kino

Prostějov navštíví delegace k filmu Promlčeno. Metro 70 zve na autogramiádu

Foto kino Metro 70

V pátek 29. dubna v 17 hodin přijede do prostějovského Kina Metro 70 delegace k filmu Promlčeno ve složení. Těšit se můžete na režiséra Roberta Sedláčka a herce Igora Bareše, Michala Daleckého, Karla Jiráka a Justina Svobodu.

Autogramiáda a novinářské rozhovory jsou naplánovány v době od 17 do 17:40 hodin, delegace na podiu pozdraví diváky, režisér bude vyprávět o filmu a natáčení od 17:45 do 17:55 hodin. „Srdečně zveme,“ vzkazuje ředitelka Barbora Kucsa Prágerová.

Promlčeno je filmový thriller s Karlem Rodenem v hlavní roli. Děj je zasazen do současnosti a je inspirovaný skutečnými událostmi – motivem filmu je promlčená vražda. Scénář k filmu napsal Robert Sedláček, který také film režíroval. Natáčení filmu probíhalo v roce 2020 v noční Praze a část také Malibu v USA. (red)

Kino Metro70 slaví 50 let. V sobotu!

Foto Metro 70

Prostějovské kino Metro70 slaví opožděně své 50. narozeniny. Vloni z oslav kvůli koronaviru sešlo, o to budou letos jedinečnější.  Popřát přijdou osobnosti filmového světa, režiséři, herci. Přijďte v sobotu 20. listopadu slavit s nimi a potkejte se s přáteli, sousedy, a vůbec se všemi, komu přirostlo k srdci.

„Už odpoledne v 16:00 pro vás chystáme předpremiéru filmu Král Richard: Zrození šampiónek. Kdo je Král Richard? Táta a trenér největších legend světového tenisu – sester Sereny a Venus Williamsových. Protože kdo jiný by měl týden před oficiální premiérou vidět životopisný film o nejslavnějších tenisových legendách než právě Prostějované,“ říká ředitelka Barbora Kucsa Prágerová.

Prostějovská kultura je zpět a v plné síle, vzkazuje náměstkyně Sokolová

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Oslavy povýšení Prostějova na město a promítání v letním kinu zahájí šňůru kulturních akcí v Prostějově.

„Blýská se na lepší časy a já jsem nesmírně šťastná, že všechny mohu pozvat za kulturou! Čekají nás nejen velké oslavy povýšení Prostějova na město s kejklíři, šermíři a panstvem, ale i letní kino, které bude nejen hrát na osvědčeném nádvoří prostějovského zámku. Nejnovější premiéry filmů budeme čtyřikrát sledovat na Velodromu, a to v termínech 17. července, 31. července, 7. srpna a 14. srpna. Těšíme se na setkání," uvedla náměstkyně Milada Sokolová.

Programy obou akci najdete v příloze. (red)

Metro70 nabízí nové plátno, projektor i defibrilátor

foto Magistrát města Prostějova

Upgrade zařízení – to je stav, ve kterém se v současnosti kino nachází.

„Novinky, které můžeme zmínit, je nové plátno, zbrusu nový laserový projektor a probíhající redigitalizace. Prostě modernizace se vším všudy,“ usmívá se náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Do kina se investují nemalé částky a diváci by to měli na návštěvě zařízení zcela jistě poznat.

Metro 70 je opět LIVE!

Ilustrační foto ber

Tak jako na jaře platí, že lístek na online projekci prostějovského kina Metro 70 si můžete koupit na jeho webových stránkách. Stejně jako dříve se vám film spustí online, do e-mailu vám kino pošle link na stream.

„Pokud se rozhodnete nás takto podpořit, budeme strašně rádi. A taky po skončení karantény budeme moct otevřít ve stejném režimu, jak jste zvyklí. A nejlepší na tom celém je, že se dostanete k filmům, které mnohdy opravdu jinde legálně nejsou,“ vzkazuje ředitelka Barbora Kucsa Prágerová. (red)

Meky zvítězil i v Prostějově

Foto MFF Karlovy Vary

Od 3. do 11. července proběhla v šestadevadesáti kinech po celé republice unikátní přehlídka „TADY VARY ve vašem kině“, kterou připravil organizační tým Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.  V prostějovském kině Metro70 vidělo 16 jedinečných filmů celkem 362 diváků.

