uhynutí

Pobyt ve městě se lišce stal osudným

Foto Městská policie Prostějov

O lišce, která se usadila ve dvorním traktu jednoho z domů na náměstí Spojenců už PvNovinky informovaly. Strážníci ji nakonec nechytili do sklopce, ale velkou náhodou. Zrzavou kmotru totiž zřejmě srazilo auto. Pobyt v civilizaci se jí stal osudným.

Strážníci se lišku marně snažili odchytit do sklopce. „Až v pondělí 12.února ve 11:13 hodin nám zavolal jeden z obyvatel domu, že se zdravotní stav lišky zhoršil. Že je zvíře zřejmě poraněno na zadní části těla a polehává u garáží na prostranství u odchytového sklopce. Vzhledem k tomu se podařilo hlídce o hodinu později lišku odchytit," sdělil PvNovinkám ředitel MP Libor Šebestík. Následně byla zrzka v přepravním vozíku převezena do Záchranné stanice v Němčicích nad Hanou.

Smutné Vánoce na Zlaté farmě. Kvůli pyrotechnice přišla o mladý život

Foto FB Zlatá farma Štětovice

Už řadu let se na konci roku rozhoří, zejména na sociálních sítích, boj mezi milovníky odpůrci zábavní pyrotechniky. Zatímco první argumentují tím, že pár ran jeden den v roce nikomu nemůže vadit, druzí poukazují na fakt, že zejména pyrotechnika se zvukovým efektem je nebezpečná pro domácí a volně žijící zvířata. Druhé tvrzení dokládají smutným příspěvkem majitelé Zlaté farmy ve Štětovicích.

„Chtěla jsem napsat, že vám všem přejeme krásné a požehnané Vánoce. Ale nenapíši, pro nás nejsou klidné ani požehnané. Pro jednorázovou, pár minut trvající radost z odhozených petard, vyhasnul život. V den, kdy si všichni připomínáme narození Ježíška, jsme byli svědky předčasného porodu. Skončil smrtí telete a ohrožením života jeho matky. Prosím, odpusťte si pyrotechniku v okolí zvířat, můžete ublížit sobě i jim. Važme si života,“ vzkázala na sociálních sítích smutně Zlata Mádrová Ronzová.

Jde o přestupek, vyhodnotili policisté smrt dvou labutích „dětí“

ilustrační foto pixabay.com

Ve věci případu úmrtí dvou labutích mláďat, ke kterému došlo v polovině července v Kolářových sadech v Prostějově, provedli policisté podle tiskové mluvčí Miluše Zajícové důkladné šetření a zajistili potřebnou dokumentaci. Na základě získaných materiálů se nepotvrdilo, že by byly naplněny znaky některého z trestných činů. Minulý týden předali příslušnému správnímu orgánu při Magistrátu města Prostějova spisový materiál k projednání přestupku, který rozhodne dle svých kompetencí.

Připomeňme okolnosti, za kterých přišla v pondělí 16. července dvě labutí mláďata o život. „Městská policie byla v pondělí odpoledne telefonicky upozorněna na incident v Kolářových sadech, kde měl volně pobíhající pes honit labutě. Po příjezdu na místo byla nalezena dvě uhynulá mláďata. Protože se jedná o neznámého pachatele, případ jsme předali Policii ČR,“ sdělil PvNovinkám ředitel Městské policie Prostějov Libor Šebestík.