Srdéčko opět bodovalo v Pardubicích

Srdéčko opět bodovalo v Pardubicích
Reprofoto ČT
Další fotky: 
Srdéčko opět bodovalo v Pardubicích

Osmičku dostihů nabídl první ze tří červencových mítinků na Pardubickém závodišti. Vrcholem byla úvodní kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. V Ceně města Pardubice – EURO EQUUS úřadoval vítěz loňského ročníku legendárního dostihu Theophilos. Barvy dostihové centrály Srdéčko z Hvozdu na Prostějovsku hájili hned dva zástupci, Mahony a Marcus Aurelius. Oba v kvalifikaci uspěli. Ale nejen oni potěšili trenéra Stanislava Popelku.

Na startu první kvalifikace se sešla silná konkurence, mezi čtrnáctkou startujících byli dva vítězové Velké pardubické. Zvítězil Theophilos z lotu Josefa Váni staršího. Osmiletý hnědák Mahony v sedle s Jordanem Duchene, hájící barvy stáje Quartis Zámecký vrch, doběhl pátý, desetiletý bělouš Marcus Aurelius Stáje Corinne dokončil s Janem Faltejskem závod na 13. místě. Oba tak kvalifikaci splnili.  

V Ceně společnosti Falcon security, s.r.o., steeplechase na 3900 m, si pro vítězství hladce doběhl sedmiletý hnědý valach Sabion s žokejem Janem Faltejskem v sedle. Potěšil tak stáj Přátelé Srdéčka Popelka.

Vítězstvím se pyšní i šestiletá ryzka Apas Rocka, která v sedle s žokejem Markem Stromským po tuhém boji doběhla první v Poháru BICZ holding 2020, steeplechase crosscountry na 4400 m.Klisna je zástupkyní stáje Nýznerov.

Matador stáje trdelnik.com-Luka, jedenáctiletý Dangerous Gleam, doběhl v sedle s žokejem Lukášem Matuským na pátém místě v Ceně TIPSPORTU, steeplechase na 3900 m.   

V Memoriálu Kamila Kuchovského, steeplechase crosscountry na 4600 m, si šestiletá hnědka Kornelia stáje Martin Bláha v sedle s amatérem Plškem doběhla pro čtvrté místo. Její polobratr, o rok starší ryzák Kornelius stáje EŽ Praha doběhl s Jakubem Kocmanem šestý. Za zmínku stojí fakt, že oba zmínění koně pochází z chovu Stanislava Popelky, jejich matkou byla úspěšná klisna Korinka, rovněž z Popelkova chovu.

Gratulujeme! (ber)

Poslat nový komentář