alkohol za volantem

Skončil s autem v příkopu. V dechu měl tři promile

ilustrační foto pixabay

V pátek před 22:00 hodinou byla hlídka policistů vyslána do Dzbelu, kde se mělo nacházet vozidlo v příkopu. Při příjezdu seděl na místě řidiče téměř 60letý muž, který uvedl, že byl od dopoledne až do večera na výstavě drůbeže v obci Konice. 

Během toho vypil několik piv, přesně si to nepamatoval a navíc to proložil panáky tvrdého alkoholu. "S dechovými zkouškami, které vykázaly hodnoty 3,00 a 2,96 promile alkoholu souhlasil. Na místě přišel o řidičák a byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že v tomto případě se nejednalo o dopravní nehodu, hmotná škoda nikomu nevznikla a nedošlo ani ke zranění. (red)

Řidič s trojkou v krvi se proháněl Kralicemi na Hané

ilustrační foto PČR

V neděli po jednadvacáté hodině zastavila policejní hlídka před místní prodejnou osobní vozidlo VW Golf s 33letým řidičem za volantem. Při kontrole ho policisté vyzvali k provedení dechové zkoušky, které se podrobil. Naměřené hodnoty se vyhouply až k hladině tří promile. 

"Konkrétně byly zaznamenány hodnoty 3,03, pak 2,61 a poslední zkouškou byla naměřena hladina alkoholu v dechu 2,67 promile. Řidič požívání alkoholu před jízdou nepopíral a k pití se přiznal," konstatovala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. (red)

Bourající řidič tvrdil, že nepil. V dechu měl skoro tři promile

Foto PČR

V úterý po třinácté hodině se stala v Prostějově na ulici Západní dopravní nehoda. Pětačtyřicetiletý řidič jel směrem k ulici Plumlovská a před domem č. p. 21 zastavil a začal couvat. Tento manévr ovšem nezvládl, narazil do vozidla VW Crafter stojícího za ním, a to i přes troubení řidiče, který ve vozidle seděl. Škoda na vozidlech byla vyčíslena na několik tisíc korun. 

"Nicméně se záhy ukázalo, proč řidič osobního vozidla nezareagoval pružně a včas. První dechová zkouška vykázala hodnotu 2,73 a druhá 2,83 promile alkoholu. Řidič ale s výsledky testu nesouhlasil a dušoval se policistům, že žádné alkoholické nápoje nepil. Nicméně lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu se na jejich výzvu odmítl podrobit," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Řidič na místě přišel o řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána.

Opilý řidič policisty zahrnul nadávkami

ilustrační foto PČR

V pátek v podvečer přitáhl na sebe pozornost hlídky 64letý řidič vozidla, jehož jízda nebyla zrovna ukázková. Po projetí zatáčky přejel do protisměru mezi obcemi Pěnčín a Čechy pod Kosířem a zařazení zpět do svého jízdního pruhu nebylo bez problémů. Za užití majáku chtěla hlídka auto zastavit, ale řidič se snažil hlídce ujet zvýšením rychlosti.

Za obcí Pěnčín směrem na Laškov u místního areálu se podařilo řidiče zastavit. Tam se pokusil za volantem vyměnit se svojí spolujezdkyní. Řidič z auta vystoupil a na výzvu k předložení dokladů nereagoval. Vozidlo obcházel velmi nejistým krokem a jevil známky podnapilosti. Opřel se o dveře spolujezdce a hlídce pak poskytl své údaje. Dechové zkoušce se odmítl podrobit a nesouhlasil ani s převozem do nemocnice a odběrem biologického materiálu. Při projednávání přestupku špatně artikuloval, nebyl schopen udržet rovnováhu a dvakrát upadl na komunikaci a přitom se zranil.

Opilec uháněl po dálnici skoro stopadesátkou!

ilustrační foto PČR

V pátek 1. října dopoledne prováděla policejní hlídka dopravního inspektorátu Prostějov měření rychlostních limitů na dálnici D 46 ve směru z Olomouce na Výškov. V úseku, kde je povolená rychlost 110 km/h, naměřili řidiči motorového vozidla rychlost 143 km/h. 

Policisté následně dojeli změřené vozidlo a na nejbližším sjezdu jej stáhli z dálnice. Řidič se při kontrole podrobil se dechovým zkouškám na alkohol. Přístroj zaznamenal pozitivní hodnoty 1,01 ‰ a 0,92 ‰ alkoholu v dechu. Muž uvedl, že před několika hodinami požil asi pět piv a dva větší panáky slivovice. Policisté muže vyzvali k podrobení se testu na přítomnost jiných návykových látek, což řidič odmítl. Policisté muže poučili a vyzvali jej, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, což rovněž odmítl. Policisté řidiči další jízdu zakázali.

