Kino Metro 70 je ode dneška uzavřeno!

Kino Metro 70 je ode dneška uzavřeno!
Foto plakát

V období od 23. října do 12. listopadu 2023 bude prostějovské kino METRO 70 uzavřeno. Proběhne zde plánovaná modernizace zvukového systému. Podzemní kinosál bude proto v těchto dnech uzavřen pro jakákoliv veřejná promítání, ale i dopolední akce typu školních projekcí nebo pronájmů. Kino bude však během těchto tří týdnů nadále s diváky udržovat kontakt prostřednictvím nedávno vybudované kinokavárny umístěné v prostorách foyer kina a disponuje vlastní projekční technikou.

„Podoba programu je momentálně v řešení, ale předběžně kino plánuje uvést ozvěny festivalových filmů Be2Can, reprízy aktuálních českých novinek, či alternativní program v podobě filmového kvízu nebo stand-up comedy. Program bude postupně zveřejňován on-line na webu kina a případně i fyzicky ve výlepu plakátů,“ vysvětlila 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Celkové náklady na pořízení zvukového řetězce činí 4.975.000 Kč, z toho dotace ze Státního fondu kinematografie dosáhne 400.000 Kč. Kino Metro 70 se na modernizaci podílí z vlastního investičního fondu částkou 1.300.000 Kč. (red)

Poslat nový komentář