Haná se rozešla s Vícovem nerozhodně. Haná Prostějov – Sokol Vícov 1:1 (1:0)

Foto Zbyněk Lošťák

Ve čtvrtém hracím kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS přivítali Hanáci na hřišti Za místním nádražím (asi letos naposledy) hráče Sokola Vícov.

Už v 11. minutě podnikli domácí rychlý brejk po křídle, Jakub Novák přihrál Typnerovi a ten vymetl prudkou střelou „šibenici“ Drexovy branky – 1:0. Ve 23. minutě vypálil z vápna hostující Štěpánek, ale jeho střelu robinzonádou zneškodnil gólman Marák. O pět minut později unikl s míčem domácí Hladký, přihrál volnému Gáborovi, ale ten před prázdnou brankou ztratil míč ve vyložené šanci při kličce s obráncem!! Celý první poločas měli hosté převahu a domácím orazítkovali obě tyče a břevno! Ve 46. minutě zahrával domácí Typner trestný kop, ale jeho střela těsně minula Drexovu branku. Ve 48. minutě využili hosté „špatné malé domů“ a jejich šance skončila k údivu domácích za Marákovými zády – 1:1. Ještě v 67. minutě podnikli domácí rychlý útok, Gábor přihrál volnému Ošlejškovi a ten zblízka minul vícovskou branku. V zápase plném faulů a také žlutých karet už gól nepadl, a tak regionální derby skončilo nerozhodně.

Hodnocení zápasu trenérem Hané Prostějov Danielem Kolářem: „První poločas jsme sice vyhráli 1:0 a navíc jsme neproměnili ještě jednu stoprocentní šanci, ale jinak byl po většinu času Vícov lepší a my udrželi čisté konto jen s velkým štěstím. Druhá půle byla vyrovnanější, ale bohužel po tlaku hostí jsme si vstřelili vlastní gól, kterým hosté vyrovnali! Poté se hrál zápas nahoru dolů, a i když mohl gól padnout do obou branek, nestalo se tak a utkání skončilo, podle mě, celkem zaslouženou remízou“.

Branky: 11.Typner – 48. Sovík

Rozhodčí: Tandler – Chládek, Haberland

ŽK: Krupička, Kadlec, Čermák – Štěpánek, Drexa, Pagač