Srdéčko se chystá do Pardubic. Na třetí kvalifikaci do Velké

Srdéčko se chystá do Pardubic. Na třetí kvalifikaci do Velké
ilustrační foto

Trenér Stanislav Popelka vypraví ze své centrály Srdéčko u Hvozdu v sobotu do Pardubic hned osm kvalitních koní. Dva z nich budou bojovat v rámci III. kvalifikace o možnost startovat ve Velké pardubické.

Do vrcholu mítinku, Ceny firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. - III. kvalifikace na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou (steeplechase cross country na 5800 m), je letos přihlášeno čtrnáct koní. Nechybí mezi nimi obhájce loňského vítězství, jedenáctiletý hnědák Lombargini stáje EŽ Praha, kterého Stanislav Popelka nejen trénuje, ale je i jeho chovatelem. Valach měl ve Velké následně smůlu, jeho stálý partner, žokej Jan Odložil, se zranil v jednom z rámcových dostihů a v sedle jej tak na poslední chvíli nahradil žokej Martin Liška. Jejich společná cesta skončila záhy, upadli na francouzském skoku.

Druhým zástupcem Srdéčka je Zataro, kterému se do sedla vyhoupne žokej Jaroslav Myška. Devítiletý hnědý valach stáje Ramzová vloni skončil druhý v druhém nejtěžším pardubickém dostihu, Ceně Labe.

V Ceně společnosti Tipsport, steeplechase cross country na 3300 m, se na start postaví devítiletý tmavý hnědák Imphal, reprezentující stáj Quartis-Zámecký Vrch. Povede ho žokej Jan Odložil.

V Poháru BICZ holding 2022, steeplechase cross country na 3600 m, bude hájit barvy stáje Ramzová čtyřletý tmavý hnědák Charleston Charlie pod Jakubem Kocmanem.

Cena města Pardubic – Cena Registany, stcc na 4150 m, bude výzvou pro desetiletou hnědku Yaru stáje Quartis-Zámecký Vrch pod žokejem Pavlem Složilem mladším. Vysoké ambice má rovněž Ztracenka s žokejem Jaroslavem Myškou. Hnědka, běhající v barvách stáje Nýznerov, na loňském mítinku Velké pardubické ovládla Cenu Laty Brandisové.

V 6. dostihu, Poháru patriotů moravských vín, s stcc na 4000 m, poběží šestiletý hnědák Hamis. Zástupce Stajne Corinne ČR povede Jakub Vyhnálek.

Poslední želízkem Srdéčka je pak pětiletý valach Medi Jape, hájící barvy stáje Hvozd-Popelka-Hanák. Ten bude s Jakubem Kocmanem bojovat v Ceně stáje QUARTIS-ZÁMECKÝ VRCH, stcc na 4500 m. (ber)

Poslat nový komentář