Regionální potravinou je tvarohový dezert ze Zlaté farmy

Regionální potravinou je tvarohový dezert ze Zlaté farmy
Foto ČSIF

Celkem osm výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi z Olomouckého kraje ocenila odborná komise soutěže Regionální potravina 2020. O toto ocenění se letos v kraji ucházelo 107 produktů od 42 výrobců. Získal jej i tvarohový dezert karamel Zlaty Ronzové Mádrové ze Zlaté farmy Štětovice.

O značku soutěžily v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení bylo v kategorii Alkoholické a nealkoholické nápoje. Dalšími ceněnými byly Králičí tlačenka AGROLAPIN s.r.o, Dančí paštika s divokým kořením Designfood s.r.o., sýr Roztomilák PROFI MP STAVBY s.r.o., Farmářský pšeničný kváskový pecen WELLART, s.r.o., pivo HOLBA Premium Pivovar Holba a.s., Salát ledový ZELTR AGRO a  Pšeničná mouka hladká světlá MJM agro a.s.

Soutěž Regionální potravina je projektem ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. (ber)

Poslat nový komentář