filmy

Porušil autorská práva. A způsobil škodu za 10,5 milionu

Ilustrační foto pixabay.com

Z trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi byl včera obviněn starší muž z Prostějovska, za který mu dle trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody od tří do osmi let.

Obviněný minimálně od začátku roku 2018 do prvního čtvrtletí roku 2021 bez souhlasů autorů, výrobců nebo vlastníků autorských práv hudebních a filmových děl tyto vkládal na veřejný server, kde si je mohl kterýkoliv uživatel vyhledat a volně stáhnout. „V uvedeném období zveřejnil víc než 3 900 titulů, které byly chráněny podle autorského zákona a tím poškodil téměř dvě desítky společností. Majitelům autorských práv tak způsobil škodu minimálně za 10 500 000 Kč," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Prostějovská kultura je zpět a v plné síle, vzkazuje náměstkyně Sokolová

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Oslavy povýšení Prostějova na město a promítání v letním kinu zahájí šňůru kulturních akcí v Prostějově.

„Blýská se na lepší časy a já jsem nesmírně šťastná, že všechny mohu pozvat za kulturou! Čekají nás nejen velké oslavy povýšení Prostějova na město s kejklíři, šermíři a panstvem, ale i letní kino, které bude nejen hrát na osvědčeném nádvoří prostějovského zámku. Nejnovější premiéry filmů budeme čtyřikrát sledovat na Velodromu, a to v termínech 17. července, 31. července, 7. srpna a 14. srpna. Těšíme se na setkání," uvedla náměstkyně Milada Sokolová.

Programy obou akci najdete v příloze. (red)

Na zámku v Čechách rozšíří muzeum filmů J. a Z. Svěrákových

Foto Vlastivědné muzeum Olomouc

Zdeněk Svěrák oslaví už za pár dnů významné životní jubileum. V neděli 28. března, na den učitelů, mu bude krásných 85 let. A návštěvníci Muzea filmů Zdeňka a Jana Svěrákových na zámku v Čechách pod Kosířem se mohou těšit na rozšíření této expozice.

Muzeum filmů Zdeňka a Jana Svěrákových je stálá expozice na zámku v Čechách pod Kosířem. Impulsem k založení muzea byla výstava Vlastivědného muzea v Olomouci u příležitosti uvedení filmu Kuky se vrací, kterou muzeum připravovalo ve spolupráci s Janem Svěrákem. Založením této filmové expozice se tak povedlo zrealizovat myšlenku zachování originálních a jedinečných filmových rekvizit, i po skončení natáčení, pro všechny filmové fanoušky.

Metro 70 je opět LIVE!

Ilustrační foto ber

Tak jako na jaře platí, že lístek na online projekci prostějovského kina Metro 70 si můžete koupit na jeho webových stránkách. Stejně jako dříve se vám film spustí online, do e-mailu vám kino pošle link na stream.

„Pokud se rozhodnete nás takto podpořit, budeme strašně rádi. A taky po skončení karantény budeme moct otevřít ve stejném režimu, jak jste zvyklí. A nejlepší na tom celém je, že se dostanete k filmům, které mnohdy opravdu jinde legálně nejsou,“ vzkazuje ředitelka Barbora Kucsa Prágerová. (red)