Zlatá farma

Tip na výlet. Velikonoční Zlatá farma Štětovice

Foto ber

Zlatá farma ve Štětovicích je otevřena po celé velikonoční svátky. Dobrou kávu, zákusek a další lahůdky si tak můžete dát i v pondělí.

Pro děti je nachystána řada atrakcí, od pískovišť po slaměnou opičí dráhu či hrad. Podívat se mohou do ohrady za kozičkami, poškrabat prasátka a pohladit bílé hlavy místních jalovic. Potěší je i velké množství dopravních prostředků, které jsou volně k dispozici. Je to i možnost projížďky na koních. (ber)

Smutné Vánoce na Zlaté farmě. Kvůli pyrotechnice přišla o mladý život

Foto FB Zlatá farma Štětovice

Už řadu let se na konci roku rozhoří, zejména na sociálních sítích, boj mezi milovníky odpůrci zábavní pyrotechniky. Zatímco první argumentují tím, že pár ran jeden den v roce nikomu nemůže vadit, druzí poukazují na fakt, že zejména pyrotechnika se zvukovým efektem je nebezpečná pro domácí a volně žijící zvířata. Druhé tvrzení dokládají smutným příspěvkem majitelé Zlaté farmy ve Štětovicích.

„Chtěla jsem napsat, že vám všem přejeme krásné a požehnané Vánoce. Ale nenapíši, pro nás nejsou klidné ani požehnané. Pro jednorázovou, pár minut trvající radost z odhozených petard, vyhasnul život. V den, kdy si všichni připomínáme narození Ježíška, jsme byli svědky předčasného porodu. Skončil smrtí telete a ohrožením života jeho matky. Prosím, odpusťte si pyrotechniku v okolí zvířat, můžete ublížit sobě i jim. Važme si života,“ vzkázala na sociálních sítích smutně Zlata Mádrová Ronzová.

PORTA APERTA otevře v sobotu Zlatou farmu Štětovice

Foto FB Zlatá farma

Asociace regionálních značek zve na třetí ročník celostátní akce PORTA APERTA, v jeden den otevře dílny, farmy a výrobny, v nichž vznikají ceněné regionální produkty. PORTA APERTA se letos koná v sobotu 16. září 2023 a umožní si zblízka prohlédnout proces vzniku široké škály výrobků, které nesou prestižní značky kvality od Asociace regionálních značek.

PORTA APERTA je největší událostí svého druhu, která otevírá brány dílen, farem a výroben po celém Česku, umožňující návštěvníkům objevovat a zakoušet autentické regionální zážitky. Je to jedinečná příležitost pro milovníky kvalitního řemeslného zboží, potravin, a přírodních produktů, stejně jako pro ty, kteří hledají nezapomenutelné zážitky mimo velká města.

Vítězem národního kola soutěže Mladý farmář 2022 je Zlatá farma Štětovice!

ilustrační foto

Národní kolo soutěže Mladý farmář roku 2022 zná svého vítěze! V letošním roce se jím stala Zlatá farma Zlaty Ronzové Mádrové ze Štětovic-Vrbátek. Jedinečný rodinný projekt tak postupuje do evropského kola, které se bude konat 7. prosince 2022 na půdě Evropského parlamentu v Bruselu.

Evropskou soutěž mladých farmářů do 40 let letos vyhlásila europoslankyně Michaela Šojdrová v České republice již potřetí. Akci zaštiťuje ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR a poslancem Karlem Smetanou, místopředsedou Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny ČR.

V loňském roce Českou republiku na evropském kongresu reprezentoval rodinný Statek Vodňanský Ericha Vodňanského z Blíževedel, v roce 2020 levandulová farma Lavandia Stanislava Bízy ze Staroviček.

Výrobky ze Zlaté farmy si můžete koupit v regiomatu

ilustrační foto

Dalším prodejním místem, kde lze nakoupit produkty Zlaté farmy Štětovice, je regiomat ve Zlaté bráně v Prostějově.

„Těší nás, že i další regionální výrobci myslí na kolegy a vzájemně si pomáháme. Děkujeme i za ostatní Velkorakovskému pivovaru, že si nás můžete rychle a dostupně koupit třeba na svačinku,“ doplnila za farmu Zlata Ronzová Mádrová. (ber)

 

Tip na dnešní den. Poznej svého farmáře, zve Zlatá farma Štětovice

Foto plakát

Již tuto sobotu 21.8.2021 od deseti hodin probíhá na Zlaté farmě ve Štětovicích akce Poznej svého farmáře.

