Srdéčko

Popelkovu Australienovi sázkaři nevěřili. Bělouš je doběhl

Repro foto equitv.cz

Jediného koně vyslal v neděli 25. července do Karlových Varů trenér Stanislav Popelka. Z centrály ze Srdéčka u Hvozdu putoval do lázeňského města Australien, pětiletý bílý valach, běhající v barvách Stajně Corinne.  V hlavním dostihu dne, Ceně města Karlovy Vary – Memoriálu Josefa Dolejšího, mu sázkaři nevěřili a kurzem na vítěze jej tipovali na poslední místo. Všechno ale bylo jinak.

Do rovinového dostihu I. kategorie na 2000 metrů nastoupilo osm koní. Nejvíce sázkaři preferovali čtyřletého hřebce Rate a stejně starou klisnu Achird. Rybník jim ale vypálil další z outsiderů, pětiletý hřebec Orleáno stáje Hippolit Star – Pejšková s žokejem Jiřím Chaloupkou, který doběhl jako první. Bělous Australien vedený žokejem Vendulou Korečkovou uhájil v klidu vynikající druhé místo.

Gratulujeme! (ber)

Trenér Popelka slaví další úspěchy svých koní. Tentokrát v Lysé nad Labem

Foto FB Marek Stromský

Úterní dostihový den na závodišti v Lysé nad Labem opět prokázal kvality koní, trénovaných v dostihové centrále Stanislava Popelky Na Srdéčku u Hvozdu. Z Lysé si odváželi hned dvě vynikající umístění.

Zásluhu na tom měl šestiletý valach stáje Nýznerov Lianel, který vyhrál druhý steeplechase dostih dne Steeplechase Conseq na 3500 metrů. K prvnímu vítězství po třech letech hnědáka s přehledem dovedl jezdec Jakub Kocman. Šestý doběhl pětiletý ryzák Yahk stáje Quartis-Zámecký Vrch s Markem Stromským.

Kvalifikaci do Velké pardubické mají tři koně Stanislava Popelky

Foto Imphal FB

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou 2021 udělala radost Stanislavu Popelkovi. Trenér, který má dostihovou centrálu Na Srdéčku u Hvozdu, do ní vyslal hned dva koně. Oba si vedli na výbornou.

V sedle Strettona, jedenáctiletého hnědého valacha stáje Nýznerov, se v 5800 metrů dlouhé steeplechase crosscountry vůbec poprvé objevil jezdec Jakub Kocman. Ten si vedl víc, než dobře a po skvělém finiši dovedl ostříleného veterána do cíle na třetím místě. Stretton běžel Velkou pardubickou již třikrát, dokončil jako druhý, třetí a osmý.

Popelkův Larizano opět zářil ve Wroclawi

Ilustrační foto Andrea Zavadilová

Ve středu 16. června se z dostihové  centrály Stanislava Popelky Na Srdéčku u Hvozdu u Konice vydali do polské Wroclawi dva koně. Hnědák Lianel, zástupce stáje Nýznerov a ryzák Larizano, běhající v barvách trenérovy stáje.

Právě druhý jmenovaný udělal Stanislavu Popelkovi velkou radost. V dostihu na 4300 metrů Nagroda Wroclawska Trial doběhl pod Markem Stromským po tuhém boji v cílové rovině druhý. Nelze nepodotknout, že v květnu třináctiletý matador dostihových drah podlehl pouze šestiletému Her Himovi trenérky Ivany Porkátové.  

Pro Stanislava Popelku je to další úspěch, nejen trenérský. Larizano totiž pochází z jeho vlastního chovu. Ve středu se díky Wroclavi jeho výdělek přehoupl přes 1,3 milionu korun, což je pro koně českého chovu úctyhodná suma.

Popelkova Apas Rocka bodovala ve Wroclavi

Foto FB

Šestiletá ryzka stáje Nýznerov pod žokejem Markem Stromským vybojovala ve středu v prestižní Ceně Tiumena v polské Wroclavi skvělé druhé místo.

Apas Rocka, se kterou se na steeplechase na 4400 metrů utkalo dalších sedm koní, podlehla až v cílové rovině domácímu zástupci One Way Ticket s českým žokejem Pavlem Složilem.

Trenér Stanislav Popelka klisnu do Wroclavi posílá pravidelně, na druhém místě skončila i začátkem května ve steeplechase na 4300 metrů. I tam ji porazil One Way Ticket.

