Cyklistka se dobře nerozhlédla, skončila v nemocnici
Včera dopoledne jela starší žena na jízdním kole po ulici Anglická v Prostějově po cyklostezce a u kruhového objezdu s ulicí Plumlovská najela na přejezd pro cyklisty spojený s přechodem pro chodce.
"Přitom se ale zřejmě nepřesvědčila, že může bezpečně přejet a najela do jízdní dráhy osobního automobilu Š Octavia, které jelo po kruhovém objezdu ulice Plumlovská směrem na ulici Anglickou. Došlo ke střetu vozidla s cyklistkou, která po nárazu s kolem upadla na komunikaci. Vznikla hmotná škoda na vozidle i jízdním kole v předběžně odhadnuté výši 32 000 Kč. Dechová zkouška na alkohol byla u obou řidičů negativní. Cyklistka byla z místa nehody převezena sanitním vozidlem do nemocnice v Olomouci na ošetření. V době nehody se žena nechránila cyklistickou helmou", uvedla k události mluvčí PČR Olomouckého kraje Miluše Zajícová. (red)


Komentáře
To je dobře, jinak by v PV skončila pod stolem....
Poslat nový komentář