defibrilátor

Kaufland namontoval i do prostějovských provozoven automatické defibrilátory

ilustrační foto kaufland.cz

Obchodní řetězec Kaufland si je vědom své společenské odpovědnosti a podniká v této oblasti široké spektrum aktivit. Tou nejnovější je instalace celkem 141 automatických externích defibrilátorů ve všech prodejnách po celé České republice, ve skladech v Modleticích a Olomouci, vlastním masozávodě v Modleticích i v pražské centrále. Jsou i v Prostějově.

„Zdraví a bezpečí našich zaměstnanců a zákazníků je pro nás zásadní a díky defibrilátorům budeme v případě potřeby schopni zajistit optimální pomoc každému, kdo by ji potřeboval,“ vysvětluje Renata Maierl, tisková mluvčí řetězce. Zelenou samolepku s bílým srdcem a nápisem AED tak uvidí zákazníci již při vstupu do každé prodejny Kaufland.

“V průběhu září byli zaškoleni odpovědní kolegové na všech našich pracovištích. Velkou výhodou AED je, že jej dokáže ovládat každý. Přístroj dává jednoduché hlasové příkazy, které přesně navedou každého laika,” vysvětluje Renata Maierl.

Město Prostějov zakoupí dva defibrilátory. Jeden pro kino, druhý pro divadlo

ilustrační foto Městská policie Prostějov

Další krok pro bezpečnost Prostějovanů udělalo Město Prostějov, když zakoupí dva defibrilátory. Jeden bude mít k dispozici kino Metro 70, druhý pak městské divadlo. Rozhodla o tom rada města na svém jednání. Defibrilátor mají k dispozici už také prostějovští strážníci.

„Jsem ráda, že jsme se s kolegy shodli na pořízení defibrilátorů, i když bych si zároveň přála, aby nebyly vlastně nikdy potřeba. Na druhou stranu, třeba do divadla na představení může přijít více než 500 diváků a v případě náhlého zhoršení zdravotního stavu někoho z návštěvníků může defibrilátor zachránit život,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že konkrétně pracovníci městského divadla prošli v loňském roce školením, jehož součástí bylo i předvedení defibrilátoru.