V dalších středečních dostizích skončil šestiletý Hisahito DS Fenix pod Stromským pátý a pětiletý Yahk stáje Quartis-Zámecký Vrch rovněž od Stromským šestý. (ber)

 

Srdéčko bodovalo v Pardubicích. V kvalifikaci na Velkou uspěl Mahony

Foto Imphal dostihy TV

Sobota byla pro Stanislava Popelku a tým jeho dostihové centrály z Hvozdu náročným dnem. Do Pardubic vezli hned sedm koní. Jeden z nich, devítiletý hnědák Mahony, se postavil na start I. kvalifikace na Velkou pardubickou.  Uspěl, stejně jako jeho stájoví kolegové. Slavilo se i vítězství.

Velká cena města Pardubic, 1. kvalifikace na 131.Velkou pardubickou, byla steeplechase crosscountry na 5800metrů. Mahonyho, reprezentujícího stáj Nýznerov, vedl žokej Marek Stromský. Mezi čtrnáctkou zkušených steeplerů, mezi nimiž byli i vítězové Velké pardubické, vybojoval na měkkém terénu osmé místo a kvalifikaci do Velké.

Na Srdéčku trénují kandidáti do Velké pardubické

Ilustrační foto ber

Trenér Stanislav Popelka, který má centrálu na Srdéčku u Hvozdu, vstupuje do letošní dostihové sezóny s pětadvacítkou koní.  Většina z nich by měla prokázat své kvality na překážkách. Ve hře jsou i matadoři, kteří by se mohli postavit na start legendární Velké pardubické.

Prvním z nich je druhý z předloňské a třetí z předpředloňské Velké pardubické, jedenáctiletý Stretton stáje Nýznerov. V loňském ročníku se mu tolik nedařilo, skončil osmý, ale letos by to mohl napravit.

Stáj EŽ Praha reprezentuje vlastní Popelkův odchovanec, desetiletý Lombargini. Loňskou sezónu zakončil druhým místem v Ceně Labe. "Když na něm sedí dobrý jezdec, je schopen předvést velmi dobrý výkon. Myslím, že je to kůň do Velké, pro ni je ale problém sehnat na něj jezdce, i proto jsme loni dali přednost Labi," říká o hnědákovi Popelka.

Koně ze Srdéčka ukončili sezonu. Běhat budou až na jaře

ilustrační foto JC ČR

Odpočinek si užívají koně v dostihové centrále Stanislava Popelky na Srdéčku u Hvozdu u Konice. Náročnou dostihovou sezonu, kterou rovněž ovlivnila covidová nákaza, ukončil trenér 18. října v polské Wroclawi.

Tam doběhl jedenáctiletý ryzák Larizano ve velkém překážkovém závodě, takzvaném Crystal cupu, na skvělém druhém místě. Druhý byl i další Popelkův svěřenec, pětiletý Lianel, který uhájil pozici v jednom z rámcových dostihů.

Do Velké se kvalifikovali další dva koně ze Srdéčka!

ilustrační foto FB

V sobotu se v Pardubicích běžela druhá kvalifikace na Velkou Pardubickou. Do ní trenér Stanislav Popelka přivezl hned dva koně. Oba v steeplechase crosscountry na 5800 metrů uspěli na výbornou.

Desetiletý hnědý valach Lombargini, hájící barvy stáje EŽ Praha, doběhl pod žokejem Janem Faltejskem na třetím místě. Není bez zajímavosti, že zkušený matador je zároveň odchovancem Stanislava Popelky.

Na čtvrtém místě skončil stejně starý hnědák Stretton s žokejem Markem Stromským. Zástupce stáje Nýznerov doběhl v loňské VP  druhý, v roce 2018 skončil na třetím místě. Doufejme, že letos si z Pardubic odveze místo první.

Srdéčko opět bodovalo v Pardubicích

Reprofoto ČT

Osmičku dostihů nabídl první ze tří červencových mítinků na Pardubickém závodišti. Vrcholem byla úvodní kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. V Ceně města Pardubice – EURO EQUUS úřadoval vítěz loňského ročníku legendárního dostihu Theophilos. Barvy dostihové centrály Srdéčko z Hvozdu na Prostějovsku hájili hned dva zástupci, Mahony a Marcus Aurelius. Oba v kvalifikaci uspěli. Ale nejen oni potěšili trenéra Stanislava Popelku.

Na startu první kvalifikace se sešla silná konkurence, mezi čtrnáctkou startujících byli dva vítězové Velké pardubické. Zvítězil Theophilos z lotu Josefa Váni staršího. Osmiletý hnědák Mahony v sedle s Jordanem Duchene, hájící barvy stáje Quartis Zámecký vrch, doběhl pátý, desetiletý bělouš Marcus Aurelius Stáje Corinne dokončil s Janem Faltejskem závod na 13. místě. Oba tak kvalifikaci splnili.