Kino Metro 70

Kino Metro70 zavřel Covid-19

ilustrační foto kino Metro70

Tak jako ostatních kulturních institucí, i kina se zásadně dotýká opatření vydané vládou s platností od pondělí 12. 10. 2020.

"Po sérii restrikcí nakonec kino zavíráme úplně, doufejme, že opravdu jenom na 14 dní. V tuto chvíli však nelze s jistotou říct nic. Naplánovaná představení rušíme, a to s jedinou výjimkou: Terapie sdílením se přesune na termín v roce 2021, lístky zůstávají v platnosti, o konkrétním datu jednáme. Vstupné vracíme: kdo si koupil lístky přes internet, tomu se začnou od pondělí 12.10. automaticky vracet na účet, kdo si je koupil osobně v pokladně, toho prosíme o trpělivost, v hotovosti vrátíme lístky po opětovném otevření kina.

Město Prostějov zakoupí dva defibrilátory. Jeden pro kino, druhý pro divadlo

ilustrační foto Městská policie Prostějov

Další krok pro bezpečnost Prostějovanů udělalo Město Prostějov, když zakoupí dva defibrilátory. Jeden bude mít k dispozici kino Metro 70, druhý pak městské divadlo. Rozhodla o tom rada města na svém jednání. Defibrilátor mají k dispozici už také prostějovští strážníci.

„Jsem ráda, že jsme se s kolegy shodli na pořízení defibrilátorů, i když bych si zároveň přála, aby nebyly vlastně nikdy potřeba. Na druhou stranu, třeba do divadla na představení může přijít více než 500 diváků a v případě náhlého zhoršení zdravotního stavu někoho z návštěvníků může defibrilátor zachránit život,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že konkrétně pracovníci městského divadla prošli v loňském roce školením, jehož součástí bylo i předvedení defibrilátoru.

TADY VARY ve vašem kině. I v Metro70

ilustrační foto

Ve dnech 3.-11. července 2020 bude v bezmála stovce českých kin promítnuto šestnáct filmů v rámci unikátní přehlídky, kterou připravil organizační tým MFF Karlovy Vary. Filmy můžete zhlédnout i v prostějovském kin Metro 70.

„Protože v letošním roce s ohledem na situaci nemohou diváci na festival do Karlových Varů, rozhodli jsme se, že přivezeme alespoň část festivalu za nimi. Těší nás obrovský zájem kinařů, k přehlídce TADY VARY ve vašem kině se připojila téměř stovka kin, což je ohromné. Věřím, že se nám společně podaří nabídnout divákům nejen skvělé filmy, ale i kousek tradiční festivalové nálady,“ říká prezident MFF KV Jiří Bartoška.

V pondělí 11. května otevírá kino METRO 70. Filmem V síti!

ilustrační foto ber

Po celý květen však bude kino fungovat v „koronarežimu“, kino tedy prosí návštěvníky o trpělivost, než se zcela vrátí k normálu.

„Snažíme se k postupnému uvolňování přistupovat zodpovědně, a proto do konce května bude možné zakoupit lístek pouze online, maximální kapacita kina bude 96 sedadel (4 další povolené osoby rezervujeme pro personál). Každá druhá řada bude zablokovaná a v každé řadě bude vždy mezi dvěma sedačkami minimálně jedno neprodejné místo,“ říká ředitelka kina Barbora Prágerová s tím, že dále nebude povolena konzumace žádných potravin či nápojů.

Buďte Spolu doma v kině, láká Metro70

ilustrační foto

Prostějovské kino Metro 70 se zapojilo do celostátních projektů, a může diváky proto pozvat na „domácí“ kinoprojekce.

Kultura na tom v posledních týdnech není dobře, a aby nezašla na úbytě, vymýšlí provozovatelé kin na celém světě způsoby, jak zachovat alespoň zlomek své běžné aktivity. V Česku se v rekordním čase několika málo dní zmobilizoval generální štáb kinařů a vznikly dva projekty online kina, které v tuto chvíli běží ve virtuálním éteru.

