Smržické vandr

Tip na sobotu. Smržické vandr

ilustrační foto KČT

18. ročník akce Smržický vandr se koná tuto sobotu. Účastníky čeká turistický a dálkový pochod a cykloturistická jízda. Start je od 7 do 11 hodin ve sportovním areálu Smržice.

Pěší trasa je 5, 11, 18, 28 a 50 km, cyklotrasa pro horská kola 8, 35, 48 a 62 km, pro silniční kola 26, 33, 52 a 95 km.

Na startu dostanete mapu s popisem trasy, startovní kartu, startovní razítko a něco na zub. Účastníci, kteří měří víc než 1metr, zaplatí startovné 30,-Kč, ti menší jen 10,-Kč.

Na kontrolách dostanete razítko do startovní karty, minerálku a na některé kontrole také malou svačinku

Na Smržický vandr vyrazilo 172 účastníků!

Foto Smržická šlapka 2021

Letošní Smržické vandr potkala, stejně jako před dvěma lety, nepřízeň počasí. I přesto na tratě dlouhé pět, jedenáct, dvacet, dvacet osm a padesát kilometrů vyrazilo jedno sto sedmdesát dva osob.

Na trasu dlouhou jedenáct kilometrů vyrazil nejstarší účastník Smržického vandru, jednadevadesátiletý Jaroslav Punčochář, nejmladší účastnicí byla rok a půlletá Patricie Kernová.

Pořadatelů na hřišti bylo připravených třiatřicet, aby zabezpečili bezproblémový chod. Pro účastníky byly připraveny medaile i diplomy, občerstvení v podobě guláše či párků čekalo na nedaleké zahrádce též. 

Doufejme, že podzimní Smržické šlapce i nám všem bude přát lepší počasí! (red)

Smržické vandr bude letos pouze pro pěší turisty!

Foto Klub českých turistů

Smržické vandr se letos uskuteční 22. května. Na trasy v okolí Velkého Kosíře se ale vydají pouze pěší turisté.

„Smržické vandr děláme jen pro pěší turisty. Jednak kvůli rozvrtaným silnicím a cyklostezkám v okolí, ale hlavně kvůli tomu, aby se nám tady v dnešní době nesjížděly tak velké davy cyklistů," uvedl Zdeněk Balcařík z pořádajícího Klubu českých turistů Smržice

Smržické vandr se uskuteční v sobotu 22. května. Start a registrace je tradičně mezi sedmou a desátou ranní ve sportovním areálu Smržice. Pro účastníky bude vyznačeno pět tras, od pěti do padesáti kilometrů. (ber)

Tip na sobotu. Dvaadvacátá Smržická šlapka a vandr

ilustrační foto plakát

V sobotu 5. září v době od sedmi do deseti hodin odstartuje ve sportovním areálu ve Smržicích už 22. Smržická šlapka, tentokrát spojená s vandrem.

„Připravena bude kombinace pěších tras Smržického vandru a cyklotras Smržické šlapky,“ uvedl Zdeněk Balcařík z pořádajícího Klubu českých turistů. Startovné nad jeden metr účastníka činí třicet korun, pod jeden metr deset korun.

Podrobné informace o trasách naleznete na Facebooku KČT Smržice. (red)

Na vandr se vydalo 1237 účastníků. Ve Smržicích "šlapala" i osmidenní holčička!

ilustrační foto ber

Patnáctý ročník Smržického vandru startoval tuto sobotu. Letos byla účast cyklistů nejnižší za poslední čtyři roky, ač pěších bylo o 63 více. V ten den se totiž v okrese konala řada dalších akcí. I tak si pořádající Klub českých turistů Smržice vandr pochvaluje.

"Na start se postavilo 409 chodců, 303 jezdců na silničních kolech a 466 jich osedlalo horská kola. Pořadatelů bylo 59," vypočítal jeden z hlavních organizátorů Zdeněk Balcařík. 

Nejmladší účastnicí byla teprve osm dnů stará Anička Jeřábková z Vícova, která "ušla" jedenáctikilometrovou trasu spolu s maminkou. Nejstarším účastníkem byl vyhlášen 89letý Jaroslav Punčochář, který absolvoval na kole nejen soutěžní trasu 33 kilometrů dlouhou, ale i celkem 26 kilometrů měřící cestu z a do domovských Kelčic. (ber)

Na start čtrnáctého ročníku Smržického vandru se postavilo více než třináct stovek účastníků

Foto Michal M.

