sportovci

V Kostelci na Hané ocenili sportovce

Foto FB Kostelec na Hané

V sobotu 10. února se v prostorách sokolovny v Kostelci na Hané uskutečnil tradiční Sportovní ples, jehož součástí bylo také vyhlášení cen "Sportovec města Kostelce na Hané".

Ocenění z rukou starosty města Ladislava Hynka, místostarosty města Filipa Štrunce a člena rady Národní sportovní agentury a zastupitele města Mgr. Františka Horáka bylo uděleno:

Minižákům TJ Sokol Kostelec na Hané-HK - za úspěšnou reprezentaci města na soutěžích, domácích a zahraničních turnajích,

Starším žákům TJ Sokol Centrum Haná - za úspěšnou reprezentaci města na soutěžích, domácích a zahraničních turnajích,

Družstvu mužů "A" FC Kostelec na Hané - za postup do DIVIZE,

Hejtmanství ocení top sportovce regionu. Na zasílání nominací máte měsíc

ilustrační foto Olomoucký kraj

Ještě celý měsíc mohou lidé nominovat osobnosti na Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti sportu. Vítěze jednotlivých kategorií vyhlásí krajské zastupitelstvo, předání ocenění by se mělo konat 16. února příštího roku v Moravském divadle Olomouc.

„V důsledku omezení souvisejících s epidemickými opatřeními proti šíření koronaviru se letos předávání cen neuskutečnilo, což mě moc mrzí. V roce 2022 si to snad všichni vynahradíme, a tak už teď můžeme nominovat sportovní osobnosti, které získají ocenění v příštím roce,“ uvedl Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu.

Hejtman ocenil trenéry a sportovní funkcionáře z prostějovského regionu

Foto kr-olomoucky.cz

Na tři desítky zasloužilých trenérů, cvičitelů a funkcionářů sportovních klubů z celého regionu byly v minulých dnech oceněny za svoji dlouholetou záslužnou práci a přínos k rozvoji sportu. Ocenění převzali v Kongresovém sále krajského úřadu z rukou náměstka hejtmana Olomouckého kraje Radovana Rašťáka. Mezi nimi jsou i jména z našeho regionu.

„Olomoucký kraj věnuje oblasti sportu velkou pozornost. Především se zaměřujeme na mládež a práci s ní. Subjektům, které působí na území regionu, pomáháme například dotační politikou a podporujeme i výchovu kvalitních trenérů. Pravidelně organizujeme vyhlášení nejlepších sportovců Olomouckého kraje. Dnešní ocenění jsou v pořadí už druhou skupinou, která byla za svoji práci takto ohodnocena,“ řekl Rašťák. „Chtěl bych jménem všech oceněných velmi poděkovat.

Olomoucký kraj ocenil zasloužilé trenéry. Šest z Prostějovska

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Pamětní list za celoživotní práci a přínos v oblasti sportu si v úterý 13. října převzali z rukou náměstka hejtmana Radovana Rašťáka zasloužilí trenéři a sportovní funkcionáři. Slavnostní předávání se uskutečnilo v sídle krajského úřadu za účasti dvaceti tří oceněných trenérů Olomouckého kraje. Za prostějovský region převzal ocenění jeden muž a pět žen.

„Těší mě, že můžeme alespoň touto formou ocenit práci lidí, kteří výrazně přispěli k rozvoji sportu v našem kraji, ať už se jedná o zasloužilé trenéry, cvičitele nebo funkcionáře. Doufám, že tímto vznikla hezká tradice a v oceňování nejlepších trenérů budeme pokračovat i v dalších letech,“ uvedl náměstek Rašťák.
Za prostějovský region převzal ocenění jeden muž a pět žen.

Zdeňka Steuerová, (nar. 1936) oddíl TJ sportovní gymnastiky Prostějov