start

ORLEN Závod národů odstartuje v Prostějově už dnes!

ilustrační foto

Závod ORLEN Nations Race letos začne 15. května v České republice, kde cyklisté pojedou dvě etapy, Prostějov – Bouzov a Přerov – Nový Hrozenkov. Později pojedou přes Slovensko a Polsko. Finále se uskuteční 19. května v Polsku u hotelu Arłamów.

„Závod je součástí prestižního UCI Nations Cup U23. Mládežníci reprezentující své národní týmy stojí na startu, nemají rádiové spojení, takže sportovní ředitelé mají mnohem méně možností „kontrolovat“ tým, což se promítá do atraktivity závodu,“ říká náměstek primátora města Prostějova Jiří Rozehnal s tím, že právě jedna z etap startuje letos v našem městě.

Cyklistická Czech Tour odstartovala v Prostějově!

Foto Magistrát města Prostějova

Čtvrtek 27. července se nejen pro Prostějovany stal svátkem cyklistiky. V našem městě odstartoval prestižní závod – Czech Tour. Lahůdkou letošního ročníku je bezesporu účast takové cyklistické hvězdy, jakou je čtyřnásobný vítěz Tour de France, Chris Froom.

Osmatřicetiletý Froome přijíždí s týmem Israel-Premier Tech, v němž je jedním ze sportovních ředitelů René Andrle, současný trenér české reprezentace. Nejslavnější cyklistický závod světa Tour de France vyhrál Chris Froom, rodák z Nairobi, v letech 2013, 2015, 2016 a 2017, letos se však do osmičlenné nominace svého týmu na Tour de France nevešel. Chris je ikonou cyklistiky a jeho účast na Czech Tour je jedinečnou příležitostí pro naše fanoušky vidět ho v Česku.

V Prostějově odstartuje cyklistický závod Czech Tour

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Ve čtvrtek 27. července ve 12:30 odstartuje z centra města – z náměstí T. G. Masaryka velkolepý cyklistický závod se světoznámými cyklistickými tvářemi Czech Tour 2023!

Start je plánován na 12:30 a peloton projede z náměstí T. G. Masaryka Pernštýnským náměstím, Kravařovou ulicí a pokračovat bude ulicí Plumlovskou. V této souvislosti upozorňujeme, že může dojít ke krátkodobému omezení provozu na křižovatce ulic Blahoslavova – Palackého – Plumlovská při výjezdu pelotonu po slavnostním startu. Závod pak bude pokračovat směrem na Mostkovice. Velmi proto prosíme účastníky silničního provozu i obchodníky v dotčených lokalitách o shovívavost a trpělivost.

POZOR! Balony dnes v podvečer odstartují, ale z prostějovského Velodromu

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Z Prostějova dnes po dlouhé době odstartují horkovzdušné balony. Start by měl proběhnout úderem sedmé hodiny večerní z prostějovského Velodromu.

V minulých letech probíhal start horkovzdušných balonů z takových lokací, jako je hrad Bouzov, kemp Žralok v Plumlově či Čechy pod Kosířem. Z Prostějova se již několik let nevzlétalo. Dnes je to opět po dlouhém čase tady! 

 "S organizátory se podařilo vyjednat start přímo z Prostějova," říká náměstkyně primátora Milada Sokolová a doplňuje, že původně zamýšlený vzlet - plánovaný z Kolářových sadů - zhatilo deštivé počasí.