Hvozd

V chatě pojedl, ohřál se a odešel. Ale ne s prázdnou

Ilustrační foto PČR

Někdy v době od 10. ledna do 4. února přelezl neznámý pachatel branku vedoucí na zahradu chaty v Klužínku, v obci Hvozd. Rozbil kastlové okno, kterým se dostal do kuchyně a pak už měl volné pole působnosti.

Zřejmě zrovna nespěchal, protože zkonzumoval nalezené potraviny, cukrovinky a také alkohol. Aby mu nebyla zima, zatopil si v kamnech nalezeným dřevem a taky si přitápěl elektrickým přímotopem. Při opouštění objektu vzal věci, které mu padly do oka, škodu ale majitel zatím neodhadl. Našel i klíče od kůlny, odkud zmizela motorová pila, okružní pila a 10litrový kanystr s benzinem. V koupelně navíc poškodil kryt uzávěru vody.

Ztracenka se ve Wroclawi neztratila

Ilustrační foto M. Vašková

Z hvozdecké dostihové centrály na Srdéčku vyrazila v pátek do polské Wroclawi šestiletá Ztracenka. Hnědka stáje Ramzová trenéra Stanislava Popelku rozhodně nezklamala.

Ve steeplechase na 3400 metrů, do které odstartovalo osm koní, skončila druhá. Kobylku tentokrát sedlal žokej Rostislav Benš.

Ztracenčiným letošním největším úspěchem je druhé místo v Ceně společnosti VCES a.s. - Ceně Laty Brandisové. Osudnou se jí stala kolize s volným koněm na posledním skoku před cílem. Žokej Jaroslav Myška si po dostihu posteskl, že jinak by určitě vyhrála.

Gratulujeme! (ber)

Popelkův Australien zabodoval v Karlových Varech

Ilustrační foto Petr Guth

Za horkého počasí, lákajícího spíš k vodě než na dostihy, se v neděli v Karlových Varech uskutečnil třetí letošní mítink. Nabídl celkem sedm dostihů s vrcholem v podobě 93. Ceny města Karlovy Vary – Memoriálu Josefa Dolejšího. V něm potvrdil vynikající rovinovou třídu bělouš Australien Stajně  Corinne ČR, kterého ve Hvozdu trénuje Stanislav Popelka.

Loňský vítěz EJC Lokotrans Middle, šestiletý Australien, v sedle s žokejem Davidem Liškou, převzal 350 metrů před cílem vedení, ale pak nastoupil Rex of Thunder stáje Březová vedený Michalem Demem, a o vítězi bylo rozhodnuto. Bojující Australien nakonec uhájil krásné druhé místo.

Gratulujeme! (ber)

Popelkův Lombargini zvítězil v třetí kvalifikaci na Velkou pardubickou

Foto Bohumil Křižan

Sobotní mítink v Pardubicích nabídl devítku dostihů. Pozornost byla upřena především na třetí díl kvalifikačního seriálu na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Do této Ceny firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. odstartovalo 12 koní. Z vítězství se radoval desetiletý hnědák stáje EŽ Praha, kterého trenér, a navíc i chovatel Stanislav Popelka z Hvozdu připravil pro žokeje Jana Odložila.

Byl perfektně připravený, skákal dobře. Nějaké chybičky tam byly, ale to se vyladí. Rok neběhal. Udělal na mě velký dojem,“ chválil desetiletého hnědáka Jan Odložil. „Jak jsem skončil na dráhu, cítil jsem, že má ještě hodně sil. Už jsme šli dopředu a už to byla jeho parketa,“ dodal vítězný žokej. Spokojený byl i trenér Stanislav Popelka. „Když se vyhraje, vždy se to dobře hodnotí. Žokej mu udělal takový dostih, jaký potřeboval. Šli jsme to dneska na jistotu, abychom měli kvalifikaci a nemuseli až do poslední kvalifikace v září.

S třemi promile sedl za volant náklaďáku. A havaroval

foto Policie ČR

Tahač s návěsem plným dřeva v úterý odpoledne havaroval mezi obcemi Hvozd a Luká. Řidič pod vlivem alkoholu najel s autem vpravo na nezpevněnou krajnici, která pod tíhou vozu povolila a souprava se sesunula do travnatého břehu, kde se převrátila na bok.

„Nezraněný 33letý řidič cizí státní příslušnosti chtěl od nehody odejít, ale zabránili mu v tom hasiči, kteří se na místě nacházeli. Jakmile se hlídka dostavila na místo, byl řidič vyzván k dechové zkoušce, která vykázala dost vysoké hodnoty a to 2, 83 a 2, 81 promile alkoholu v dechu. Nezodpovědný řidič se k požití alkoholu před jízdou hlídce přiznal, ale nebyl schopen říci, kolik toho vypil. Z místa byl sanitkou převezen na ošetření a v nemocnici zůstal na pozorování do ranních hodin," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 530 000 Kč.

Ryzák Larizano bodoval ve Wroclawi

Foto FB

Překážkovým vrcholem programu dostihů, které se konaly 18. října ve Wroclawi, byl 5500 metrů dlouhý Crystal Cup o 172 000 zlotých. Nastoupili do něj účastníci z Itálie, Německa, Česka a Polska. Mezi nimi i svěřenec trenéra Stanislava Popelky z Hvozdu. Dvanáctiletý Larizano pod Janem Odložilem doběhl jako druhý.

Porazila jej jen o sedm let mladší klisna Cosmic Magic z lotu trenéra Radima Bodláka pod Lukášem Matuským.

Loňský vítěz Velké slušovické dělá trenérovi, chovateli a majiteli Stanislavu Popelkovi radost dlouhodobě. Na dotacích vyběhal za deset let 1 201 470 korun, což je pro koně českého chovu úctyhodná suma. I ve svých letech patří ryzák ke stálicím dostihové scény. Běhat umí nejen ve Slušovicích či Wroclawi, ale i v Meranu či Lysé nad Labem. Jen Pardubice mu moc nechutnají.