Srdéčko

Na Srdéčku trénují kandidáti do Velké pardubické

Ilustrační foto ber

Trenér Stanislav Popelka, který má centrálu na Srdéčku u Hvozdu, vstupuje do letošní dostihové sezóny s pětadvacítkou koní.  Většina z nich by měla prokázat své kvality na překážkách. Ve hře jsou i matadoři, kteří by se mohli postavit na start legendární Velké pardubické.

Prvním z nich je druhý z předloňské a třetí z předpředloňské Velké pardubické, jedenáctiletý Stretton stáje Nýznerov. V loňském ročníku se mu tolik nedařilo, skončil osmý, ale letos by to mohl napravit.

Stáj EŽ Praha reprezentuje vlastní Popelkův odchovanec, desetiletý Lombargini. Loňskou sezónu zakončil druhým místem v Ceně Labe. "Když na něm sedí dobrý jezdec, je schopen předvést velmi dobrý výkon. Myslím, že je to kůň do Velké, pro ni je ale problém sehnat na něj jezdce, i proto jsme loni dali přednost Labi," říká o hnědákovi Popelka.

Koně ze Srdéčka ukončili sezonu. Běhat budou až na jaře

ilustrační foto JC ČR

Odpočinek si užívají koně v dostihové centrále Stanislava Popelky na Srdéčku u Hvozdu u Konice. Náročnou dostihovou sezonu, kterou rovněž ovlivnila covidová nákaza, ukončil trenér 18. října v polské Wroclawi.

Tam doběhl jedenáctiletý ryzák Larizano ve velkém překážkovém závodě, takzvaném Crystal cupu, na skvělém druhém místě. Druhý byl i další Popelkův svěřenec, pětiletý Lianel, který uhájil pozici v jednom z rámcových dostihů.

Do Velké se kvalifikovali další dva koně ze Srdéčka!

ilustrační foto FB

V sobotu se v Pardubicích běžela druhá kvalifikace na Velkou Pardubickou. Do ní trenér Stanislav Popelka přivezl hned dva koně. Oba v steeplechase crosscountry na 5800 metrů uspěli na výbornou.

Desetiletý hnědý valach Lombargini, hájící barvy stáje EŽ Praha, doběhl pod žokejem Janem Faltejskem na třetím místě. Není bez zajímavosti, že zkušený matador je zároveň odchovancem Stanislava Popelky.

Na čtvrtém místě skončil stejně starý hnědák Stretton s žokejem Markem Stromským. Zástupce stáje Nýznerov doběhl v loňské VP  druhý, v roce 2018 skončil na třetím místě. Doufejme, že letos si z Pardubic odveze místo první.

Srdéčko opět bodovalo v Pardubicích

Reprofoto ČT

Osmičku dostihů nabídl první ze tří červencových mítinků na Pardubickém závodišti. Vrcholem byla úvodní kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. V Ceně města Pardubice – EURO EQUUS úřadoval vítěz loňského ročníku legendárního dostihu Theophilos. Barvy dostihové centrály Srdéčko z Hvozdu na Prostějovsku hájili hned dva zástupci, Mahony a Marcus Aurelius. Oba v kvalifikaci uspěli. Ale nejen oni potěšili trenéra Stanislava Popelku.

Na startu první kvalifikace se sešla silná konkurence, mezi čtrnáctkou startujících byli dva vítězové Velké pardubické. Zvítězil Theophilos z lotu Josefa Váni staršího. Osmiletý hnědák Mahony v sedle s Jordanem Duchene, hájící barvy stáje Quartis Zámecký vrch, doběhl pátý, desetiletý bělouš Marcus Aurelius Stáje Corinne dokončil s Janem Faltejskem závod na 13. místě. Oba tak kvalifikaci splnili.  

Srdéčko bodovalo v Pardubicích. Gratulujeme!

ilustrační foto

Letošní první překážkový den, který se konal v sobotu v Pardubicích, ovlivnil vydatný déšť. Řada trenérů své svěřence z dostihů stáhla, kvůli podmáčené oranici se nakonec dostihy jely jen na trávě. Přes těžký terén se zadařilo i koním z dostihové centrály Na Srdéčku Stanislava Popelky.

Ten do Pardubic přivezl tři koně. Devítiletý matador Lombargini stáje EŽ Praha doběhl s žokejem Janem Faltejskem na čtvrtém místě v Ceně Pardubic, steeplechase na 4500 metrů.

