odvolání pátrání policie ČR

Šestnáctiletá maminka utekla i s novorozencem. Jsou v pořádku

ilustrační foto pixabay.com

Osmého října 2020 vyhlásili policisté celostátní pátrání po šestnáctileté dívce. Svěřenkyně, trvale bydlící v okrese Prostějov, utekla z výchovného ústavu na Znojemsku i s novorozeným dítětem. Oba byli nalezeni a jsou v pořádku.

"Kolegové z Jihomoravského kraje nám sdělili, že dívka i s dítětem jsou v pořádku a pátrání je odvoláno," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Ztracená seniorka byla nalezena. Bez známek života

ilustrační foto

Policie v pondělí 30. 7. 2018 požádala veřejnost a média o pomoc při pátrání po pohřešované osmasedmdesátileté seniorce ze Šumperska. Pohřešovaná byla nalezena, bohužel bez známek života. Ve věci byla nařízena soudní pitva. 

"Vzhledem k tomu, že se jedná o tragickou a pro rodinu velmi citlivou záležitost, nebudeme s ohledem na pozůstalé sdělovat žádné bližší informace," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová, která zároveň poděkovala za spolupráci. (ber)

Uprchlý vězeň byl nalezen!

ilustrační foto Policie ČR

V pátek 29. června bylo odvoláno pátrání po jednačtyřicetiletém odsouzeném muži, které bylo zveřejněno územním odborem Olomouc ve čtvrtek 28. června.

"Uprchlého vězně vypátrali v pátek strážníci Městské policie Olomouc. Policisté odsouzeného muže dodali zpět do věznice. Děkujeme nejen strážníkům, ale také médiím a občanům za spolupráci při pátrání po uprchlém vězni", poděkovala všem zúčastněným Tereza Neubauerová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)

Policie již zná totožnost mrtvého muže!

Foto PČR

Ve čtvrtek 3. května 2018 žádali policisté o zveřejnění výzvy ke ztotožnění muže. Ten byl nalezen mrtvý v Olomouci.

„Děkujeme veřejnosti a médiím za pomoc při pátrání. Muže se podařilo ztotožnit. Jednalo se o 41letého muže z Ukrajiny,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že krajští kriminalisté na případu intenzivně pracují. (red)

 

Policie odvolává pátrání!

ilustrační foto

Dnes vyhlásila Policie České republiky pátrání po Čestmíru Matouškovi. Nyní sděluje, že pátrání je již zbytečné.

"Děkujeme za spolupráci při pátrání po čtyřiatřicetiletém muži, které jsme vyhlásili dnes 16. března před třetí hodinou. Pohřešovaný muž se sám v pořádku vrátil domů", uvedla potěšující zprávu poručík Tereza Neubauerová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)

Mladá žena, která nevěděla, kdo je, leží v prostějovské nemocnici

ilustrační foto iprostejov.cz

Mladá žena, po jejíž totožnosti včera pátrali i za pomoci čtenářů Prostějovských novinek prostějovští policisté, je hospitalizovaná v Nemocnici Prostějov.

Mladou ženu, která zazvonila u dveří jednoho z domků v Domamyslicích s tím, že neví kde je, ani kdo je, převezla záchranka do Nemocnice Prostějov. "Potvrzuji, že tato pacientka je v Nemocnici Prostějov hospitalizována, již se podařilo zjistit její identitu," sdělila redakci mluvčí nemocnice Radka Miloševská. (ber)

 

Žena nalezená Na Splávku v Domamyslicích byla ztotožněna!

ilustrační foto

Dnešního dne 23.01.2018 okolo 11:00 hodin byla v Prostějově v městské části Domamyslice, v ulici Na Splávku, nalezena žena nezjištěné totožnosti. Policie ve své tiskové zprávě neuvedla, zda je nalezená žena živá, či bez známek života. 

"Žena nebyla zraněná, ale nebyla schopná ke své totožnosti nic sdělit," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že je zmatená a na vše odpovídá nevím. Na výzvu PvNovinek se ozvalo hned několik lidí, kteří následně kontaktovali policisty. Ti pátrání zhruba po dvou hodinách odvolali.

"Děkujeme veřejnosti za pomoc," dodal Kořínek. (red)

Kriminalisté zadrželi muže podezřelého z trestného činu znásilnění

ilustrační foto

Kriminalisté územního odboru Olomouc prověřovali od čtvrtka 14. 9. 2017 zvlášť závažný trestný čin znásilnění, k němuž došlo kolem půlnoci z 13. 9. 2017 na 14. 9. 2017 v Olomouci, části Hodolanech. S nalezením hledaného muže pomohla i veřejnost.

Na případu intenzivně pracovali, důkladně a pečlivě prověřovali všechny získané informace a poznatky. Žádné z nich nepodcenili. "O spolupráci jsme požádali také media a veřejnost. Na základě uveřejněné výzvy získali kriminalisté řadu informací a poznatků. Na základě důkladného vyhodnocení těchto informací a poznatků a také operativního šetření byla osoba, podezřelá z tohoto protiprávního jednání v noci ze středy na čtvrtek zadržena a umístěna do policejní cely. Jedná se o 33letého cizince (ze státu Evropy)," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Ve čtvrtek 21.