strážníci

Opřel se o výlohu v Plzeňce. A ta "praskla"

Foto MMP

Na návštěvu restaurace v centru města, která fakticky vlastně neproběhla, rozhodně nezapomene dvaašedesátiletý muž.  

Sedmnáctého března vstoupil dovnitř provozovny a chtěl se usadit ke stolu, jako každý slušný host. Obsluha si všimla, že návštěvník je v podnapilém stavu a z toho důvodu jej požádala o opuštění restaurace. "Zákazník nedělal žádné problémy a za doprovodu číšníka odešel ven, kde se usadil před výlohou restaurace. O chvíli později nastaly pro společensky unaveného muže komplikace. Postavil se a opřel o skleněnou výlohu. Ta nevydržela jeho váhu a praskla. Úmyslné rozbití skla nebylo prokázáno, což potvrdili i hosté, kteří v inkriminované době seděli uvnitř," uvedl strážník Petr Zapletal.

Psa si odmítl uvázat. A zaplatil pokutu

ilustrační foto ber

Jak by se člověk neměl chovat při venčení psa, předvedl 27. února osmadvacetiletý muž. Svého čtyřnohého kamaráda měl na volno v místě, kde je to zakázané.

„Když byl upozorněn třicetiletým mužem, který byl na vycházce se svými dětmi, že by měl mít psa na vodítku, následná reakce byla nemile překvapující. Chovatel psa začal schválně házet míček směrem k dětem a jejich otci. Poté vždy pobízel svého mazlíčka k jeho aportování,“ uvedl strážník Petr Zapletal. Strážníci bezohlednému majiteli vysvětlili, jaká pravidla by měl dodržovat a na kterých místech může mít psa na volno. Přestupkové jednání vyřešila hlídka uložením pokuty příkazem na místě. (red)

 

Rušno hned z rána. Opilec se dobýval do cizího domu

ilustrační foto MP

Ve středu po šesté hodině ranní vyjížděla hlídka řešit opilého muže, který v centru Prostějova tloukl do dveří. Na místě byl zjištěn dvacetiletý muž, jak rukou opakovaně udeřil do skleněné výplně u vchodových dveří.

Strážníci jménem zákona vyzvali agresora, aby ihned zanechal protiprávního jednání. Své chování nezklidnil ani po opakované výzvě a zlost si chtěl vybít na zasahující hlídce. Následovalo použití donucovacích prostředků a útočník byl spoután. „Do domu se muž dobýval, jelikož byl přesvědčen, že tam bydlí, ale v silné opilosti si zmýlil adresu. Agresivní chování ze strany muže odnesla skleněná výplň o rozměru 100 x 35 cm, která praskla. Způsobená škoda bude vyčíslena dodatečně.

Chtěl ukrást městskou kameru. A nechal se jí vyfotit

ilustrační foto MMP

Pohotovou reakci předvedli strážníci obsluhující městský kamerový systém před dvaadvacátou hodinou z pátka na sobotu a okamžitě na místo vyslali hlídku.

„Nenápadně si rozhodně nepočínal prozatím neznámý muž. Ten na ulici Úprkova vylezl na sloup veřejného osvětlení, na kterém je umístěna bezpečnostní kamera. Po vyšplhání do horní části sloupu začal s kamerou manipulovat a pokoušel se jí odstranit. To se mu během krátké chvíle nepovedlo a z místa co nejrychleji utekl, ještě před příjezdem hlídky. Obličej pachatele byl přesto zachycen, když se pokusil o odcizení kamery a tak je strážníkům známa jeho podoba,“ uvedl strážník Petr Zapletal.

V herně nechtěli zlobivého hosta. Dostal pěstí

ilustrační foto MP

Šestého února před jednadvacátou hodinou vyjížděli strážníci prověřit oznámení na linku 156 o fyzickém napadení. Celý incident se odehrál v herním klubu nedaleko centra Prostějova.

„Dvaatřicetiletý muž chtěl vstoupit dovnitř klubu, ale nesetkal se s pochopením u personálu. Pětatřicetiletý muž, který pracoval jako obsluha v klubu, jej odmítl pustit do vnitřních prostor kvůli nevhodnému chování při minulých návštěvách. S tímto rozhodnutím host nesouhlasil a nadále se domáhal vstupu. Když mu bylo opět sděleno, že si zaměstnanci vážně nepřejí jeho návštěvu, naštval se a do obsluhujícího muže strčil rukama. Reakce pracovníka klubu byla okamžitá, udeřil domáhajícího se návštěvníka pěstí levé ruky do obličeje.

