jezdectví

Stanislavu Popelkovi vypadli před Velkou pardubickou hned dva jezdci

Foto dostihovysvet.cz

Českého jezdce Adama Čmiela, který měl ve 133. ročníku Velké pardubické se Slavia pojišťovnou jezdit dvanáctiletého Lombarginiho (EŽ Praha a.s.), nahradí anglický žokej James Best. Britský matador vystřídá v Poplerově memoriálu i Jakuba Kocmana v sedle Lianela (Ramzová). Trenéru Stanislavu Popelkovi, který do VP vysílá hned tři koně, ale nic jiného nezbylo.

Všechno se zkomplikovalo po víkendovém Meranu,“ říká Stanislav Popelka, který bude mít 8. října na startu Velké pardubické hned tři koně – Lombarginiho, Zatara a Imphala. Na Imphala ze stáje Zámecký vrch byl domluvený Ludovic Solignac, na Zatara z Ramzové Jakub Kocman. Pro Lombarginiho se na poslední chvíli rýsoval Jan Kratochvíl.

Na start Velké pardubické se postaví tři koně ze Srdéčka

Foto FB dostihový spolek

Čísla 5, 9 a 16 přidělil středeční los třem valachům z dostihové centrály Srdéčko u Hvozdu, které trenér Stanislav Popelka letos vysílá do 133. Velké pardubické. Lombarginiho, Zatara a Imphala čeká nejtěžší evropský dostih, který se poběží v neděli 8. října na 6 900 metrů.

Číslo 9 ponese nováček, desetiletý tmavý hnědák Zataro. Valacha stáje Ramzová povede zkušený žokej Jakub Kocman.

S pětkou vyběhne dvanáctiletý matador Lombargini. Hnědáka reprezentujícího EŽ Praha nasedlá Stanislav Popelka Adamu Čmielovi.

Třetím koněm Stanislava Popelky je desetiletý Imphal, kterému los přidělil šestnáctku. Valacha stáje Zámecký vrch dostihem provede žokej Ludovic Solignac.

Kvalifikaci do Velké pardubické splnili dva koně ze Srdéčka

Ilustrační foto M.Vašková

Sobotní třetí kvalifikace do 133. Velké pardubické vyšla dvěma svěřencům Stanislava Popelky. Dostihovou centrálu Srdéčko u Hvozdu u Konice by tak v letošním nejtěžším evropském překážkovém dostihu mohli reprezentovat hned tři koně. Kvalifikaci do Velké totiž už v červnu splnil valach Imphal.

Na těžkém terénu a za nepřetržitého deště se z jedenáctičlenného pole dostalo do cíle devět koní. Pátý doběhl desetiletý hnědák Zataro, reprezentující stáj Ramzová s žokejem Petrem Tůmou, šestý pak dvanáctiletý Lombargini s Danielem Vyhnálkem v sedle. Trenér ale neskrývá obavy. Při velkém nedostatku kvalitních překážkových jezdců vůbec není jisté, že pro své svěřence nakonec sežene jezdce. 

Imphal ze Srdéčka splnil kvalifikaci na Velkou pardubickou!

Ilustrační foto M. Vašková

V sobotu se z dostihové centrály Srdéčko u Hvozdu vypravila na závodiště v Pardubicích početná ekipa. Trenér Stanislav Popelka vyslal do boje hned deset svých svěřenců. Největší naděje vkládal do desetiletého tmavého hnědáka Lianela stáje Zámecký vrch. Ten se postavil na start Poháru Slavia pojišťovny – II. kvalifikace na 133. Velkou pardubickou.  Pod žokejem Jaroslavem Myškou dokončil dostih na 5200 metrů jako pátý a je jedním ze sedmnácti koní, který má účast v nejtěžším českém dostihu jistou.

Úplně první dostih mítinku, Cenu za podpory ADW FEED, a.s. - Memoriál Kamila Kuchovského, vyhrál šestiletý hnědák Yank. Valacha v barvách Zámeckého vrchu do steeplechase crosscountry na 3300 metrů provedl cílem žokej Jaroslav Myška. Jak se trenér po dostihu zmínil, pružná dráha sváděla rajťáky k rychlosti. „Jarda odjel pěkný dostih, jeho jezdecký kumšt sehrál velkou roli,“ pochválil matadora českých dostihů.

Stanislav Popelka je druhý v Šampionátu překážkových trenérů pro rok 2022!

Foto M.Vašková

V Šampionátu trenérů překážkových koní se Stanislav Popelka z Hvozdu umístil v roce 2022 na vynikajícím druhém místě. Dostihové centrále na Srdéčku vyběhali koně na českých závodištích 1 351 200 korun.

Lepší výsledky než Stanislav Popelka měl pouze Pavel Tůma, jehož svěřenci přivezli domů do Bruntálu 1 392 600 korun. Jeho koně ale většinou reprezentují renomovanou stáj Dr. Charvát, která oplývá řadou importovaných zvířat a její majitel víceméně neomezenými finančními zdroji.

