Fotbalisté Hané zvítězili i v Moravském Berouně

Foto Oldřich Lošťák

Moravský Beroun – Haná Prostějov 1:3 (0:0)

V 8. kole 1.B třídy skupiny B olomouckého KFS zavítali Hanáci do Moravského Berouna. V utkání mužstev okupujících špičku tabulky začali domácí náporem. Hanáci zahrozili až v 7. minutě po rohovém kopu Krupičky hlavičkoval Martin Kolář do břevna.

V 19. minutě centroval Cibulec a sprintující Gábor byl u míče později než domácí gólman Venera. O tři minuty později centrovaný míč do vápna Hané hlavičkoval Mužátko těsně nad „vinkl“ Lošťákovy branky. Ve 28. minutě unikl po křídle hostující Hladký, poslal centr před domácí branku, ale Gábor zblízka ještě zbrkle přestřelil. Po půlhodině hry si Typner nahrál s Gáborem a ten prověřil pozornost brankáře Venery. Ještě před koncem poločasu zneškodnil Venera Mazouchovu střelu z přímého kopu.

Ve druhém poločase hned z prvního útoku Gábor obehrál obránce, Krupička poslal centr do vápna a střídající Pavel Trnavský zblízka trestuhodně minul domácí branku. Ve 48. minutě zahrával rohový kop Krupička, který poslal nádherný centr, jenž prosvištěl vápnem a z hlavy Cibulce skončil v domácí brance – 0:1. Po hodině hry vystihl hostující Hladký špatnou rozehrávku soupeře, utekl s míčem po křídle a ideálně přihrál volnému Gáborovi a ten zvýšil na 0:2!!

Bohužel z následujícího útoku domácí Mužátkem snížili na 1:2. V 66. minutě se k míči dostal hostující Cibulec, který přihrál Krupičkovi a ten vyslal do útoku Gábora. Rychlonohý útočník Hané obešel obránce a krásnou střelou z 18 metrů k tyči překonal brankáře Veneru – 1:3!! Hanákům se ve zbývajícím čase podařilo tlak domácích eliminovat a když Lošťák s obranou vychytal všechny jejich „šance“, vezou si hosté z Moravského Berouna tři „zlaté“ body.

V příštím kole zajíždí Hanáci v sobotu 2.října na regionální derby do Mostkovic.

Branky: 61.Mužátko - 48.Cibulec, 60. a 66.Gábor    Rozhodčí: Salva – Dosoudil,Petera   Diváků: 215   ŽK : Baláž, Mužátko, Hlaváč Lacman – Kumstát, Mazouch

Hodnocení trenéra Daniela Koláře: „Dnes jsme odehráli těžký zápas s velice dobrým soupeřem. Prvních dvacet minut nás domácí podle očekávání dostali pod tlak a měli územní převahu. Částečně díky štěstí a také jistému brankáři Lošťákovi jsme toto období překonali a hru vyrovnali. Vytvořili jsme si také gólovou šanci, kterou Gábor ještě neproměnil. Ve druhém poločase jsme pokračovali v trpělivé hře a následně jsme byli odměněni dvěma góly. Po rychlém snížení domácími jsme dokázali překonat jejich další tlak a zapas rozhodli  třetím gólem. Těžké utkání a velice cenné body.“

Sestavy. Moravský Beroun: Venera – Kúřil (56.Kraus), Šlížek (75.Doričák), Zálešák, Hlaváč – Mužátko, Baláž, Pohanka, Lacman – Kašpar (82.Hill), Malinovský.  Trenér: Josef Varga

Haná Prostějov: Lošťák – Jančiar (79.Jiří Novák (87.Levinský), Michal Trnavský, Martin Kolář, Kumstát – Hladký, Mazouch, Krupička, Typner (46. Pavel Trnavský) – Gábor, Cibulec (74.Zatloukal). Trenér: Daniel Kolář (Text Oldřich Lošťák).