Zastupitelstvo nebude škodu v záležitosti odchodu Čecha z kina METRO 70 vymáhat

ilustrační foto

Na úterním (10.09.) jednání Zastupitelstva města Prostějova bylo třetím bodem programu projednání škody vzniklé v důsledku ukončení pracovního poměru Ivana Čecha. Zastupitelstvo odhlasovalo, že ji nebude vymáhat. 

Na jednání byli přítomni zástupci advokátní kanceláře AK Ritter-Šťastný. Ti hájili názor nevymáhat škodu vzniklou uhrazením částky na základě dohody o narovnání uzavřené mezi KINEM METRO 70 Prostějov, příspěvková organizace a panem Ivanem Čechem a dalších nákladů souvisejících s ukončením jeho pracovního poměru.  

Zastupitelstvo jejich stanovisko vzalo v úvahu a bod většinově odsouhlasilo. (ber)

Metro70 zve na fotbalový večer. Zhlédněte Brankáře a Maradonu!

ilustrační foto plakátek

Nový film Diego Maradona o největší fotbalové legendě přiměl pracovníky prostějovského kina Metro70 uspořádat pro fanoušky sportu a fotbalu zvláště tematický večer. Přijďte hned na dva fotbalové filmy a utkejte se s parťáky o tři unikátní fotbalové dresy, vyrobené pro tuto příležitost. Akce se koná 10. července.

Program je následující:

Metro70 uvede nové Avengers. V předpremiéře!

ilustrační foto plakát

Prostějovskému kinu Metro70 se dostalo velké cti! Distributor mu povolil předpremiéru nových Avengerů. Předprodej začal již 2. dubna ve 14 hodin.

"24. dubna od 17 hodin se těšte. V jednom zátahu u nás uvidíte Avengers: Infinity War a novinku Avengers: Endgame!," přidala pozvání ředitelka kina Barbora Prágerová s tím, že kino nabídne cca šest hodin vysilující maximální zábavy z marvelovského univerza. Obě verze budou s titulky, speciální cena za obě představení je 200 korun. "A  samozřejmě se můžete těšit na popcorn," dodala ředitelka. (red)

Metru vládne Freddie. Následován Ženami v běhu

ilustrační foto vecernikpv.cz

Již na konci loňského roku se ředitelka prostějovského kina Metro 70 Barbora Prágerová netajila faktem, že film Bohemian Rhapsody je absolutním rekordmanem v návštěvnosti. Nejinak je tomu v roce letošním, bohémskému Freddie Mercurymu ale šlapou na paty Ženy v běhu. 

V roce 2018 se Bohemian Rhapsody promítala dvaadvacetkrát, zhlédlo ji 5.451 diváků. Od začátku roku to bylo 16 představení s 2.715 diváky. A počet není konečný. "Je to stálice," potvrdila redakci ředitelka. "Dvě představení jsou naplánována na duben, pokud  se nám podaří letos zrealizovat letní kino, určitě je uvedeme i tam. Na kino pod hvězdami je film o globální hvězdě myslím ideální," dodala.

Ve foyer kina vznikne kinokavárna. Filmy se budou promítat i v parku

Foto MMP

Částkou 200 tisíc korun přispěje město Prostějov kinu METRO 70 na pořízení, instalaci, zprovoznění a provozování tzv. technologie e-cinema ke kinematografickým představením. Kinu METRO 70 se totiž podařilo získat dotaci ze Státního fondu české kinematografie ve výši 240 tisíc korun na uvedený projekt. 

Město Prostějov se už dříve zavázalo k finanční spoluúčasti v případě získání dotace. „Konkrétně půjde o nákup digitálního projektoru a plátna s příslušenstvím pro projekce ve standardu e-cinema, které se bude používat v prostoru foyer kina v zamýšlené kinokavárně a v letních měsících pro venkovní projekce mobilního letního kina,“ vysvětlila náměstkyně Milada Sokolová.