Stanislav Popelka si naopak zakládá i na vlastních odchovancích, jako je letos penzionovaný čtrnáctiletý Larizano. Tomu se v průběhu dostihové kariéry v barvách stáje Hvozd – Popelka podařilo na dotacích vyběhat 2,4 milionu korun.

Ztracenka se ve Wroclawi neztratila

Ilustrační foto M. Vašková

Z hvozdecké dostihové centrály na Srdéčku vyrazila v pátek do polské Wroclawi šestiletá Ztracenka. Hnědka stáje Ramzová trenéra Stanislava Popelku rozhodně nezklamala.

Ve steeplechase na 3400 metrů, do které odstartovalo osm koní, skončila druhá. Kobylku tentokrát sedlal žokej Rostislav Benš.

Ztracenčiným letošním největším úspěchem je druhé místo v Ceně společnosti VCES a.s. - Ceně Laty Brandisové. Osudnou se jí stala kolize s volným koněm na posledním skoku před cílem. Žokej Jaroslav Myška si po dostihu posteskl, že jinak by určitě vyhrála.

Gratulujeme! (ber)

Stanislav Popelka vysílá do Velké pardubické trojici koní

Ilustrační foto M. Vašková

Na startu 132. Velké pardubické by mělo být 9. října 15 koní z České a Slovenské republiky. Nejvíc jich do světoznámého dostihu vysílá centrála Srdéčko u Hvozdu Stanislava Popelky.

Druhý nejstarší ve startovním poli bude dvanáctiletý Stretton. reprezentant stáje Nýznerov. Matadora VP, který dostih absolvuje již po páté, povede žokej Thomas Garner. Koně dobře zná, ve VP s ním v minulých ročnících skončil na druhém a třetím místě. Ponese číslo 3.

Jedenáctiletý hnědák Lombargini bude startovat s číslem 12. V sedle zástupce stáje EŽ Praha bude žokej Jan Odložil. Doufejme, že dostih bude k valachovi, který vloni ve VP upadl, mnohem příznivější.

Na Imphala pasuje Jarda Myška nejlíp, říká vítězný trenér Popelka

Foto Petr Šedivý

Rozhovorem s trenérem Stanislavem Popelkou se ještě vracíme k závěrečné kvalifikaci na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Po divočejším průběhu dostihu se v ní prosadil Imphal, pro kterého trenér vybral žokeje Jaroslava Myšku. A nutno dodat, že tato trenérsko-jezdecká spolupráce fungovala i o den později v polské Wroclawi těsným druhým místem ve Velké wroclawské.

Dvě pátá místa od polosourozenců Yary a Yahka a poté trochu nešťastné “až” druhé místo, které po boji získal pro trenéra Stanislava Popelku valach Lianel v generálce na Memoriál kapitána Rudolfa Poplera. Pak už to bylo jen a jen lepší. Do cíle se ze startovního pole kvalifikačního dostihu dostala jen čtveřice koní – dva z nich právě z Popelkova lotu. Imphal zvítězil a Lombargini svou kvalifikační povinnost splnil třetím místem.

Do Velké se kvalifikoval Zataro, radují se na Srdéčku

Foto Lombarigini Lenka Sklenáková

Po tropických teplotách zkropil pardubické závodiště déšť. Na pružné dráze se v sobotním hlavním dostihu, třetí kvalifikaci na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou, prosadil 10letý ryzák Player se svým stálým žokejem Marcelem Novákem.

Na start Ceny firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. se po škrtu Stringa postavilo celkem 13 koní. Mezi nimi i dva z hvozdecké dostihové centrály trenéra Stanislava Popelky, jedenáctiletý hnědák Lombargini stáje EŽ Praha devítiletý Zataro stáje Ramzová.

Srdéčko se chystá do Pardubic. Na třetí kvalifikaci do Velké

ilustrační foto

Trenér Stanislav Popelka vypraví ze své centrály Srdéčko u Hvozdu v sobotu do Pardubic hned osm kvalitních koní. Dva z nich budou bojovat v rámci III. kvalifikace o možnost startovat ve Velké pardubické.

Do vrcholu mítinku, Ceny firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. - III. kvalifikace na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou (steeplechase cross country na 5800 m), je letos přihlášeno čtrnáct koní. Nechybí mezi nimi obhájce loňského vítězství, jedenáctiletý hnědák Lombargini stáje EŽ Praha, kterého Stanislav Popelka nejen trénuje, ale je i jeho chovatelem. Valach měl ve Velké následně smůlu, jeho stálý partner, žokej Jan Odložil, se zranil v jednom z rámcových dostihů a v sedle jej tak na poslední chvíli nahradil žokej Martin Liška.