Koloběžka

Senior koloběžkář skončil v nemocnici. Nehoda se stala na Anenské

ilustrační foto PČR

V pátek dopoledne jel 82letý muž na elektrokoloběžce po cyklostezce na ulici Anenská směrem k ulici Plumlovská. U domu číslo 30 nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky, přes které přejížděl, přecenil své schopnosti a v důsledku toho havaroval.

"Na místě byl ošetřen osádkou vozidla rychlé záchranné služby a byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že dechová zkouška nebyla na místě provedena, byl nařízen odběr krve v nemocnici. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 2 000 Kč. (red)

Jízdu na elektrokoloběžce na Sportovní dívenka nezvládla. Skončila v nemocnici

ilustrační foto pixabay

V pátek podvečer si čtrnáctiletá dívka půjčila od svého kamaráda elektrokoloběžku, ale jízdu nezvládla a na ulici Sportovní v Prostějově havarovala. 

"Na křižovatce s ulicí Příční narazila do betonového obrubníku, spadla na silnici a zranila se. Při jízdě neměla na hlavě ochrannou přilbu," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Po prvotním ošetření na místě byla převezena do nemocnice na další vyšetření. Dechová zkouška byla negativní a hmotná škoda nevznikla. (red)

 

Jste cyklisté, připomínají koloběžkářům povinnosti policisté

Foto Plicie ČR

S příchodem jara začíná v silničním provozu opět sílit podíl koloběžek a stále oblíbenějších elektrokoloběžek. Je třeba si uvědomit, že užívání takového prostředku zejména městské mobility má svá pravidla a v případě jejich nedodržení se takový uživatel může vystavit postihu ze strany policistů, ne-li zranit sebe, či někoho jiného. Policisté se proto v tomto období zaměřují mimo jiné na kontrolu těchto jednostopých strojů a jejich uživatelů.

Upozorňují je hlavně na skutečnost, že uživatel koloběžky je cyklistou se všemi právy a povinnostmi, koloběžka je zařazena mezi jízdní kola a podléhá povinné výbavě. Můžete se s ní mimo jiné vydat na silnici, využit cyklostezek, nelze ji však k jízdě užít na chodníku, ani k přejíždění přechodů pro chodce. Tam ji můžete pouze vést.

Přehlédl u KFC elektrokoloběžku. Koloběžkář skončil v nemocnici

foto Policie ČR

V pátek dopoledne jel řidič v osobním vozidle Audi v Prostějově po ulici Olomoucká ve směru z centra.

„Po najetí na kruhový objezd křižovatky s ulicí Konečná odbočil vpravo směrem ke KFC, a přitom přehlédl po pravé straně vedle něj jedoucího 43letého řidiče na elektrické koloběžce. Následkem byl střet a pád koloběžkáře na silnici, při kterém se zranil a následně byl převezen do nemocnice na vyšetření," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 000 Kč. Míra zavinění je předmětem dalšího šetření. (red)

Rodina v Čelechovicích přišla krádeží o všechna kola

ilustrační foto Policie ČR

V dosud přesně nezjištěné době v období od 6. do 8. září se dosud nezjištěný pachatel po násilném překonání drátěného oplocení vloupal na pozemek u rodinného domu v obci Čelechovice na Hané.

Z toho pak odcizil dámské, pánské a dětské jízdní kolo, pánskou koloběžku a pánskou přilbu na kolo. Celkem pachatel způsobil škodu vyčíslenou na 21 300 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež. "Za ty pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Prostějovská koloběžka startuje již v pondělí!

ilustrační foto závody

Přijďte si v pondělí 11. června 2018 na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově vyzkoušet jízdu na koloběžce a vyhrát pěknou cenu!

Rozjížďky se konají v čase od 14.30–16.15 hodin, do finále postupuje osm nejlepších časů, koloběžky jsou zajištěny. Závodit se bude v kategoriích

děti 2-6 let / 7-10 let / 11-14 let, ženy 15-100 let a muži 15-100 let. (red)

 

Prostějovská koloběžka se odkládá! Kvůli počasí!

ilustrační foto plakát

Pokud jste se těšili na zítřejší závod Prostějovská koloběžka, máte smůlu. Závod byl kvůli nepřízni počasí odložen.

Nepříznivé počasí si vynutilo odklad oblíbené soutěže. "O náhradním termínu budeme informovat," vzkazují organizátoři. (red)

OBRAZEM: Koloběžky ovládly náměstí

Foto ber

U příležitosti Dne bez aut připravilo Sportcentrum – DDM Prostějov a jeho dopravní centrum tradiční závod kolem Prostějovská koloběžka.

„Akcí si připomínáme Den bez aut v rámci činnosti Zdravého města Prostějova. Díky této aktivitě si mohou občané Prostějova vyzkoušet – tedy alespoň ti, co to ještě nezkusili – jízdu na koloběžce. Do města je to totiž ideální dopravní prostředek. Nemluvě o zážitcích, které s ní můžete mít při vzdálenějších cestách do různých koutů naší země,“ uvedl hlavní pořadatel akce Jiří Novák z Dětského dopravního centra.

Utkejte se na koloběžce o nejlepšího jezdce oválu!

ilustrační foto plakát, Sportcentrum

Na zítra u příležitosti Dne bez aut připravilo Sportcentrum – DDM Prostějov a jeho dopravní centrum tradiční závod kolem kuželny prostějovského náměstí TGM Prostějovská koloběžka. Účastníci, kteří dorazí v určených časech, mohou v rozjížďkách zápolit o start v semifinálovém kole a následném finále.

Že se jedná o prestižní závod s velkými sportovními výkony, mluví jeho bohatá účast v minulých letech. Prostějov by se dal nazvat koloběžkářskou velmocí, a tak i Prostějovské novinky nebudou zítra na ovále chybět.

OBRAZEM: Koloběžka kam se podíváš!

Foto ber

Podle fotografií, které PvNovinky ulovily před ZŠ Jana Železného v Prostějově, nastal boom koloběžek.

Při pohledu na nejrůznější druhy tohoto odrážedla, které bylo kdysi mezistupňem k vytouženému bicyklu, nezbývá než konstatovat, že časy se mění. Ještě před pár lety by děti upsaly duši třeba za horské kolo. (ber)