Smržická šlapka

Na Šlapce se sešli chodci i cyklisté

Foto Zdeněk Balcařík

Sobotní "šlapka" KČT Smržice se skvěle vydařila. K původně cykloturistické akci organizátoři přidali pět pěších tras na jaře zrušeného Smržického vandru, na které si tentokrát vyšláplo 210 turistů. Z devíti cyklotras byl největší zájem o trasu 27 km MTB, na kterou vyrazilo 169 cyklistů. 12 se jich vydalo dokonce na nejdelší silniční trasu s otočkou až na Pradědu.

Těm byl měřen čas. Nejrychlejší dva z nich, Jaroslav Řeháček a Marcel Boháč z Boskovic, přivezli razítko ze 176 kilometrů vzdáleného Pradědu za 6 hodin a 6 minut,“ prozradil za organizátory Zdeněk Balcařík.

Nejmladší účastník, Mireček Dadák z Bedihoště, zvládl pětikilometrovou trasu v kočárku. Není divu, narodil se letos 20. ledna.

Tip na sobotu. Dvaadvacátá Smržická šlapka a vandr

ilustrační foto plakát

V sobotu 5. září v době od sedmi do deseti hodin odstartuje ve sportovním areálu ve Smržicích už 22. Smržická šlapka, tentokrát spojená s vandrem.

„Připravena bude kombinace pěších tras Smržického vandru a cyklotras Smržické šlapky,“ uvedl Zdeněk Balcařík z pořádajícího Klubu českých turistů. Startovné nad jeden metr účastníka činí třicet korun, pod jeden metr deset korun.

Podrobné informace o trasách naleznete na Facebooku KČT Smržice. (red)

Pozor! Start Smržické šlapky je prodloužen o devadesát minut!

ilustrační foto

Start Smržické šlapky měl dle propozic trvat v časovém úseku od 7:00 do 10:00 hodin. Z důvodu špatného počasí se organizátoři rozhodli start prodloužit.

"Počasí se nám již zlepšuje, věříme, že posunutí startu přispěje k větší účasti akce", uvedl pro Prostějovské novinky jeden z pořadatelů Pavel Copek. (red)

Smržickou šlapku zajelo 636 lidí!

Foto Pavel Copek

Již devatenáctý ročník stále populárnější Smržické šlapky to rozjel v sobotu 2. září. Milovníky cykloturistiky čekalo opět několik tras pro horská i silniční jízdní kola. Na cestu se účastníci vydali mezi sedmou a půl jedenáctou ze sportovního areálu za smržickým kulturním domem.

"Ačkoliv nebylo právě příznivé počasí, sešlo se na startu 636 účastníků. Dosti velké číslo, 94 účastníků, jelo MTB 59. Na Praděd jelo jedenáct lidí, z toho jedna dívka. Nejstarším závodníkem byl opět pan Ošťádal z Kostelce (narozen 10.9.1926), nejmladší sportovec byl chlapeček Matias Kristel narozený 8.2.2017, jel v přívěsném vozíku s rodiči jel 40 MTB a přijel úplně vysmátý", uvedla za pořadatele Lenka Copková k Klubu českých turistů Smržice. (red)

Smržická šlapka dupne do pedálů. Už v sobotu!

ilustrační foto

Už devatenáctý ročník stále populárnější Smržické šlapky to rozjede v sobotu 2. září. Milovníky cykloturistiky čeká opět několik tras pro horská i silniční jízdní kola. Na cesty se vydají mezi sedmou a desátou hodinou ze sportovního areálu za smržickým kulturním domem.

Díky rekonstrukci vozovky v celé obci bude start letos probíhat ze zadní brány areálu. Příjezd na kole od prostějovské a držovské cyklostezky po CT 5 a kolem sokolovny, příjezd autem ve směru od Držovic a od Čelechovic. „Kvůli uzavírce se nám také mírně prodloužily délky silničních tras", upozorňují pořadatelé.  Cykloturisté měřící méně než jeden metr zaplatí startovné 10,- Kč, všichni ostatní 30,- Kč.

Trasy MTB pro horská kola:

MTB 12 km "Prťavka"

Smržická šlapka slaví osmnáctiny! Již v sobotu!

ilustrační foto plakát

SMRŽICKÁ ŠLAPKA zve všechny příznivce cykloturistiky v sobotu 3. září 2016 na oslavu svých osmnáctých narozenin v sedle bicyklu!

Start je v době od 7 do 10 hodin ve Smržicích u Prostějova ve sportovním areálu za kulturním domem. Tras je opět několik, pro horská kola i silniční kola. Ta nejdelší silniční cyklotrasa vede až na vrchol Pradědu.

V cíli čeká na každého účastníka barevný diplom a bohaté občerstvení. Odměna bude i pro nejmladšího a nejstaršího účastníka a také pro nejrychlejšího z Pradědu. (red)

Smržická šlapka slaví osmnáctiny!

ilustrační foto iprostejov.cz

SMRŽICKÁ ŠLAPKA zve všechny příznivce cykloturistiky v sobotu 3. září 2016 na oslavu svých 18. narozenin v sedle bicyklu!

Start je v době od 7 do 10 hodin ve Smržicích u Prostějova ve sportovním areálu za kulturním domem. Tras je opět několik, pro horská kola i silniční kola. Ta nejdelší silniční cyklotrasa vede až na vrchol Pradědu.

V cíli čeká na každého účastníka barevný diplom a bohaté občerstvení. Odměna bude i pro nejmladšího a nejstaršího účastníka a také pro nejrychlejšího z Pradědu. (red)