy. Jedním z nich bylo znásilnění, které přišla nahlásit matka s dcerou. Nakonec ale požádaly policisty, aby jim milence, který práskl do bot, našli. Mohly za to jeho výkony v posteli.

„Matka s dcerou se dostavily na oddělení nahlásit znásilnění. Přítel matky měl podle jejich původního tvrzení znásilnit dceru. Jenže po pár minutách bylo jasné, že se všechno stalo trochu jinak a jiný je i důvod, proč dámy onoho muže hledají.

„Nakonec si obě notovaly, jak vynikající byl milenec a že by ho rády měly zpátky. Vůbec jim nevadilo, že by se o muže dělily,“ popsal úsměvný příběh vedoucí územního odboru PČR Prostějov Pavel Novák.