Štětovice

Tip na výlet. Velikonoční Zlatá farma Štětovice

Foto ber

Zlatá farma ve Štětovicích je otevřena po celé velikonoční svátky. Dobrou kávu, zákusek a další lahůdky si tak můžete dát i v pondělí.

Pro děti je nachystána řada atrakcí, od pískovišť po slaměnou opičí dráhu či hrad. Podívat se mohou do ohrady za kozičkami, poškrabat prasátka a pohladit bílé hlavy místních jalovic. Potěší je i velké množství dopravních prostředků, které jsou volně k dispozici. Je to i možnost projížďky na koních. (ber)

Smutné Vánoce na Zlaté farmě. Kvůli pyrotechnice přišla o mladý život

Foto FB Zlatá farma Štětovice

Už řadu let se na konci roku rozhoří, zejména na sociálních sítích, boj mezi milovníky odpůrci zábavní pyrotechniky. Zatímco první argumentují tím, že pár ran jeden den v roce nikomu nemůže vadit, druzí poukazují na fakt, že zejména pyrotechnika se zvukovým efektem je nebezpečná pro domácí a volně žijící zvířata. Druhé tvrzení dokládají smutným příspěvkem majitelé Zlaté farmy ve Štětovicích.

„Chtěla jsem napsat, že vám všem přejeme krásné a požehnané Vánoce. Ale nenapíši, pro nás nejsou klidné ani požehnané. Pro jednorázovou, pár minut trvající radost z odhozených petard, vyhasnul život. V den, kdy si všichni připomínáme narození Ježíška, jsme byli svědky předčasného porodu. Skončil smrtí telete a ohrožením života jeho matky. Prosím, odpusťte si pyrotechniku v okolí zvířat, můžete ublížit sobě i jim. Važme si života,“ vzkázala na sociálních sítích smutně Zlata Mádrová Ronzová.

PORTA APERTA otevře v sobotu Zlatou farmu Štětovice

Foto FB Zlatá farma

Asociace regionálních značek zve na třetí ročník celostátní akce PORTA APERTA, v jeden den otevře dílny, farmy a výrobny, v nichž vznikají ceněné regionální produkty. PORTA APERTA se letos koná v sobotu 16. září 2023 a umožní si zblízka prohlédnout proces vzniku široké škály výrobků, které nesou prestižní značky kvality od Asociace regionálních značek.

PORTA APERTA je největší událostí svého druhu, která otevírá brány dílen, farem a výroben po celém Česku, umožňující návštěvníkům objevovat a zakoušet autentické regionální zážitky. Je to jedinečná příležitost pro milovníky kvalitního řemeslného zboží, potravin, a přírodních produktů, stejně jako pro ty, kteří hledají nezapomenutelné zážitky mimo velká města.

Tip na výlet: Zlatá farma Štětovice

Foto ber

Vynikající zmrzlina, zákusky, káva, ale také nejrůznější potraviny z domácí výroby a chovů. No a samozřejmě zvířata, která mnoho dětí živá neviděla. To je Zlatá farma Štětovice.

Mimo posezení v kavárně U vemínka můžete využít venkovní posezení v blízkosti dětského hřiště.  Mimochodem, o víkendech zde nabízí třeba vynikající grilovaná kolena. A prohlídka farmy, kde jsou k vidění kromě skotu také kozy, ovce, prasátka, králíci a slepice, je pro děti vítaným bonusem. Můžete si zde i zazvonit pro štěstí a domů odvézt vynikající mléko ze zdejšího mlékomatu... (ber)

Výrobky ze Zlaté farmy ve Štětovicích zakoupíte i Prostějově!

Foto ber

Mléčné výrobky pocházející ze Zlaté farmy ve Štětovicích se pomalu derou na prostějovské jídelní stoly. Malá farma funguje zhruba rok a půl pod taktovkou Zlaty a Radky Mádrových. Je ukázkou moderního podniku, ve kterém se dobře žije zvířatům a jehož produkty těší chutě všech generací.

„K farmaření máme blízko odjakživa, pocházíme ze zemědělské rodiny, a tak byl vnik farmy logickým vyústěním,“ říká Zlata Mádrová. Sestry si pronajaly část farmy ve Štětovicích, kde se dnes starají o 68 dojnic červenostrakatého skotu. Celou farmu zvládají díky automatizaci ve třech lidech, sestry ale mohou počítat s pomocí svých blízkých.

Domovního zloděje vyrušil alarm

ilustrační foto

Zatím neznámý pachatel v pondělí 5. prosince vnikl bez použití násilí uzavřenou, ale neuzamčenou bránou na pozemek rodinného domu v obci Štětovice. V zadní části rodinného domu rozbil kamenem dvojitou skleněnou výplň francouzského okna, ve kterém vytvořil otvor.