Stanislav Popelka

Stanislav Popelka je druhý v Šampionátu překážkových trenérů pro rok 2023!

Foto ber

V Šampionátu trenérů překážkových koní se Stanislav Popelka z Hvozdu umístil v roce 2023 na vynikajícím druhém místě. Dostihové centrále na Srdéčku vyběhali koně na českých závodištích 1 212 400 korun.

Lepší výsledky než Stanislav Popelka měl pouze Pavel Tůma, jehož svěřenci přivezli domů do Bruntálu 819 200 korun, startovali ale v méně dostizích. Tůmovi koně ale většinou reprezentují renomovanou stáj Dr. Charvát, která oplývá řadou importovaných zvířat a její majitel víceméně neomezenými finančními zdroji.

Stanislav Popelka si naopak zakládá i na vlastních odchovancích, jako je letos třináctiletý Lombargini. Hnědák běhající pod EŽ Praha vloni doběhl na čtvrtém místě ve Velké pardubické a domů na Srdéčko dovezl půl milionu korun.

Popelkova Ztracenka převálcovala Wroclav!

Ilustrační koláž ber

Sedmiletá klisna Ztracenka udělala trenéru Stanislavu Popelkovi z dostihové centrály Srdéčko u Hvozdu velkou radost. V posledním dostihu, který se běžel v neděli v polské Wroclavi, potvrdila svou skvělou výkonnost a pod žokejem Janem Odložilem proběhla cílem 4000 metrů dlouhé steeplechase s náskokem bezmála dvacet délek jako první.

„Je velmi šikovná, dobře skáče a šetří na skocích sílu. Je schopná soupeře ucválat,“ těšil se z úspěchu Stanislav Popelka. Kobylka běhající v barvách Stajně Corinne si tak vynahradila diskvalifikaci z pardubické Ceny Laty Brandisové, kterou pod žokejem Petrem Tůmou rovněž odběhla stylem start cíl. Bohužel žokej neobjel správně jeden točný bod a Ztracenka o vítězství přišla.

„Letos pro ni dostihová sezóna skončila. Příští rok uvidíme, kam dál, běhá ráda v Pardubicích a po dnešku se pravděpodobně vrátí i do Wroclavi,“ doplnil trenér. (ber)

Stanislav Popelka je druhý v Šampionátu překážkových trenérů pro rok 2022!

Foto M.Vašková

V Šampionátu trenérů překážkových koní se Stanislav Popelka z Hvozdu umístil v roce 2022 na vynikajícím druhém místě. Dostihové centrále na Srdéčku vyběhali koně na českých závodištích 1 351 200 korun.

Lepší výsledky než Stanislav Popelka měl pouze Pavel Tůma, jehož svěřenci přivezli domů do Bruntálu 1 392 600 korun. Jeho koně ale většinou reprezentují renomovanou stáj Dr. Charvát, která oplývá řadou importovaných zvířat a její majitel víceméně neomezenými finančními zdroji.

Stanislav Popelka si naopak zakládá i na vlastních odchovancích, jako je letos penzionovaný čtrnáctiletý Larizano. Tomu se v průběhu dostihové kariéry v barvách stáje Hvozd – Popelka podařilo na dotacích vyběhat 2,4 milionu korun.

Popelkův Australien zabodoval v Karlových Varech

Ilustrační foto Petr Guth

Za horkého počasí, lákajícího spíš k vodě než na dostihy, se v neděli v Karlových Varech uskutečnil třetí letošní mítink. Nabídl celkem sedm dostihů s vrcholem v podobě 93. Ceny města Karlovy Vary – Memoriálu Josefa Dolejšího. V něm potvrdil vynikající rovinovou třídu bělouš Australien Stajně  Corinne ČR, kterého ve Hvozdu trénuje Stanislav Popelka.

Loňský vítěz EJC Lokotrans Middle, šestiletý Australien, v sedle s žokejem Davidem Liškou, převzal 350 metrů před cílem vedení, ale pak nastoupil Rex of Thunder stáje Březová vedený Michalem Demem, a o vítězi bylo rozhodnuto. Bojující Australien nakonec uhájil krásné druhé místo.

Gratulujeme! (ber)

Kvalifikaci do Velké pardubické mají tři koně Stanislava Popelky

Foto Imphal FB

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou 2021 udělala radost Stanislavu Popelkovi. Trenér, který má dostihovou centrálu Na Srdéčku u Hvozdu, do ní vyslal hned dva koně. Oba si vedli na výbornou.

V sedle Strettona, jedenáctiletého hnědého valacha stáje Nýznerov, se v 5800 metrů dlouhé steeplechase crosscountry vůbec poprvé objevil jezdec Jakub Kocman. Ten si vedl víc, než dobře a po skvělém finiši dovedl ostříleného veterána do cíle na třetím místě. Stretton běžel Velkou pardubickou již třikrát, dokončil jako druhý, třetí a osmý.

Ryzák Larizano bodoval ve Wroclawi

Foto FB

Překážkovým vrcholem programu dostihů, které se konaly 18. října ve Wroclawi, byl 5500 metrů dlouhý Crystal Cup o 172 000 zlotých. Nastoupili do něj účastníci z Itálie, Německa, Česka a Polska. Mezi nimi i svěřenec trenéra Stanislava Popelky z Hvozdu. Dvanáctiletý Larizano pod Janem Odložilem doběhl jako druhý.

Porazila jej jen o sedm let mladší klisna Cosmic Magic z lotu trenéra Radima Bodláka pod Lukášem Matuským.

Loňský vítěz Velké slušovické dělá trenérovi, chovateli a majiteli Stanislavu Popelkovi radost dlouhodobě. Na dotacích vyběhal za deset let 1 201 470 korun, což je pro koně českého chovu úctyhodná suma. I ve svých letech patří ryzák ke stálicím dostihové scény. Běhat umí nejen ve Slušovicích či Wroclawi, ale i v Meranu či Lysé nad Labem. Jen Pardubice mu moc nechutnají.