Metro 70

Kino Metro 70 je ode dneška uzavřeno!

Foto plakát

V období od 23. října do 12. listopadu 2023 bude prostějovské kino METRO 70 uzavřeno. Proběhne zde plánovaná modernizace zvukového systému. Podzemní kinosál bude proto v těchto dnech uzavřen pro jakákoliv veřejná promítání, ale i dopolední akce typu školních projekcí nebo pronájmů. Kino bude však během těchto tří týdnů nadále s diváky udržovat kontakt prostřednictvím nedávno vybudované kinokavárny umístěné v prostorách foyer kina a disponuje vlastní projekční technikou.

„Podoba programu je momentálně v řešení, ale předběžně kino plánuje uvést ozvěny festivalových filmů Be2Can, reprízy aktuálních českých novinek, či alternativní program v podobě filmového kvízu nebo stand-up comedy. Program bude postupně zveřejňován on-line na webu kina a případně i fyzicky ve výlepu plakátů,“ vysvětlila 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Kino Metro 70 bude tři týdny uzavřeno

Foto Kino Metro 70

V období od 23. října do 12. listopadu 2023 bude prostějovské kino METRO 70 uzavřeno.

„Proběhne zde plánovaná modernizace zvukového systému. Podzemní kinosál bude proto v těchto dnech uzavřen pro jakákoliv veřejná promítání, ale i dopolední akce typu školních projekcí nebo pronájmů,“ vysvětlila 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Kino bude však během těchto tří týdnů nadále s diváky udržovat kontakt prostřednictvím nedávno vybudované kinokavárny umístěné v prostorách foyer kina a disponuje vlastní projekční technikou.

Prostějov navštíví delegace k filmu Promlčeno. Metro 70 zve na autogramiádu

Foto kino Metro 70

V pátek 29. dubna v 17 hodin přijede do prostějovského Kina Metro 70 delegace k filmu Promlčeno ve složení. Těšit se můžete na režiséra Roberta Sedláčka a herce Igora Bareše, Michala Daleckého, Karla Jiráka a Justina Svobodu.

Autogramiáda a novinářské rozhovory jsou naplánovány v době od 17 do 17:40 hodin, delegace na podiu pozdraví diváky, režisér bude vyprávět o filmu a natáčení od 17:45 do 17:55 hodin. „Srdečně zveme,“ vzkazuje ředitelka Barbora Kucsa Prágerová.

Promlčeno je filmový thriller s Karlem Rodenem v hlavní roli. Děj je zasazen do současnosti a je inspirovaný skutečnými událostmi – motivem filmu je promlčená vražda. Scénář k filmu napsal Robert Sedláček, který také film režíroval. Natáčení filmu probíhalo v roce 2020 v noční Praze a část také Malibu v USA. (red)

Kino Metro70 slaví 50 let. V sobotu!

Foto Metro 70

Prostějovské kino Metro70 slaví opožděně své 50. narozeniny. Vloni z oslav kvůli koronaviru sešlo, o to budou letos jedinečnější.  Popřát přijdou osobnosti filmového světa, režiséři, herci. Přijďte v sobotu 20. listopadu slavit s nimi a potkejte se s přáteli, sousedy, a vůbec se všemi, komu přirostlo k srdci.

„Už odpoledne v 16:00 pro vás chystáme předpremiéru filmu Král Richard: Zrození šampiónek. Kdo je Král Richard? Táta a trenér největších legend světového tenisu – sester Sereny a Venus Williamsových. Protože kdo jiný by měl týden před oficiální premiérou vidět životopisný film o nejslavnějších tenisových legendách než právě Prostějované,“ říká ředitelka Barbora Kucsa Prágerová.

Kino Metro 70 má novou ředitelku. Je jí šestadvacet let

ilustrační foto

Celkem osmnáct uchazečů se přihlásilo do výběrového řízení na novou městkou příspěvkovou organizaci, kino Metro70. Z klání nakonec vyšla vítězně 26letá Barbora Prágerová z Olomouce. Funkce se ujme 1.1.2017.

Pětičlenná výběrová komise v čele s primátorkou Prostějova Alenou Raškovou vybrala jedenáct uchazečů, které pozvala k ústnímu jednání. "I přes své mládí má velké zkušenosti mimo jiné s filmovou produkcí. Přesvědčila nás nejen svým vystoupením, ale i kladnými referencemi," uvedla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková.  Dosavadní vedoucí kina Ivan Čech se do výběrového řízení nepřihlásil. "Mimo jiné nesplňje podmínku vysokoškolského vzdělání," dodala Hemerková. (ber) 

Kino se osamostatní. Dočkáme se kavárny či kvalitního popcornu?

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Radní města Prostějova doporučují Zastupitelstvu města Prostějova dále rozhodnout o zřízení příspěvkové organizace KINO METRO 70 Prostějov, příspěvková organizace k 1. 1. 2017 a schválit zřizovací listinu.

Zastupitelé již na svém červnovém jednání, tedy 6. 6. 2016, schválili záměr zřídit tuto příspěvkovou organizaci. „Od samotné změny čekáme zlepšení podmínek pro jeho rozvoj. Kino tak získá daleko větší prostor a možnost zaujmout návštěvníky novými programy a novými projekty. Věříme, že tento krok bude ku prospěchu diváka,“ uvedla primátorka Alena Rašková. (red)

Pozvání do galerie kina Metro 70

ilustrační foto

Zajímavou výstavou nepochybně veřejnost osloví studenti prostějovské ART ECON Střední školy.

V kině Metro 70 budou vystavovat své fotografie a výtvarné práce. Výstavu si můžete prohlédnout denně od 17 do 20 hodin, nebo i v jiných časech, podle dohody. Vernisáž se koná ve středu 22. ledna v 17 hodin. (red)