Do Velké se kvalifikoval Zataro, radují se na Srdéčku

Do Velké se kvalifikoval Zataro, radují se na Srdéčku
Foto Lombarigini Lenka Sklenáková

Po tropických teplotách zkropil pardubické závodiště déšť. Na pružné dráze se v sobotním hlavním dostihu, třetí kvalifikaci na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou, prosadil 10letý ryzák Player se svým stálým žokejem Marcelem Novákem.

Na start Ceny firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. se po škrtu Stringa postavilo celkem 13 koní. Mezi nimi i dva z hvozdecké dostihové centrály trenéra Stanislava Popelky, jedenáctiletý hnědák Lombargini stáje EŽ Praha devítiletý Zataro stáje Ramzová.

 Lombarginiho postihl pád hned na čtvrté překážce, prodlouženém Taxisově skoku, když se z jeho sedla poroučel žokej Jan Odložil. Valacha tak čeká poslední možnost, start ve IV. kvalifikaci, která se poběží začátkem září.  Zataro v sedle s Jaroslavem Myškou doběhl na pátém místě a účast má jistou, stejně jako další Popelkův kůň, veterán Stretton. .

Podmínky pro start ve Velké pardubické splnilo v sobotu dalších šest koní, nyní jich tedy může nastoupit jednadvacet.

V Ceně společnosti Tipsport, steeplechase cross country na 3300 m, doběhl devítiletý tmavý hnědák Imphal, reprezentující stáj Quartis-Zámecký Vrch, s žokejem Janem Odložilem druhý.

V Ceně města Pardubic – Cena Registany, stcc na 4150 m, doběhla desetiletá hnědka Yara stáje Quartis-Zámecký Vrch pod žokejem Pavlem Složilem mladším třetí, čtvrtá skončila Ztracenka s žokejem Jaroslavem Myškou, běhající v barvách stáje Nýznerov. (red)

Poslat nový komentář