Kino Metro 70

Prostějovské Kino Metro 70 nespí! Za zavřenými dveřmi probíhá rekonstrukce foyer a toalet

ilustrační foto

Protože covidová situace stále nepřeje znovuotevření kulturních prostor pro veřejnost, pustilo se Kino Metro 70 do stavebních úprav některých svých zákoutí. Po návratu se tak návštěvníci kina a kinokavárny mohou těšit také na opravené foyer kina a zbrusu nové toalety. 

„Toalety v našem kině již měly svůj zlatý věk za sebou, proto jsme rádi, že se nám podařilo zorganizovat jejich rekonstrukci. Náročného úkolu se perfektně zhostil městský Odbor rozvoje a investic a podle návrhu stejného architekta, který stojí za realizací kinokavárny, to řemeslníci vzali doslova a do písmene od podlahy,“ uvádí ředitelka kina Barbora Kucsa Prágerová. „Realizace je možná díky finančnímu příspěvku města,“ dodává.

Dnešní nabídka kina Metro70. On-line film Proti přírodě

ilustrační foto plakát

Ve středu 24. února od 20,30 hodin nabízí prostějovské kino Metro70 on-lin stream norského filmu Proti přírodě. Vstupenky si můžete zakoupit na webu kina.

Film Proti přírodě je cestou do drsné norské krajiny a do hlavy třicátníka Martina, mladého otce a manžela. Martin vyráží sám na víkendový výšlap do hor a my slyšíme jeho necenzurované myšlenky: nekompromisně upřímné postřehy o jeho spořádaném maloměstském životě, o něm samotném i o lidech v jeho okolí. Jeho názory a fantazie sahají od prostých dětinskostí až k hlubším dilematům lidského života. Proti přírodě je přímočarý a humorný portrét muže, který se touží vymanit ze zajetých kolejí.

Tak hezkou podívanou. (ber)

 

Metro70 zbarvila trikolora

Foto FB Kino Metro 70

Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva společně s výročím sametové revoluce uctilo i prostějovské kino Metro70.

V úterý v 17:11 hodin se po celé republice rozezněla ikonická Modlitba po Martu a významné budovy se rozsvítily v barvách české trikolory. Stejně zazářila i budova prostějovského kina Metro70.

Kino se tak přidalo k iniciativě "Díky, že můžem - Korzo Národní". Ta každoročně pořádá oslavu na Národní třídě v Praze. Letos se kvůli koronavirové situaci celá akce přesunula do on-line prostoru. (ber) 

 

Metro 70 je opět LIVE!

Ilustrační foto ber

Tak jako na jaře platí, že lístek na online projekci prostějovského kina Metro 70 si můžete koupit na jeho webových stránkách. Stejně jako dříve se vám film spustí online, do e-mailu vám kino pošle link na stream.

„Pokud se rozhodnete nás takto podpořit, budeme strašně rádi. A taky po skončení karantény budeme moct otevřít ve stejném režimu, jak jste zvyklí. A nejlepší na tom celém je, že se dostanete k filmům, které mnohdy opravdu jinde legálně nejsou,“ vzkazuje ředitelka Barbora Kucsa Prágerová. (red)

Kino Metro70 zavřel Covid-19

ilustrační foto kino Metro70

Tak jako ostatních kulturních institucí, i kina se zásadně dotýká opatření vydané vládou s platností od pondělí 12. 10. 2020.

"Po sérii restrikcí nakonec kino zavíráme úplně, doufejme, že opravdu jenom na 14 dní. V tuto chvíli však nelze s jistotou říct nic. Naplánovaná představení rušíme, a to s jedinou výjimkou: Terapie sdílením se přesune na termín v roce 2021, lístky zůstávají v platnosti, o konkrétním datu jednáme. Vstupné vracíme: kdo si koupil lístky přes internet, tomu se začnou od pondělí 12.10. automaticky vracet na účet, kdo si je koupil osobně v pokladně, toho prosíme o trpělivost, v hotovosti vrátíme lístky po opětovném otevření kina.

