Czech Tour

Cyklistická Czech Tour odstartovala v Prostějově!

Foto Magistrát města Prostějova

Čtvrtek 27. července se nejen pro Prostějovany stal svátkem cyklistiky. V našem městě odstartoval prestižní závod – Czech Tour. Lahůdkou letošního ročníku je bezesporu účast takové cyklistické hvězdy, jakou je čtyřnásobný vítěz Tour de France, Chris Froom.

Osmatřicetiletý Froome přijíždí s týmem Israel-Premier Tech, v němž je jedním ze sportovních ředitelů René Andrle, současný trenér české reprezentace. Nejslavnější cyklistický závod světa Tour de France vyhrál Chris Froom, rodák z Nairobi, v letech 2013, 2015, 2016 a 2017, letos se však do osmičlenné nominace svého týmu na Tour de France nevešel. Chris je ikonou cyklistiky a jeho účast na Czech Tour je jedinečnou příležitostí pro naše fanoušky vidět ho v Česku.

Čtvrtek na hlavním náměstí. Cyklisté, Iris, Kontakt a Pekař!

Foto plakát

Dnes bude prostějovské hlavní náměstí hýřit aktivitou. Těsně po poledni odstartuje c????????????????????????????????????ý ????????́???????????? Czech Tour, večer budou mít radost milovníci hudby a na své si přijdou i děti.

Slavnostní zahájení cyklo akce bude v 10:30 hodin, následovat bude prezentace týmů. Vystoupí Hanácký soubor písní a tanců Klas, v 12:25 zazní Česká státní hymna v podání Pěveckého sboru Proměny. První etapa bude odstartována ve 12:30 hodin. Peloton pojede z náměstí T. G.

V Prostějově odstartuje cyklistický závod Czech Tour

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Ve čtvrtek 27. července ve 12:30 odstartuje z centra města – z náměstí T. G. Masaryka velkolepý cyklistický závod se světoznámými cyklistickými tvářemi Czech Tour 2023!

Start je plánován na 12:30 a peloton projede z náměstí T. G. Masaryka Pernštýnským náměstím, Kravařovou ulicí a pokračovat bude ulicí Plumlovskou. V této souvislosti upozorňujeme, že může dojít ke krátkodobému omezení provozu na křižovatce ulic Blahoslavova – Palackého – Plumlovská při výjezdu pelotonu po slavnostním startu. Závod pak bude pokračovat směrem na Mostkovice. Velmi proto prosíme účastníky silničního provozu i obchodníky v dotčených lokalitách o shovívavost a trpělivost.

Cyklistický svátek Czech Tour opět v Prostějově

Foto Czech Tour

Světová cyklistika bude k vidění živě na českých silnicích, kdy se od 27. do 30. 7. 2023 pojede Czech Tour! První etapa startuje v Prostějově!

Během čtyř etap Czech Tour ujedou cyklisté 665,8 kilometru a pokoří 11 190 výškových metrů. Zásadní změny dozná královská etapa. Cyklisté pojedou na stráně dvakrát, dojezd však bude na Červenohorském sedle. Téměř 3 500 výškových metrů během jediné etapy bude prověrkou i pro ostřílené vrchaře a borce připravující se na Vueltu, kteří by se měli ve startovní listině představit.