strážníci

Seniorka na sebe upozornila voláním o pomoc

ilustrační foto MP

Devátého srpna v odpoledních hodinách se na linku 156 prostějovských strážníků obrátil muž s tím, že odněkud slyší volání o pomoc. Strážníci na místě zjistili, že volání vychází z jednoho bytu v domě. Přes dveře se podařilo komunikovat se ženou uvnitř.             

 

Ta uvedla, že upadla a nemůže se sama zvednout. Na žádné zranění si nestěžovala. Strážníci na místo přivolali hasiče k otevření bytu. V průběhu zákroku se hlídce podařilo od sousedky sehnat telefonní kontakt na snachu ženy. Ta se zanedlouho dostavila i s klíči od bytu. Za pomoci se šestasedmdesátiletá žena dokázala postavit. Lékařské ošetření nebylo zapotřebí. "Seniorka při pádu neutrpěla žádné zranění, a proto byla ponechána v péči své snachy," doplnila komisařka Tereza Greplová. (red)

Fretka na útěku!

Foto MMP

Ve dveřích domu na Olomoucké ulici se schovává fretka, která někomu utekla, oznámila 6. srpna telefonicky prostějovským strážníkům kolemjdoucí žena. 

Hlídka na místě vystrašenou fretku odchytila a převezla na služebnu. "Následující den bylo zvíře předáno pracovníkům ochránců přírody v Ekocentru Iris na Husově náměstím" doplnila komisařka Tereza Greplová. (red)

Stáhl si kalhoty a urážel kolemjdoucí. V dechu měl 3.66 promile

ilustrační foto MP Praha

V pátek dopoledne vyjížděli prostějovští policisté na oznámení na ulici Tylova, kde se měl nacházet opilý muž a pokřikovat na kolemjdoucí.

"Po příjezdu hlídky na místo tam seděl ve spodním prádle a s kalhoty staženými u kotníků 56letý muž a urážel nejen osoby, které tudy procházely, ale pustil se nevybíravě i do policistů. Vzhledem k tomu, že na výzvy opakovaně nereagoval, skončil v poutech. Vzhledem k opilosti nebyl na místě schopen ani dechové zkoušky," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že ta se podařila zrealizovat až v protialkoholní záchytné stanici v Olomouci, kam byl převezen a vykazovala hodnotu 3,66 promile. Jednání podezřelého bylo kvalifikováno jako přestupek proti veřejnému pořádku. (red)

Vychytralí bezdomovci. Telefony si nabíjeli na černo

ilustrační foto ber

Čtyřiadvacátého července v odpoledních hodinách bylo prostějovským strážníkům nahlášeno podivné chování trojice mužů pohybujících se u oploceného areálu nedaleko místního nádraží.

"Strážníci na místě zkontaktovali trojici bezdomovců. Dle jejich slov bylo zjištěno, že si k areálu chodili nabíjet telefony z elektrické zásuvky umístěné za branou. Při pokusu o zapojení nabíječky zjistili, že zásuvka je vypnutá. Pravděpodobně byla odpojena od elektrického proudu pracovníky areálu. Černý odběr elektřiny strážníci nezjistili. Po projednání celé situace muži ve věku 56, 36 a 33 let z místa odešli," uvedla komisařka Tereza Greplová. (red) 

Telefon skončil mezi odpadky. V opilosti

ilustrační foto MP

Čtyřiadvacátého července v ranních hodinách přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o znečišťování veřejného prostranství dvojicí podnapilých mužů. Jejich jednání spočívalo v tom, že vyhazovali odpadky uložené v kontejneru.  

Strážníci na uvedeném místě nedaleko centra města dvojici zkontaktovali. Devětadvacetiletý muž, uvedl, že v opilosti vhodil svůj mobilní telefon do kontejneru. "Poté, co si svoji hloupost uvědomil, začal s kamarádem nádobu na odpad prohledávat a vyhazovat z ní věci ven. Po nalezení mobilu po sobě způsobený nepořádek uklidili a z místa odešli," doplnila komisařka Tereza Greplová. (red)

Strážníci byli oceněni za záchranu života seniorky

ilustrační foto

Dvojice strážníků přijala v pátek z rukou ředitele Městské policie Olomouc Pavla Skalického a zástupce ředitele Tomáše Musila ocenění, a to čestné medaile „Za záchranu života“. Strážníci Zdeněk Stavěl a Martin Ryšánek svým pohotovým a profesionálním zákrokem zachránili na začátku června život pětasedmdesátileté ženě.

