Velká pardubická

Lombargini a Imphal se kvalifikovali do Velké pardubické

Ilustrační foto Miroslav Majer

V sobotu vyrazilo z dostihové centrály na Srdéčku ve Hvozdu u Konice do Pardubic šest koní. Dva z nich se chystali do první kvalifikace na Velkou pardubickou, jeden na první start v crossu a kobylka Madlenka na svou životní dostihovou premiéru. A dařilo se všem.

V Ceně společnosti Matrix, steeplechase crosscountry na 4600 m, doběhl sedmiletý valach Medi Jape pod Dominikou Baranovou třetí. Hnědák tak udělal radost stáji Hvozd-Popelka-Hanák.

Stanislav Popelka jde do nové sezóny s dvěma koňmi do Velké pardubické

Foto ber

Dvaadvacet převážně překážkových koní vysílá do letošní sezóny z dostihové centrály Srdéčko u Hvozdu u Konice trenér Stanislav Popelka. Muž, kterému vloni o fous uniklo vítězství v šampionátu překážkových trenérů, sází na prověřená jména i na rovině.

Do Velké pardubické bude směřovat jedenáctiletého Imphala (stáj Zámecký vrch). Účastník posledních dvou ročníků našeho nejslavnějšího dostihu ani jeden bohužel nedokončil, vloni přesně v polovině dostihu klopýtl a katapultoval žokeje Solignaca ze sedla.

Radost na Srdéčku. Lombargini skončil ve Velké čtvrtý!

Foto K. Filipi

Do nedělních dostihů v rámci Velké pardubické vyslal trenér Stanislav Popelka z dostihové centrály Srdéčko u Hvozdu sedm koní. Tři z nich se postavili na start samotné Velké pardubické, zbytek útočil na vítězství v rámcových dostizích. Největšího úspěchu dosáhl dvanáctiletý Lombargini, vlastní odchovanec Stanislava Popelky, který ve VP proběhl pod anglickým žokejem Jamesem Bestem jako čtvrtý.

Na start 133. Velké pardubické nastoupilo 18 koní, do cíle jich doběhlo, po velké kolizi na Taxisově příkopu, pouze osm. Pole se hrnulo ke slavné překážce v o něco pomalejším tempu, Stuke s francouzským žokejem Benoitem Claudicem na poslední chvíli udělal myšku obhájci titulu Mr Spexovi s irským amatérem Patrickem Mullinsem. Pár obhájců s nešťastným číslem 13 pak skončil v mele u příkopu, stejně jako Alpha Male, Royal Gino, Godfrey, Zataro, Argano a Stuke, který si při doskoku zlomil páteř.

Stanislavu Popelkovi vypadli před Velkou pardubickou hned dva jezdci

Foto dostihovysvet.cz

Českého jezdce Adama Čmiela, který měl ve 133. ročníku Velké pardubické se Slavia pojišťovnou jezdit dvanáctiletého Lombarginiho (EŽ Praha a.s.), nahradí anglický žokej James Best. Britský matador vystřídá v Poplerově memoriálu i Jakuba Kocmana v sedle Lianela (Ramzová). Trenéru Stanislavu Popelkovi, který do VP vysílá hned tři koně, ale nic jiného nezbylo.

Všechno se zkomplikovalo po víkendovém Meranu,“ říká Stanislav Popelka, který bude mít 8. října na startu Velké pardubické hned tři koně – Lombarginiho, Zatara a Imphala. Na Imphala ze stáje Zámecký vrch byl domluvený Ludovic Solignac, na Zatara z Ramzové Jakub Kocman. Pro Lombarginiho se na poslední chvíli rýsoval Jan Kratochvíl.

Na start Velké pardubické se postaví tři koně ze Srdéčka

Foto FB dostihový spolek

Čísla 5, 9 a 16 přidělil středeční los třem valachům z dostihové centrály Srdéčko u Hvozdu, které trenér Stanislav Popelka letos vysílá do 133. Velké pardubické. Lombarginiho, Zatara a Imphala čeká nejtěžší evropský dostih, který se poběží v neděli 8. října na 6 900 metrů.

Číslo 9 ponese nováček, desetiletý tmavý hnědák Zataro. Valacha stáje Ramzová povede zkušený žokej Jakub Kocman.

S pětkou vyběhne dvanáctiletý matador Lombargini. Hnědáka reprezentujícího EŽ Praha nasedlá Stanislav Popelka Adamu Čmielovi.

Třetím koněm Stanislava Popelky je desetiletý Imphal, kterému los přidělil šestnáctku. Valacha stáje Zámecký vrch dostihem provede žokej Ludovic Solignac.

