Zlatá farma

Výrobky ze Zlaté farmy si můžete koupit v regiomatu

ilustrační foto

Dalším prodejním místem, kde lze nakoupit produkty Zlaté farmy Štětovice, je regiomat ve Zlaté bráně v Prostějově.

„Těší nás, že i další regionální výrobci myslí na kolegy a vzájemně si pomáháme. Děkujeme i za ostatní Velkorakovskému pivovaru, že si nás můžete rychle a dostupně koupit třeba na svačinku,“ doplnila za farmu Zlata Ronzová Mádrová. (ber)

 

Tip na dnešní den. Poznej svého farmáře, zve Zlatá farma Štětovice

Foto plakát

Již tuto sobotu 21.8.2021 od deseti hodin probíhá na Zlaté farmě ve Štětovicích akce Poznej svého farmáře.

Můžete se těšit na bohatý program - farmářské trhy, divadlo pro děti, soutěže pro děti, jízdu na koni. „Bohaté občerstvení je zajištěno,“ zvou pořadatelé. (red)

 

Neodpalujte ohňostroje u farmy, prosí Zlata Mádrová

ilustrační foto ZF Štětovice

Také letos se Zlatá farma Štětovice obrací na všechny nadšence do ohňostrojů, aby zvážili odpalování petard a velkých ohňostrojů. Je to hlavně proto, že zvířata, která na farmě žijí, kvůli podobným lidským radovánkám strádají.

Zvířecí smysly jsou podstatně citlivější, než ty lidské. Představme si, že vše, co slyšíme my, slyší zvířata až padesátkrát intenzivněji. Zvuky ohňostrojů se tak pro ně mohou měnit v nekonečné peklo, které provází zmatenost, neklid, dezorientace.

Pokud se jedná o zvířata žijící ve stádu, u nich může dojít ke splašení, následným zlomeninám končetin, případně i k ušlapání. „Prosíme všechny, aby ohňostroje v blízkosti farmy neodpalovali. Zvířata už jsou nyní značně vyděšená,“ vzkazuje Zlata Mádrová. (ber)

 

Na festivalu gastronomie podzimní Flory se prezentuje i Zlatá farma Štětovice

ilustrační foto Zlatá farma

Gastronomický festival OLIMA, probíhající pod záštitou podzimní Flory, návštěvníkům nabídne produkty, které se mohou pyšnit prvními místy v soutěži o nejlepší regionální potravinu. Celkem osm výrobků budou moci ochutnat a přesvědčit se tak o jejich hodnocení na vlastní smysly. Je mezi nimi i karamelový dezert ze Zlaté farmy.

V rámci kategorie mléčných výrobků byl nejlépe hodnocen karamelový dezert ze Zlaté farmy, který v sobě dokonale kombinuje domácí karamel a čerstvý tvaroh. Jemně našlehaný tvaroh karamel krásně dobarvuje a celému dezertu propůjčuje příjemně sladkou chuť.

Tip na sobotu. Rodinný den na Zlaté farmě Štětovice

ilustrační foto

V sobotu 19. září od deseti hodin si můžete udělat výlet na Zlatou farmu ve Štětovicích. Koná se tam rodinný den.

„Můžete se těšit na opravdu bohatý program, dva skákací hrady, koníky, kočár tažený koňmi, Štětovické skanzen, lukostřelbu, výrobu strašáků, jarmark i vystoupení hanáckého folklorního souboru písní a tanců Klas Kralice na Hané,“ zve Zlata Mádrová s tím, že akce potrvá do 18 hodin. Vstup je zdarma.

Strach nemusíte mít z hladu a žízně. K dispozici budou pečená selata a dobroty z grilu, točené alko i nealko, vdolky a zmrzlina.