Největší divácký zájem provázel domácího zástupce v přehlídce, hudební dokument režiséra Šimona Šafránka Meky, věnovaný ikoně česko-slovenské hudební scény, Miroslavu Žbirkovi. Tento film byl nejúspěšnější i v Prostějově. “Přišlo rovných 80 diváků. Tento film získal v rámci přehlídky také cenu diváků na Mall.tv a můžete na něho stále přijít k nám do kina. Nejbližší termíny promítání jsou 17., 18. a 25. července a také v srpnu,“ uvedla ředitelka kina Barbora Kucsa Prágerová

Tip na pátek: Letní kino v zámku uvede dokument V síti

ilustrační foto Kino Metro 70

Tento pátek ve 21:30 hodin začne na nádvoří prostějovského zámku další ze série filmových večerů. Tentokrát uvede šokující dokument V síti. 

Dokument Víta Klusáka a Barbory Chalupové se zabývá zneužíváním dětí na internetu. Tři herečky hrající dvanáctileté dívky, tři pokojíčky, deset dní a téměř dva a půl tisíce sexuálních predátorů číhajících na síti. Film, ze kterého mrazí.

Cena vstupenky je 100 korun, představení je přístupné od 15 let. (red)

Tip na víkend: Autokino Šantovka slibuje skvělé zážitky

Foto ČSFD

Na venkovním parkovišti u galerie Šantovka v Olomouci vyrostlo počátkem května autokino, které se těší velké oblibě, a ve kterém budete mít možnost až do konce prázdnin zhlédnout řadu českých i zahraničních filmových trháků. A nejen to. Kromě projekcí filmů zde budou probíhat i unikátní divadelní představení formou autodivadla.

Dnes, tedy v sobotu ve 20:00, můžete v autokině zhlédnout snímek Rocketman, který vypráví životní příběh jednoho z nejúspěšnějších muzikantů současnosti, Eltona Johna. 

Nájezd vozidel na plochu probíhá vždy hodinu před začátkem promítání a za automobil zaplatíte 200 korun vstupné. Jen si dejte pozor na to, že uvnitř auta mohou být pouze dvě osoby.

 V neděli pak proběhne v autokině projekce snímku Tajemství touhy, a to v rámci cyklu AFOkino. Za vstup tentokrát pro automobil zaplatíte pouhou jednu korunu. 

Galerie Šantovka otevře už dnes autokino!

ilustrační foto

Uzavřená kulturní zařízení si v době karanténních opatřen žádají alternativní řešení. S jedním takovým přišla olomoucká Galerie Šantovka, která v pátek 8. května ve 20:00 otevře na svém parkovišti první autokino ve městě. První projekce bude patřit nejúspěšnějšímu filmu roku 2019. Na plátně uvidíte oblíbenou českou komedii Ženy v běhu.

Páteční Ženy v běhu budou ovšem jen začátkem fungování autokina. „Promítat budeme nejen české a zahraniční klasiky, ale zároveň i novější filmy. Dále máme v plánu promítat také dokumenty ve spolupráci s olomouckým festivalem AFO,“ uvedl David Podstata, marketingový koordinátor Galerie Šantovka. „Pokud by se rozjela fotbalová liga, plánujeme také promítat sportovní přenosy, především zápasy olomoucké Sigmy,“ dodává. Diváci se podle něj mohou těšit i na krátká divadelní představení nebo stand-up comedy show.

Letní kino zve na zvířata, rodinu i anděla

Foto ČSFD

Po celý následující víkend bude promítat Letní kino v Mostkovicích. Těšit se můžete hned na tři dobré filmy.

V pátek je to psychologický thiller Noční zvířata. „Noci nočních zvířat, tedy chronických nespavců, bývají osamělé a dlouhé. Tom Ford o jednom exempláři tohoto druhu natočil výjimečný film,“ píše ČSFD.

Na francouzskou komedii I dva jsou rodina v hlavní roli s Omarem SY (Nedotknutelní) se pro změnu můžete vydat v sobotu.