Město Prostějov zakoupí dva defibrilátory. Jeden pro kino, druhý pro divadlo

ilustrační foto Městská policie Prostějov

Další krok pro bezpečnost Prostějovanů udělalo Město Prostějov, když zakoupí dva defibrilátory. Jeden bude mít k dispozici kino Metro 70, druhý pak městské divadlo. Rozhodla o tom rada města na svém jednání. Defibrilátor mají k dispozici už také prostějovští strážníci.

„Jsem ráda, že jsme se s kolegy shodli na pořízení defibrilátorů, i když bych si zároveň přála, aby nebyly vlastně nikdy potřeba. Na druhou stranu, třeba do divadla na představení může přijít více než 500 diváků a v případě náhlého zhoršení zdravotního stavu někoho z návštěvníků může defibrilátor zachránit život,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že konkrétně pracovníci městského divadla prošli v loňském roce školením, jehož součástí bylo i předvedení defibrilátoru.

TADY VARY ve vašem kině. I v Metro70

ilustrační foto

Ve dnech 3.-11. července 2020 bude v bezmála stovce českých kin promítnuto šestnáct filmů v rámci unikátní přehlídky, kterou připravil organizační tým MFF Karlovy Vary. Filmy můžete zhlédnout i v prostějovském kin Metro 70.

„Protože v letošním roce s ohledem na situaci nemohou diváci na festival do Karlových Varů, rozhodli jsme se, že přivezeme alespoň část festivalu za nimi. Těší nás obrovský zájem kinařů, k přehlídce TADY VARY ve vašem kině se připojila téměř stovka kin, což je ohromné. Věřím, že se nám společně podaří nabídnout divákům nejen skvělé filmy, ale i kousek tradiční festivalové nálady,“ říká prezident MFF KV Jiří Bartoška.

V pondělí 11. května otevírá kino METRO 70. Filmem V síti!

ilustrační foto ber

Po celý květen však bude kino fungovat v „koronarežimu“, kino tedy prosí návštěvníky o trpělivost, než se zcela vrátí k normálu.

„Snažíme se k postupnému uvolňování přistupovat zodpovědně, a proto do konce května bude možné zakoupit lístek pouze online, maximální kapacita kina bude 96 sedadel (4 další povolené osoby rezervujeme pro personál). Každá druhá řada bude zablokovaná a v každé řadě bude vždy mezi dvěma sedačkami minimálně jedno neprodejné místo,“ říká ředitelka kina Barbora Prágerová s tím, že dále nebude povolena konzumace žádných potravin či nápojů.

Buďte Spolu doma v kině, láká Metro70

ilustrační foto

Prostějovské kino Metro 70 se zapojilo do celostátních projektů, a může diváky proto pozvat na „domácí“ kinoprojekce.

Kultura na tom v posledních týdnech není dobře, a aby nezašla na úbytě, vymýšlí provozovatelé kin na celém světě způsoby, jak zachovat alespoň zlomek své běžné aktivity. V Česku se v rekordním čase několika málo dní zmobilizoval generální štáb kinařů a vznikly dva projekty online kina, které v tuto chvíli běží ve virtuálním éteru.

Zastupitelstvo nebude škodu v záležitosti odchodu Čecha z kina METRO 70 vymáhat

ilustrační foto

Na úterním (10.09.) jednání Zastupitelstva města Prostějova bylo třetím bodem programu projednání škody vzniklé v důsledku ukončení pracovního poměru Ivana Čecha. Zastupitelstvo odhlasovalo, že ji nebude vymáhat. 

Na jednání byli přítomni zástupci advokátní kanceláře AK Ritter-Šťastný. Ti hájili názor nevymáhat škodu vzniklou uhrazením částky na základě dohody o narovnání uzavřené mezi KINEM METRO 70 Prostějov, příspěvková organizace a panem Ivanem Čechem a dalších nákladů souvisejících s ukončením jeho pracovního poměru.  

Zastupitelstvo jejich stanovisko vzalo v úvahu a bod většinově odsouhlasilo. (ber)