Velká pardubická

Na Srdéčku trénují kandidáti do Velké pardubické

Ilustrační foto ber

Trenér Stanislav Popelka, který má centrálu na Srdéčku u Hvozdu, vstupuje do letošní dostihové sezóny s pětadvacítkou koní.  Většina z nich by měla prokázat své kvality na překážkách. Ve hře jsou i matadoři, kteří by se mohli postavit na start legendární Velké pardubické.

Prvním z nich je druhý z předloňské a třetí z předpředloňské Velké pardubické, jedenáctiletý Stretton stáje Nýznerov. V loňském ročníku se mu tolik nedařilo, skončil osmý, ale letos by to mohl napravit.

Stáj EŽ Praha reprezentuje vlastní Popelkův odchovanec, desetiletý Lombargini. Loňskou sezónu zakončil druhým místem v Ceně Labe. "Když na něm sedí dobrý jezdec, je schopen předvést velmi dobrý výkon. Myslím, že je to kůň do Velké, pro ni je ale problém sehnat na něj jezdce, i proto jsme loni dali přednost Labi," říká o hnědákovi Popelka.

Do 130. Velké pardubické bylo přihlášeno 30 koní. Tři z nich ze Srdéčka

Foto Mahony

Třicet koní, mezi kterými nechybějí vítězové posledních tří ročníků Theophilos, Tzigane du Berlais a No Time To Lose, bylo přihlášeno do jubilejního 130. ročníku Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. O letošní ročník má zájem opět trenér Stanislav Popelka z Hvozdu. Z centrály Na Srdéčku by se mohli na start Velké postavit tři koně.

Nejmladším z nich je osmiletý hnědý valach Mahony stáje Quartis-Zámecký Vrch. V roce 2018 zvítězil v Pardubicích v ceně Labe, vloni jej ve Velké zastavil pád.

Na přihlášce je i desetiletý bělouš Marcus Aurelius. Start valacha Stajňa Corinne ČR je ale poněkud překvapivý, kůň za celou svou dostihovou kariéru neběžel delší trať, než 5200 metrů.

Nikas neuspěl, přesto si Srdéčko odvezlo cenná vítězství

Foto Equichanel

 

Velký Taxis byl letos konečnou pro devítiletého hnědáka Nikase z hvozdecké stáje trenéra Stanislava Popelky. Na Srdéčku přesto mají důvod k radosti. Modena zvítězila v Ceně Labe, Al Bustan v Ceně ČASCH.

Shodou nešťastných náhod vypadl zkušený Dušan Andrés ze sedla Nikase na obávaném Taxisu. Naštěstí jsou oba v pořádku. Na Taxisu totiž ukončila svůj život klisna Zulejka, svěřenkyně trenéra Františka Zobala, kterého dostihový život zavál před lety i na Prostějovsko.

Čtyřletý Al Bustan s Markem Stromským ovládl steeplechase na 4500 metrů a v poli jedenácti koní bezpečně zvítězil.