Bez peněz se do hospody nechodí. Chlápkovi to bylo fuk

ilustrační foto pixabay

Třetího února 2022 po jednadvacáté hodině vyjížděli prostějovští strážníci do restaurace na Plumlovské ulici, kde měli hosta, který odmítl zaplatit zkonzumované nápoje. Devětapadesátiletý muž si objednal a následně vypil pět panáků vodky. 

Když došlo na placení, muž obsluze najednou sdělil, že nemá peníze. "Při podání vysvětlení hlídce uvedl, že u sebe nemá žádnou finanční hotovost a to věděl již předem, než vstoupil dovnitř provozovny. Spoléhal na domluvení s obsluhou ohledně uhrazení vzniklé částky, která činila 125 Kč. Jelikož se tak nestalo, podezření z přestupku proti majetku oznámili strážníci správnímu orgánu k projednání," uvedl strážník Petr Zapletal. (red)

 

Opaloval lednice i kabely. Strážníkům neunikl

ilustrační foto MP

Jednadvacátého ledna 2022 v ranních hodinách neunikl všímavosti prostějovských strážníků při kontrolní činnosti třiačtyřicetiletý muž. Vezl vozík, takzvaný dvoukolák, ze kterého vycházely plameny. Hlídka muže vyzvala, aby oheň uhasil, což za pomocí čerstvě napadaného sněhu provedl. 

"Na vozíku se nacházela lednice, různé kabely a jiný kovový odpad. Muž na výzvu hlídky ukázal i místo, kde k opalování materiálů docházelo. Zde bylo nalezeno dalších šest ohořelých elektrospotřebičů. Na svou obhajobu uvedl, že zde provádí opalování spotřebičů a dalších materiálů, a to za účelem odevzdání ve sběrných surovinách a vyděláním finanční hotovosti. Přislíbil uklizení veřejného prostranství a odvezení veškerého odpadu do sběrného dvora," uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že přestupkové jednání dle zákona o odpadech hlídka oznámila správnímu orgánu k projednání. (red)

Dceru napadl na mol opilý otec

ilustrační foto MP

Dvaadvacetiletá žena se 2. ledna přesvědčila na vlastní kůži, že rodinné vztahy nejsou vždy takové, jaké by měly být. K napadení došlo v bytě rodičů v Prostějově.

„Otec přišel domů opilý a svoji agresivní náladu si vybil na dceři, která měla po útoku pohmožděninu v oblasti hlavy. Poté z místa ihned odešel. Strážníci muže vypátrali nedaleko bydliště. Agresivní otec vykazoval známky opilosti, a proto hlídka provedla orientační dechovou zkoušku. Výsledek byl pozitivní 2,67 promile alkoholu,“ uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že napadená žena si stěžovala na bolest hlavy a strážníkům uvedla, že na ošetření do nemocnice jí doprovodí její přítel a matka. Opilý otec byl převezen do nemocnice na další vyšetření, o kterém rozhodl přivolaný lékař.

Prostějovští strážníci pravidelně darují krev

Foto MPP

Daruj krev a zachráníš život, tímto heslem se pravděpodobně řídí mnoho dárců. V řadách městské policie Prostějov chodí pravidelně na transfúzní oddělení darovat krev jednadvacet strážníků.

Nutno podotknout, že darování vzácné tekutiny si vzali opravdu za své, o čemž svědčí počet odběrů a mnoho let pravidelného docházení na darování krve. Strážníci sami říkají, že odběrové místo navštěvují velmi rádi, také díky nadmíru vstřícnému a ochotnému chování zdravotnického personálu. Za kladný přístup patří strážníkům velké poděkování, že jsou doopravdy ochotni pomoct tímto způsobem k záchraně zdraví a života.

Na hádku se posilnili alkoholem. A profackovali se navzájem

ilustrační foto

Partnerské nesrovnalosti řešili v opilém stavu a to se ukázalo, jako velká chyba. Prostějovští strážníci tak museli 30. listopadu řešit napadení mezi devětatřicetiletou ženou a jejím čtyřiatřicetiletým přítelem.

Celý incident se odehrál v bytě, kde nejprve došlo ke slovní výměně názorů. „Partneři se nedokázali dohodnout, proto přišla na řadu fackovaná. Nejprve měla žena uhodit svého přítele. Ten si to samozřejmě nenechal líbit a oplatil stejnou mincí. Své přítelkyni uštědřil facku na levou tvář. Razance úderu měla za následek podlitinu levého oka. Žena lékařské ošetření odmítla. Vzhledem k opilosti páru provedli strážníci u obou dechovou zkoušku. Výsledek byl pozitivní, a to u ženy 1,91 promile, u muže 2,14 promile alkoholu.