Kvalifikaci do Velké pardubické splnili dva koně ze Srdéčka

Ilustrační foto M.Vašková

Sobotní třetí kvalifikace do 133. Velké pardubické vyšla dvěma svěřencům Stanislava Popelky. Dostihovou centrálu Srdéčko u Hvozdu u Konice by tak v letošním nejtěžším evropském překážkovém dostihu mohli reprezentovat hned tři koně. Kvalifikaci do Velké totiž už v červnu splnil valach Imphal.

Na těžkém terénu a za nepřetržitého deště se z jedenáctičlenného pole dostalo do cíle devět koní. Pátý doběhl desetiletý hnědák Zataro, reprezentující stáj Ramzová s žokejem Petrem Tůmou, šestý pak dvanáctiletý Lombargini s Danielem Vyhnálkem v sedle. Trenér ale neskrývá obavy. Při velkém nedostatku kvalitních překážkových jezdců vůbec není jisté, že pro své svěřence nakonec sežene jezdce. 

Imphal ze Srdéčka splnil kvalifikaci na Velkou pardubickou!

Ilustrační foto M. Vašková

V sobotu se z dostihové centrály Srdéčko u Hvozdu vypravila na závodiště v Pardubicích početná ekipa. Trenér Stanislav Popelka vyslal do boje hned deset svých svěřenců. Největší naděje vkládal do desetiletého tmavého hnědáka Lianela stáje Zámecký vrch. Ten se postavil na start Poháru Slavia pojišťovny – II. kvalifikace na 133. Velkou pardubickou.  Pod žokejem Jaroslavem Myškou dokončil dostih na 5200 metrů jako pátý a je jedním ze sedmnácti koní, který má účast v nejtěžším českém dostihu jistou.

Úplně první dostih mítinku, Cenu za podpory ADW FEED, a.s. - Memoriál Kamila Kuchovského, vyhrál šestiletý hnědák Yank. Valacha v barvách Zámeckého vrchu do steeplechase crosscountry na 3300 metrů provedl cílem žokej Jaroslav Myška. Jak se trenér po dostihu zmínil, pružná dráha sváděla rajťáky k rychlosti. „Jarda odjel pěkný dostih, jeho jezdecký kumšt sehrál velkou roli,“ pochválil matadora českých dostihů.

Stanislav Popelka vysílá do Velké pardubické trojici koní

Ilustrační foto M. Vašková

Na startu 132. Velké pardubické by mělo být 9. října 15 koní z České a Slovenské republiky. Nejvíc jich do světoznámého dostihu vysílá centrála Srdéčko u Hvozdu Stanislava Popelky.

Druhý nejstarší ve startovním poli bude dvanáctiletý Stretton. reprezentant stáje Nýznerov. Matadora VP, který dostih absolvuje již po páté, povede žokej Thomas Garner. Koně dobře zná, ve VP s ním v minulých ročnících skončil na druhém a třetím místě. Ponese číslo 3.

Jedenáctiletý hnědák Lombargini bude startovat s číslem 12. V sedle zástupce stáje EŽ Praha bude žokej Jan Odložil. Doufejme, že dostih bude k valachovi, který vloni ve VP upadl, mnohem příznivější.

Do Velké se kvalifikoval Zataro, radují se na Srdéčku

Foto Lombarigini Lenka Sklenáková

Po tropických teplotách zkropil pardubické závodiště déšť. Na pružné dráze se v sobotním hlavním dostihu, třetí kvalifikaci na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou, prosadil 10letý ryzák Player se svým stálým žokejem Marcelem Novákem.

Na start Ceny firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. se po škrtu Stringa postavilo celkem 13 koní. Mezi nimi i dva z hvozdecké dostihové centrály trenéra Stanislava Popelky, jedenáctiletý hnědák Lombargini stáje EŽ Praha devítiletý Zataro stáje Ramzová.

Srdéčko se chystá do Pardubic. Na třetí kvalifikaci do Velké

ilustrační foto

Trenér Stanislav Popelka vypraví ze své centrály Srdéčko u Hvozdu v sobotu do Pardubic hned osm kvalitních koní. Dva z nich budou bojovat v rámci III. kvalifikace o možnost startovat ve Velké pardubické.

Do vrcholu mítinku, Ceny firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. - III. kvalifikace na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou (steeplechase cross country na 5800 m), je letos přihlášeno čtrnáct koní. Nechybí mezi nimi obhájce loňského vítězství, jedenáctiletý hnědák Lombargini stáje EŽ Praha, kterého Stanislav Popelka nejen trénuje, ale je i jeho chovatelem. Valach měl ve Velké následně smůlu, jeho stálý partner, žokej Jan Odložil, se zranil v jednom z rámcových dostihů a v sedle jej tak na poslední chvíli nahradil žokej Martin Liška.