Do 130. Velké pardubické bylo přihlášeno 30 koní. Tři z nich ze Srdéčka

Foto Mahony

Třicet koní, mezi kterými nechybějí vítězové posledních tří ročníků Theophilos, Tzigane du Berlais a No Time To Lose, bylo přihlášeno do jubilejního 130. ročníku Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. O letošní ročník má zájem opět trenér Stanislav Popelka z Hvozdu. Z centrály Na Srdéčku by se mohli na start Velké postavit tři koně.

Nejmladším z nich je osmiletý hnědý valach Mahony stáje Quartis-Zámecký Vrch. V roce 2018 zvítězil v Pardubicích v ceně Labe, vloni jej ve Velké zastavil pád.

Na přihlášce je i desetiletý bělouš Marcus Aurelius. Start valacha Stajňa Corinne ČR je ale poněkud překvapivý, kůň za celou svou dostihovou kariéru neběžel delší trať, než 5200 metrů.

Na Srdéčku chystají další koňské šampiony

ilustrační foto jezdci.cz

Dvaadvacátá dostihová sezóna přinesla zkušenému trenéru Stanislavu Popelkovi z Hvozdu u Konice sice méně vítězství, ale v žádném případě to neznamenalo, že by jeho svěřenci byli neúspěšní. Za vše mluví druhé místo Strettona ve Velké pardubické a Larizanův triumf ve Velké slušovické steeplechase. A v největších italských překážkových dostizích byl k vidění už třetí sezónu Al Bustan. Ten už na Srdéčku není, majitel jej přestěhoval do své dostihové centrály.

„Větší počet vítězství nám sice loni chyběl, ale měl jsem radost z toho, že se nám podařily pěkné výsledky ve velkých dostizích. Například Lombargini byl druhý v Ceně Labe a Dangerous Gleam ve Stříbrné trofeji. Loňská sezóna tedy špatná určitě nebyla, navíc naši koně docílili i několika pěkných výsledků na zahraničních drahách,“ říká trenér.

Al Bustan ze Srdéčka opět pokořil Merano!

Foto: Fotopress arigossi

Devítiletý hnědák Al Bustan opět pokořil italské Merano. Fenomenální valach stáje Lokotrans udělal radost nejen žokeji Andrewu Glassonburmu, ale hlavně trenérovi Stanislavu Popelkovi, majiteli tréninkové centrály ve Hvozdu u Konice. 

Al Bustan zvítězil v pondělí v Premio Val Passiria, steeplechase na 3900 metrů pro pětileté  starší koně.  Z celkové dotace 21 tisíce eur si "ukousl přes 227 tisíc korun. Kůň, kterému italská dráha svědčí, utekl druhému v pořadí velmi lehce o sedm délek. 

Al Bustan tak napravil svůj poslední start z května letošního roku, kdy ho jeho stálý jezdec, žokej Jan Faltejsek, musel zadržet.   

K dnešnímu dni vydělal svým majitelům bez 12 tisíc korun rovných sedm milionů korun. Všechny pod vedením Stanislava Popelky. Gratulujeme! (ber)

 

Stanislav Popelka chce opět do Velké pardubické. A vyhrát

Foto Popelka

Trenér dostihových koní Stanislav Popelka by rád navázal na loňskou úspěšnou sezónu. V centrále Na Srdéčku u Hvozdu připravuje výborné překážkáře pro tuzemské vrcholy i do zahraničí. A chystá se znovu na Velkou pardubickou.

Trenér Popelka na počet vítězství loni vyrovnal svou nejúspěšnější sezónu 2014. Mezi devatenácti triumfy jeho svěřenců byla také tři prvenství ve významných dostizích. Skvělý Al Bustan mj. zvítězil v Graded 1 Grande Steeple Chases d´Europa a byl druhý v Gran Premio Merano za výborným svěřencem trenéra Macairea. Na domácí půdě získal velké vítězství šestiletý hnědák Mahony, který vyhrál Cenu společnosti VCES a.s. - Cenu Labe, steeplechase crosscountry na 5200 metrů. Právě s ním počítá Stanislav Popelka do Pardubic.

Srdéčko opět bodovalo. Na dostizích v Pardubicích i Chuchli

Foto Equichanel

Tento víkend byl pro dostihovou centrálu Na Srdéčku Stanislava Popelky z Hvozdu více než úspěšný. Jeho svěřenci se zúčastnili dostihů v Pardubicích a Velké Chuchli a domů přivezli mimo jiné dvě cenná vítězství.

V Pardubicích se v sobotu jako první postavila na start čtyřletá hnědka Kornelia s Pavlem Složilem ze stáje Hvozd Popelka. V Cena steeplechase crosscountry, ceně podporované společností PROVET na 3300 metrů doběhla jako třetí.