AKTUALIZUJEME: První letošní vražda v kraji. Osmatřicetiletou ženu zabil nezletilý kluk!

AKTUALIZUJEME: První letošní vražda v kraji. Osmatřicetiletou ženu zabil nezletilý kluk!
Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

V úterý 16. ledna před devatenáctou hodinou přijali policisté oznámení od čtyřicetiletého muže, který postrádal svou bývalou přítelkyní a měl o ní vážné obavy. Policejní hlídka vyrazila prověřit místo jejího bydliště v Olomouci – Povel. Po vstupu do bytu našla osmatřicetiletou ženu bez známek života. Vrahem je nezletilý chlapec. Objevily se spekulace, že jde o ženina potomka.  Vězení se kvůli věku vyhne. 

„Okolnosti na místě poukazovaly na podezřelé úmrtí zaviněné cizí osobou. Hlídka místo zajistila a přivolala okresní i krajské kriminalisty. Ihned se rozjelo pátrání po neznámém pachateli. Případ si převzali kriminalisté odboru obecné kriminality krajského ředitelství. Ti na základě zajištěných stop a provedeného šetření do rána zadrželi podezřelou osobu mladší patnácti let, která se k činu doznala,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že vzhledem k věku podezřelého nelze k případu sdělovat bližší informace. Policisté nechtějí komentovat ani to, jak hoch ženu zavraždil a zda byli v příbuzenském vztahu. Objevily se ale spekulace, že zavražděná byla matkou pachatele.

Podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Mikiskové žena utrpěla řezná poranění: "Šlo o mnohočetná řezná poranění v oblasti hlavy, byla tam velká ztráta krve.“ Záchranáři jí na místě pomoc neposkytovali, k ohledání těla byl přivolán koroner. 

Chlapec se vzhledem k věku vězení vyhne, může ale putovat do diagnostického ústavu. O jeho osudu rozhoduje soud. „S největší pravděpodobností bude případ odložen vzhledem k tomu, že osoba není trestně právně odpovědná,“ doplnil Hejtman. V případě, že by pachateli bylo více než 18 let, hrozilo by mu za vraždu 12 až 20 let vězení, jako mladistvému mezi 15 až 18 lety by mu hrozila sazba poloviční. (ber)

Poslat nový komentář