Město Prostějov zakoupí dva defibrilátory. Jeden pro kino, druhý pro divadlo

Město Prostějov zakoupí dva defibrilátory. Jeden pro kino, druhý pro divadlo
ilustrační foto Městská policie Prostějov

Další krok pro bezpečnost Prostějovanů udělalo Město Prostějov, když zakoupí dva defibrilátory. Jeden bude mít k dispozici kino Metro 70, druhý pak městské divadlo. Rozhodla o tom rada města na svém jednání. Defibrilátor mají k dispozici už také prostějovští strážníci.

„Jsem ráda, že jsme se s kolegy shodli na pořízení defibrilátorů, i když bych si zároveň přála, aby nebyly vlastně nikdy potřeba. Na druhou stranu, třeba do divadla na představení může přijít více než 500 diváků a v případě náhlého zhoršení zdravotního stavu někoho z návštěvníků může defibrilátor zachránit život,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že konkrétně pracovníci městského divadla prošli v loňském roce školením, jehož součástí bylo i předvedení defibrilátoru.

„Obsluha je velmi jednoduchá, defibrilátor vydává jasné pokyny, opravdu to může použít i neškolený člověk. V divadle bude defibrilátor umístěn buď v diváckých šatnách, nebo hned za dveřmi do zákulisí. Při představení by ho mohl použít kterýkoliv z pracovníků divadla – jevištní technici, hasiči, přítomná dramaturgyně či ředitelka, pokladní a především uvaděči,“ říká ředitelka divadla Jana Maršálková. Součástí instalace defibrilátoru bude opětovné proškolení všech obsluhujících.

I v kině Metro 70 defibrilátor uvítají. „Za kino mohu říct, že i my doufáme, že defibrilátory nebudou potřeba. Za posledních několik let jsme incident, během kterého by byl nutný zásah zdravotníků, neměli. Sama jsem však v jiném kině zažila situaci, kde se během jednoho filmu udělalo nevolno hned třem divákům, kteří v průběhu představení omdleli – syrová maďarská kinematografie zkrátka není pro každého. Každopádně u nás v kině může nastat situace, kdy se v budově nachází souběžně několik stovek diváků, a to především při konci jednoho a začátku druhého představení, a jsme tedy rádi, že na případnou krizovou situaci budeme připraveni,“ dodává ředitelka prostějovského kina METRO 70 Barbora Kucsa Prágerová. (red)

Poslat nový komentář