Již po čtrnácté v řadě pořádá dnes Klub českých turistů Smržice Smržické vandr. Cyklisté a chodci se na start postavili od 7 do 10 hodin ráno ve sportovním areálu za kulturním domem. Na startu dostal každý program vandru s plánkem trasy a startovní kartou.

Na chodce čekaly pěší trasy kolem Běleckého Mlýna a Velkého Kosíře. Vybrat si mohli trasu dlouho jedenáct, dvacet, dvacet osm či padesát kilometrů. Podle statistik vedených Českým klubem turistů Smržice na trať vyrazilo 345 pěších.

Nezapomeňte! XIV. Smržické vandr již zítra!

ilustrační foto KČT Smržice

Již po čtrnácté v řadě pořádá Klub českých turistů Smržice Smržické vandr. Cyklisté a chodci se na start postaví v sobotu 19. května od 7 do 10 hodin ráno ve sportovním areálu za kulturním domem. Na startu dostane každý program vandru s plánkem trasy a startovní kartou.

Na chodce čekají pěší trasy kolem Běleckého Mlýna a Velkého Kosíře. Vybrat si mohou 11, 20, 28 či 50 kilometrů.  

Horská kola se mohou vydat na trasy 8, 35, 48 a 62 kilometrů, silniční na tratě 26, 33, 52 a 95 kilometrů. 

Bližší informace najdete na http://www.kctsmrzice.cz/index.php?smrzicke_vandr

(ber)

 

Nejmladší účastnicí Smržického vandru je měsíční holčička Jana, nejstarším účastníkem jednadevadesátiletý pan Karel!

Foto KČT Smržice

Již po třinácté se dnes ve Smržicích koná Smržické vandr. Účastníci mohli vyrazit pěšky na různě dlouhé trasy, užít si silniční či horskou turistiku. O zajímavá čísla dnešní akce jsme požádali předsedu Klubu českých turistů Smržice Zdeňka Balcaříka.

"Celkově na pěší trasy vyrazilo 398 osob, z toho nejvíce na trasu dlouhou jedenáct kilometrů, a to 184 účastníků. Na trasu nejdelší pro pěší, na padesát kilometrů, vyrazilo třiadvacet osob. Ponejvíce účastníků jsme zaznemenali na MTB horské trasy, 534, na silniční trasy vyrazilo 408 osob. Nejspíš je odradil silný vítr," vyčíslil počty účastníků Zdeněk Balcařík. "Pořadatelů je letos šedesát, měnily se trasy a příprava tedy byla náročná. Celkem tedy evidujeme 1400 turistů a cyklistů.

OBRAZEM: Smržické vandr v plném proudu!

Foto ber

Už po třinácté v řadě pořádá Klub českých turistů Smržice Smržické vandr. Cyklisté a chodci se na start postavili dnes ráno.

Na chodce čekaly pěší trasy kolem Běleckého Mlýna a Velkého Kosíře v délce 11, 20, 28 či 50 kilometrů.  

Silničních cyklotras bylo pět, na 8, 26, 33, 62 km a 96 km. Horská kola se mohly vydat na trasy dlouhé 32, 48 či 62 km. Start byl posunut z desáté hodiny dopolední až do půl jedenácté, hlavně z důvodu účasti spousty malých dětí, se kterými rodiči měli práci, než vyrazili na trasy. (ber)

Smržické vandr již v sobotu! Po třinácté

ilustrační foto KČT Smržice

Již po třinácté v řadě pořádá Klub českých turistů Smržice Smržické vandr. Cyklisté a chodci se na start postaví v sobotu 20. května od 7 do 10 hodin ráno ve sportovním areálu za kulturním domem. Na startu dostane každý program vandru s plánkem trasy a startovní kartou.

Na chodce čekají pěší trasy kolem Běleckého Mlýna a Velkého Kosíře. Vybrat si mohou 11, 20, 28 či 50 kilometrů.  

Silničních cyklotras je pět, na 8, 26, 33, 62 km a 96 km. Horská kola se mohou vydat na trasy dlouhé 32, 48 či 62 km.

Bližší informace najdete na http://www.kctsmrzice.cz/index.php?smrzicke_vandr. (ber)