Ve čtvrtek 9. června po deváté hodině ranní byla hlídka na základě telefonického oznámení vyslána do jednoho z gastronomických zařízení na třídě Míru. Důvodem však tentokrát nebyl podnapilý host nebo konzumenti, kteří nemají na útratu, nýbrž seniorka se zdravotními problémy. Během cesty na místo se hlídka dále dozvěděla, že se zde má nacházet žena v bezvědomí, jelikož jí zaskočilo konzumované jídlo. Ve stejnou dobu k restauraci také dorazili kolegové z Policie ČR. Obě hlídky s sebou do restaurace vzali z vozidel zdravotnické vybavení, zejména pak automatický externí defibrilátor.

Strážníci zachránili malého rorýse

Foto MPP

Sedmého července 2022 chvíli po dvanácté hodině bylo oznámeno na linku 156 nalezené mládě rorýse na ulici Krokova v Prostějově.

Vyslaná hlídka mladého opeřence od nálezkyně převzala. "Jelikož nedokázal sám vzlétnout, byl rorýs následně předán pracovníkům Ekocentra Iris, kteří se zabývají ochranou přírody a o mladého ptáčka se dokáží postarat," doplnil komisař Petr Zapletal. (red)

Bezohledné sousedy řešili strážníci

ilustrační foto MP

Čtyřiašedesátiletá žena šla 3. července 2022 po jednadvacáté hodině požádat své sousedy, aby zklidnili své hlučné chování. Její přátelská návštěva se ovšem nesetkala s pochopením osmatřicetileté sousedky. 

Místo omluvy za způsobený hluk přišly na řadu jen velmi sprosté nadávky a pomluvy směřující na adresu starší ženy a jejího manžela. Při podání vysvětlení žena hlídce sdělila, že vůči sousedce a jejímu manželovi se nedopustila žádných urážek nebo schválností. "Hlídka ověřením zjistila, že ke sporům mezi sousedy dochází opakovaně. Podezření na přestupkové jednání proti občanskému soužití projedná správní orgán," doplnil komisař Petr Zapletal. (red)

Opilý chodec napadl taxík. A skončil na záchytce

Foto MMP

Konzumace alkoholu se 3. 7. 2022 před jednou hodinou ranní vymkla kontrole dvaatřicetiletému muži v okrajové části města. Když kolem něj projíždělo malou rychlostí vozidlo taxislužby, ulomil ze střechy vozu žlutou svítilnu s nápisem taxi, kterou poté odhodil do trávy. Poškození střešní svítilny bylo vyčísleno na částku přibližně 2000 Kč.

"Jako důvod svého jednání hlídce při vysvětlení uvedl, že se mu nelíbilo, po které silnici vozidlo jede. Strážníci muži vysvětlili, že pozemní komunikaci v místě, kde se nachází, může využívat dopravní obsluha a tou je i vozidlo taxislužby. Muž své agresivní chování zaměřil na zasahující hlídku, kterou začal vulgárními výrazy urážet. Ke zklidnění agresora nepomohly ani opakované zákonné výzvy. Zlostí strčil rukou do jednoho ze strážníků, a proto byl za pomocí donucovacích prostředků spoután," uvedl komisař Petr Zapletal.

Usnul v aquaparku. Spícího muže našel druhý den personál

ilustrační foto FB aquapark Koupelky

Zábavy a vodních radovánek si 2. 7. 2022 přišel užít pětadvacetiletý muž do prostějovského aquaparku. Během denní návštěvy konzumoval i alkoholické nápoje, které ho v pěkném počasí společensky unavily. 

V plaveckém areálu si našel vhodné místo na odpočinek, kde se následně uložil ke spánku. "Spícího muže našel před šestou hodinou ranní personál, který prováděl úklid vnitřních prostor areálu. Strážníkům muž při vysvětlení uvedl, že včerejší den slavil s kamarády a poté se probudil až ráno," uvedl komisař Petr Zapletal. Protiprávní jednání nebylo zjištěno a za přítomnosti hlídky odešel muž po strávené noci u vody domů. (red)