Lombargini a Imphal se kvalifikovali do Velké pardubické

Lombargini a Imphal se kvalifikovali do Velké pardubické
Ilustrační foto Miroslav Majer

V sobotu vyrazilo z dostihové centrály na Srdéčku ve Hvozdu u Konice do Pardubic šest koní. Dva z nich se chystali do první kvalifikace na Velkou pardubickou, jeden na první start v crossu a kobylka Madlenka na svou životní dostihovou premiéru. A dařilo se všem.

V Ceně společnosti Matrix, steeplechase crosscountry na 4600 m, doběhl sedmiletý valach Medi Jape pod Dominikou Baranovou třetí. Hnědák tak udělal radost stáji Hvozd-Popelka-Hanák.

Hlavním dostihem dne byl Cena města Pardubic, I. kvalifikace na 134. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Na start steeplechase crosscountry na 5800 m se postavilo 15 koní. Třináctiletý Lombargini, vlastní odchovanec Stanislava Popelku, reprezentující stáj EŽ Praha, doběhl pod Jamesem Bestem osmý. O dva roky mladší Imphal stáje Zámecký vrch skončil s Janem Odložilem čtrnáctý. Pro oba valachy to byl letos první start, kterým se rovnou kvalifikovali do Velké.

Cena skupiny Protecton, steeplechase crosscountry na 3350 m, znamenala pro Stanislava Popelku doběh raz – dva. První byl v cíli osmiletý ryzák Angkor Wat stáje Joly, kterého prvním crossem v životě provedl Jan Odložil. Druhý skončil šestiletý Jacobellis s Dominikou Baranovou. Poněkud svérázný valach udělal radost Syndikátu V3J.

Posledním sobotním dostihem byla rovina na 2800 m pro tříleté koně. V Ceně společnosti RMF Invest se na vůbec první životní start postavila hnědka Madlenka. Kobylka stáje EŽ Praha doběhla s Veronikou Baranovou čtvrtá a udělala tak dvojnásobnou radost. Je totiž z Popelkova chovu, její matkou je vynikající Modena, která, mimo jiné, v Pardubicích vyhrála Cenu Labe. Ta je pro svou obtížnost pokládána za „malou“ pardubickou. (ber)

Poslat nový komentář