Alkohol za volant nepatří. Řidiči to stále ignorují

ilustrační foto PČR

Hned několik řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu, odhalili během víkendu policisté na Prostějovsku.

Jednoho z nich kontrolovala v sobotu večer hlídka policistů v obci Vranovice. Sedmačtyřicetiletého řidiče vozidla Škoda v průběhu kontroly vyzvala, aby se podrobil orientační dechové zkoušce. Ta opakovaně naměřila hodnoty 0,8 promile alkoholu v dechu. Řidič s uvedenými hodnotami souhlasil a přiznal, že před jízdou vypil půllitr piva. Muži policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Ze svého jednání se bude nyní zodpovídat před správním orgánem.

Policisté nachytali opilce za volantem. I na Velikonoce

ilustrační foto PČR

Vzhledem k mimořádným okolnostem způsobeným pandemií se z pochopitelných důvodů tradiční velikonoční dopravně bezpečnostní akce zaměřená na řízení pod vlivem alkoholu nekonala. Přesto policisté v okrese Prostějov při namátkových kontrolách včera zjistili dva řidiče pod vlivem.

"Prvním z nich byl v 8:25 hodin v Kralicích na Hané kontrolovaný řidič Fordu Ranger. U toho policisté obvodního oddělení Prostějov dvěma provedenými dechovými zkouškami změřili hodnoty 1,19 a 1,07 ‰ alkoholu v dechu. S výsledkem testu řidič souhlasil a přiznal, že během odpoledne předchozího dne vypil tři piva a půllitr vodky," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Překročil rychlost. A ještě byl opilý

ilustrační foto PČR

V úterý dopoledne měřila stanovenou rychlost na úseku dálnice D 46 ve směru od Vyškova na Olomouc hlídka policistů. Na radaru zachytila osobní vozidlo Š Octavia, které jelo v místě s nejvyšší povolenou rychlosti 110 km/h o 29 km/h rychleji.

Vozidlo hlídka dojela a zastavila u motorestu v obci Vranovice. Řidič předložil veškeré potřebné doklady k vozidlu i ke své osobě a taky se podrobil dechové zkoušce na možné předchozí požití alkoholických nápojů. Bohužel pro něj mu vyšla zkouška pozitivní s hodnotami 1,21 a 1,12 promile alkoholu v dechu. Hlídce řidič sdělil, že předchozího večera vypil sedmičku vína. S odběrem krve souhlasil a hlídkou byl převezen do prostějovské nemocnice. Dál v jízdě pokračovat nesměl a na místě přišel o řidičák a zaplatil i pokutu za překročení rychlosti.

Řidič skončil v nemocnici. Kvůli marihuaně a pervitinu

ilustrační foto PČR

Na vyšetření spojeném s odběrem biologického materiálu skončil před dvěma dny odpoledne 21letý mladík, kterého zastavila hlídka při řízení vozidla v katastru obce Otinoves. 

Dechovou zkouškou se neprokázalo, že by auto Škoda Fabia řídil pod vlivem alkoholu. Pozitivní mu ovšem vyšel orientační test na návykové látky. "Mladý muž nezapíral a přiznal se, že v pátek užil marihuanu i pervitin," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že v jízdě dál pokračovat nesměl. "Celý případ v současné době řešíme pro přestupek," dodala Zajícová. (red)

 

Chytili ji za volantem hned dvakrát. Promile v dechu prý měla po večerním pivu

ilustrační foto

V pondělí 22. února 2021 před šestou hodinou ranní kontrolovali policisté místně příslušného obvodního oddělení v Těšicích osobní automobil Peugeot a jeho jednapadesátiletou řidičku. Provedenými dechovými zkouškami policisté u ženy změřili hodnoty 1,15 a 1,09 ‰ alkoholu v dechu.

S naměřenými hodnotami žena souhlasila, ale přiznala vypití pouze jednoho dvanáctistupňového piva během předchozího večera. Žena na místě přišla o řidičský průkaz a byla jí zakázána další jízda. Už chvíli po ukončení silniční kontroly však stejná hlídka viděla jet stejné vozidlo řízené stejnou řidičkou. Kontrola se opakovala jen s rozdílnými změřenými hodnotami. V tomto případě policisté změřili 1,00 a 0,95 ‰ alkoholu v dechu.