Hanácké stezky

Hanácké stezky stále ničí vandalové, smutní Bikers Minds

Foto FB Hanácké stezky

V květnu 2021 došel oficiálního naplnění jeden velký sen. Roman Hájek a Bikers Minds otevřeli na Záhoří slavnostně Hanácké stezky.

Myšlenku přírodních tras, vhodných pro bikery, realizovali dlouhých deset let, kdy ze Záhoří odvezli metráky odpadků, odstranili a vysadili stromy, zbavili jej náletových křovin. Ani teď však není hotovo. „Snažíme se Hanácké stezky neustále posouvat, ale některým jedincům vadí, že mladí i starší lidé sportují v lese. Neustále nám mizí označníky tratí. Obnova nás stojí neskutečně sil a hlavně peněz, kterých moc nemáme,“ říká Roman.

Hanácké stezky budujeme dál. Navzdory vandalům, vzkazuje Roman Hájek

Foto FB

Projekt Hanáckých stezek na Záhoří slaví v těchto dnech rok od své oficiální premiéry. V sobotu 22. května 2021 si Roman Hájek a Bikers Minds splnili velký sen.

Myšlenku přírodních tras, vhodných pro bikery, realizovali dlouhých deset let, kdy ze Záhoří odvezli metráky odpadků, odstranili a vysadili stromy, zbavili jej náletových křovin. Součástí trailů je i stezka pro pěší, ohniště v lomu, základna s terasou, stojany na kola, posezení a servisní stojan.  

Ani teď však není hotovo. „Budeme stále dolaďovat,“ přidal informaci Roman Hájek, kterého nesmírně trápí vandalové, kteří na stezkách řádí.

Hanácké stezky mají další vychytávky, hlásí Roman Hájek

Foto FB Hanácké stezky

Stojan na kola, dvoje posezení a čtyři označníky přibyly na Hanáckých stezkách na Záhoří.

„Je tu nový stojan na kola, takže se vaši miláčci nemusí válet po zemi jako nějací vandráci,“ směje se Roman Hájek. Nové posezení a označníky na zeleném trailu, které pomohou k lepší orientaci, posunuly stezky o kus dál. „Vše je vyrobeno ze spadlých nebo špatných stromů,“ doplňuje Roman. (red)

OBRAZEM: Hanácké stezky otevřeny

ilustrační foto

V neděli ve 13 hodin došel oficiálního naplnění jeden velký sen. Roman Hájek a Bikers Minds otevřeli na Záhoří slavnostně Hanácké stezky.

Myšlenku přírodních tras, vhodných pro bikery, realizovali dlouhých deset let, kdy ze Záhoří odvezli metráky odpadků, odstranili a vysadili stromy, zbavili jej náletových křovin. Ani teď však není hotovo. „Budeme stále dolaďovat,“ přidal informaci Roman Hájek, který za pomoc poděkoval všem, kdo přiložili ruku k dílu, a také sponzorům, mezi které patří například město Prostějov či zastupitelský klub ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova. Za pomoc poděkoval jmenovitě i přítomnému náměstkovi primátora Jiřímu Pospíšilovi.

Hanácké stezky mají nové webové stránky, zve Roman Hájek

Foto FB Hanácké stezky

Už 23. května ve 13 hodin chtějí členové spolku Bikers Minds slavnostně otevřít Hanácké stezky na Záhoří, jejichž budováním se zabývají již několik let.  Pro lepší orientaci a informace na jednom místě spolek spustil nové webové stránky.

„Už se nám to otevření stezek celkem blíží. Tento týden budeme každý den makat na stezkách, kdyby se chtěl někdo přidat, bude vítán. Práce je ještě dost, ale my to dáme,“ vzkazuje Roman Hájek.  Momentálně je zapotřebí hlavně pokrývač, který by opravil střechu základny.

Na nové webové stránky, za které bikeři děkují Vojtěchu Šebestíkovi, se můžete podívat na adrese www.hanackestezky.cz.

Vandalové Hanáckým stezkám nepomáhají, zlobí se Roman Hájek

ilustrační foto Hanácké stezky

Stovky hodin práce, nemalé finanční náklady, roky bojů s úřady. To vše je za výstavbou Hanáckých stezek, které na Záhoří realizuje spolek Bikers Minds. Jeho členy stále překvapuje jednání vandalů.

„O víkendu jsme ladili rozjezd na tratě, dokončovali odpočinkové místo vedle křížku a makali na levé modré lajně. Nicméně mě lehce štve chování pár jedinců. Když napíšeme, že stezky jsou zavřené, bylo by fajn to nepřipomínat dvaceti lidem denně. Pásky zase strhané a skoky rozbořené. Moc děkujeme těmto lidem za pomoc a těšíme se, až je při tom potkáme,“ říká Romen Hájek s tím, že na stezky instalovali fotopasti a Záhoří budou pravidelně kontrolovat.

Hanácké stezky na Záhoří budujeme s láskou k přírodě a sportu, říká Roman Hájek

Foto FB

Minulou brigádu zvládli členové spolku Bikers Minds z části naladit budoucí odpočinkové místo vedle křížku na Záhoří.  Na startu trailů Hanáckých stezek již budují posezení a rozjezdové místo a čeká je naladění základů základny. Přesto se i zde vyskytla takzvaná „vada na kráse,“ postěžoval si Roman Hájek.

„Je až neskutečné, jak se někteří lidé chovají. Někdo volal jak na životní prostředí, tak na ostatní orgány. My máme od všech úřadů vše povolené a schválené. Pro méně chápavé, nechceme les ničit ani si ho přivlastnit nebo vykácet. Kdyby někdo potřeboval informace o projektu tak stačí napsat.  Dotyčný nám jen přidělal starosti a nervy navíc. Chceme tu tvořit sportovní kulturu, chceme, aby děcka měla kde trénovat.