Kvalifikaci do Velké pardubické mají tři koně Stanislava Popelky

Kvalifikaci do Velké pardubické mají tři koně Stanislava Popelky
Foto Imphal FB

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou 2021 udělala radost Stanislavu Popelkovi. Trenér, který má dostihovou centrálu Na Srdéčku u Hvozdu, do ní vyslal hned dva koně. Oba si vedli na výbornou.

V sedle Strettona, jedenáctiletého hnědého valacha stáje Nýznerov, se v 5800 metrů dlouhé steeplechase crosscountry vůbec poprvé objevil jezdec Jakub Kocman. Ten si vedl víc, než dobře a po skvělém finiši dovedl ostříleného veterána do cíle na třetím místě. Stretton běžel Velkou pardubickou již třikrát, dokončil jako druhý, třetí a osmý.

Rozdíl půl délky ho dělil od osmiletého tmavého valacha Imphala, kterého vedl žokej Marek Stromský. Čtvrté místo   zástupce Stáje Nýznerov je o to cennější, že distance 5800 metrů byla vůbec nejdelší, kterou ve své dostihové kariéře absolvoval. Na start Velké pardubické by šel poprvé.

Třetím Popelkovým koněm, který kvalifikaci splnil již v květnu, je devítiletý hnědák Mahony, ze stáje Quartis-Zámecký Vrch. Ten by letos Velkou absolvoval po třetí v řadě. V předchozích ročnících jej zastavily pády v průběhu dostihu.

Úspěch Stanislava Popelky je na české podmínky víc než skvělý. V této chvíli má tři koně, kteří by do Velké mohli nastoupit.  Stejný počet kvalifikovaných koní má v této chvíli už jen jediný trenér – Josef Váňa starší. Ten má ovšem daleko širší základnu koní, převážně dovezených ze zahraničí.  (ber)

Poslat nový komentář