Můžete se těšit na bohatý program - farmářské trhy, divadlo pro děti, soutěže pro děti, jízdu na koni. „Bohaté občerstvení je zajištěno,“ zvou pořadatelé. (red)

 

Neodpalujte ohňostroje u farmy, prosí Zlata Mádrová

ilustrační foto ZF Štětovice

Také letos se Zlatá farma Štětovice obrací na všechny nadšence do ohňostrojů, aby zvážili odpalování petard a velkých ohňostrojů. Je to hlavně proto, že zvířata, která na farmě žijí, kvůli podobným lidským radovánkám strádají.

Zvířecí smysly jsou podstatně citlivější, než ty lidské. Představme si, že vše, co slyšíme my, slyší zvířata až padesátkrát intenzivněji. Zvuky ohňostrojů se tak pro ně mohou měnit v nekonečné peklo, které provází zmatenost, neklid, dezorientace.

Pokud se jedná o zvířata žijící ve stádu, u nich může dojít ke splašení, následným zlomeninám končetin, případně i k ušlapání. „Prosíme všechny, aby ohňostroje v blízkosti farmy neodpalovali. Zvířata už jsou nyní značně vyděšená,“ vzkazuje Zlata Mádrová. (ber)

 

Na festivalu gastronomie podzimní Flory se prezentuje i Zlatá farma Štětovice

ilustrační foto Zlatá farma

Gastronomický festival OLIMA, probíhající pod záštitou podzimní Flory, návštěvníkům nabídne produkty, které se mohou pyšnit prvními místy v soutěži o nejlepší regionální potravinu. Celkem osm výrobků budou moci ochutnat a přesvědčit se tak o jejich hodnocení na vlastní smysly. Je mezi nimi i karamelový dezert ze Zlaté farmy.

V rámci kategorie mléčných výrobků byl nejlépe hodnocen karamelový dezert ze Zlaté farmy, který v sobě dokonale kombinuje domácí karamel a čerstvý tvaroh. Jemně našlehaný tvaroh karamel krásně dobarvuje a celému dezertu propůjčuje příjemně sladkou chuť.

Tip na sobotu. Rodinný den na Zlaté farmě Štětovice

ilustrační foto

V sobotu 19. září od deseti hodin si můžete udělat výlet na Zlatou farmu ve Štětovicích. Koná se tam rodinný den.

„Můžete se těšit na opravdu bohatý program, dva skákací hrady, koníky, kočár tažený koňmi, Štětovické skanzen, lukostřelbu, výrobu strašáků, jarmark i vystoupení hanáckého folklorního souboru písní a tanců Klas Kralice na Hané,“ zve Zlata Mádrová s tím, že akce potrvá do 18 hodin. Vstup je zdarma.

Strach nemusíte mít z hladu a žízně. K dispozici budou pečená selata a dobroty z grilu, točené alko i nealko, vdolky a zmrzlina.

„Prosíme, dbejte bezpečnostních opatření ohledně COVID - 19, děkujeme,“ vzkazuje. (red)

Regionální potravinou je tvarohový dezert ze Zlaté farmy

Foto ČSIF

Celkem osm výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi z Olomouckého kraje ocenila odborná komise soutěže Regionální potravina 2020. O toto ocenění se letos v kraji ucházelo 107 produktů od 42 výrobců. Získal jej i tvarohový dezert karamel Zlaty Ronzové Mádrové ze Zlaté farmy Štětovice.

O značku soutěžily v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení bylo v kategorii Alkoholické a nealkoholické nápoje. Dalšími ceněnými byly Králičí tlačenka AGROLAPIN s.r.o, Dančí paštika s divokým kořením Designfood s.r.o., sýr Roztomilák PROFI MP STAVBY s.r.o., Farmářský pšeničný kváskový pecen WELLART, s.r.o., pivo HOLBA Premium Pivovar Holba a.s., Salát ledový ZELTR AGRO a  Pšeničná mouka hladká světlá MJM agro a.s.