„Prosíme, dbejte bezpečnostních opatření ohledně COVID - 19, děkujeme,“ vzkazuje. (red)

Regionální potravinou je tvarohový dezert ze Zlaté farmy

Foto ČSIF

Celkem osm výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi z Olomouckého kraje ocenila odborná komise soutěže Regionální potravina 2020. O toto ocenění se letos v kraji ucházelo 107 produktů od 42 výrobců. Získal jej i tvarohový dezert karamel Zlaty Ronzové Mádrové ze Zlaté farmy Štětovice.

O značku soutěžily v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení bylo v kategorii Alkoholické a nealkoholické nápoje. Dalšími ceněnými byly Králičí tlačenka AGROLAPIN s.r.o, Dančí paštika s divokým kořením Designfood s.r.o., sýr Roztomilák PROFI MP STAVBY s.r.o., Farmářský pšeničný kváskový pecen WELLART, s.r.o., pivo HOLBA Premium Pivovar Holba a.s., Salát ledový ZELTR AGRO a  Pšeničná mouka hladká světlá MJM agro a.s.

O ceny cestovního ruchu usiluje cyklostezka, ekofarma i biotop

Foto Zlatá farma

Pět kategorií, stejný počet nominovaných v každé z nich, a především hlasy veřejnosti, které rozhodnou o vítězích pro rok 2020. Takový je čtvrtý ročník prestižní krajské ankety, která cílí na cestovní ruch v regionu.

Na stránkách CENYKRAJE.CZ mohou lidé hlasovat pro novinku v cestovním ruchu, zimní středisko, lázeňský balíček nebo eco friendly zařízení a také osobnost gastronomie.

Za náš region bojuje v kategorii novinka cestovního ruchu cyklostezka Mostkovice-Plumlov, v kategorii eco friendly zařízení Zlatá farma Štětovice a biotop Otaslavice,

Hlasování probíhá do 30. srpna. Slavnostní vyhlášení cen se uskuteční 24. září na tradičním místě v Arcibiskupském paláci v Olomouci.

Pro čerstvé potraviny můžete na Zlatou farmu do Štětovic

ilustrační foto FB

Prodejna na Zlaté farmě ve Štětovicích je otevřena denně od 9 do 18 hodin, mlékomat jede beze změn. K dispozici jsou v pátek i domácí chlazená kuřata. 

"Na celé farmě nyní platí přísný zákaz pohybu - můžete jen do prodejny a k mlékomatu a zpět. Do areálu bude vstupovat pouze jeden zdravý člověk z rodiny, a to nejlépe s rouškou! Dodržujte minimální vzdálenost dva metry od sebe a vyhněte se jakémukoliv shlukování. Nákupy u nás jsou rychlé, pečiva máme dost, lze snadno objednávat - tel.731 188 765 - pouze sms. Děkujeme, že jste ukáznění, vážíme si toho," vzkazuje Zlata Mádrová. (ber)

Zlatá farma zve na vítání jara

ilustrační foto plakát

Zlatá farma ve Štětovicích zve na vítání jara a vynášení smrtky. Akce se koná v neděli 14. dubna od čtyř hodin ve štětovickém skanzenu.

Těšit se můžete na vyrábění májíčků, plstění z ovčí vlny, malování kraslic, ochutnávku postní pučálky, jízdu na koni či pletení pomlázek. Smrtka se bude vynášet v sedmnáct hodin. Zvou pořadatelé - Spolek štětovická slipka a Zlatá farma. (red)

 

Kam se zbytky? Na Zlatou farmu Štětovice!

ilustrační foto ber

Na svátky kupujeme více jídla, než se dá sníst. Zlatá fara Štětovice prosí, nejen své zákazníky, aby mysleli na zdejší zvířátka a pro koně, kozy, ovečky a králíky usušili zbylé krajíčky Božího daru.

"Nekrmte, prosím, sami zvířátka a sušenou pochoutku přineste obsluze kavárny, nebo přenechte před kanceláří Zlaté farmy. Moc Vám děkujeme za naše chlupáče a přejeme krásný a hlavně poklidný adventní čas," vzkazuje Zlata Mádrová. (ber)