Na Srdéčku trénují kandidáti do Velké pardubické

Na Srdéčku trénují kandidáti do Velké pardubické
Ilustrační foto ber

Trenér Stanislav Popelka, který má centrálu na Srdéčku u Hvozdu, vstupuje do letošní dostihové sezóny s pětadvacítkou koní.  Většina z nich by měla prokázat své kvality na překážkách. Ve hře jsou i matadoři, kteří by se mohli postavit na start legendární Velké pardubické.

Prvním z nich je druhý z předloňské a třetí z předpředloňské Velké pardubické, jedenáctiletý Stretton stáje Nýznerov. V loňském ročníku se mu tolik nedařilo, skončil osmý, ale letos by to mohl napravit.

Stáj EŽ Praha reprezentuje vlastní Popelkův odchovanec, desetiletý Lombargini. Loňskou sezónu zakončil druhým místem v Ceně Labe. "Když na něm sedí dobrý jezdec, je schopen předvést velmi dobrý výkon. Myslím, že je to kůň do Velké, pro ni je ale problém sehnat na něj jezdce, i proto jsme loni dali přednost Labi," říká o hnědákovi Popelka.

Osmiletý Imphal stáje Quartis – Zámecký vrch loni vyhrál dva pardubické krosy a sezónu zakončil čtvrtým místem v Ceně Labe. „I on je koněm do Velké pardubické, ale musí mu všechno sednout. Je to hodně specifický kůň, ale jak mu to sedne, je to jedničkový koník," konstatuje trenér.

Ze stejné stáje je i jeden z nejúspěšnějších Popelkových koní, devítiletý Mahony.  Před třemi lety dokázal vyhrát Cenu Labe, loňská sezona se mu moc nevyvedla. „Měl nějaké virózy, pak spadl na Angličáku a při Velké byl před 24. zadržen. Snad bude letošní sezóna lepší, je to hodně dobrý kůň a rád bych s ním navázal na ty lepší sezóny," věří valachovi Popelka.

Novou sezónu vyhlíží s obavami, jak a kdy se rozeběhne. Je totiž otázkou, jak to s menšími závodišti bude, pokud se bude v úvodu sezóny běhat bez diváků.

„Chtěl bych poděkovat všem majitelům za důvěru, které si nyní vážíme ještě víc. Budeme se snažit jí vrátit naší prací, aby jim koně dělali radost," dodává trenér, který dlouhá léta patří i mezi přední chovatele. (ber)

Poslat nový komentář