velodrom

POZOR! Balony dnes v podvečer odstartují, ale z prostějovského Velodromu

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Z Prostějova dnes po dlouhé době odstartují horkovzdušné balony. Start by měl proběhnout úderem sedmé hodiny večerní z prostějovského Velodromu.

V minulých letech probíhal start horkovzdušných balonů z takových lokací, jako je hrad Bouzov, kemp Žralok v Plumlově či Čechy pod Kosířem. Z Prostějova se již několik let nevzlétalo. Dnes je to opět po dlouhém čase tady! 

 "S organizátory se podařilo vyjednat start přímo z Prostějova," říká náměstkyně primátora Milada Sokolová a doplňuje, že původně zamýšlený vzlet - plánovaný z Kolářových sadů - zhatilo deštivé počasí.

Na velodromu bude sloužit nová technika pro údržbu zeleně

ilustrační foto MMP

Nová travní sekačka se bude starat o upravený vzhled zeleně v areálu velodromu.

„Obrátil se na nás jednatel společnosti Domovní správa Prostějov, s.r.o., Vladimír Průša s požadavkem na nákup nové sekačky na trávu pro údržbu areálu. Požadavek byl zdůvodněn tím, že náklady na opravu stávající sekačky na trávu ve výši šesti tisíc korun - při jejím stáří deseti roků - jsou neekonomické, a proto doporučuje pořídit sekačku novou. Plánovaný nákup by měl vyjít na deset tisíc korun (s DPH),“ uvedl 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil. (red)

 

Prostějov hostil Mistrovství Olomouckého kraje na dráze

Foto Tufo Pardus

Mládež týmu Tufo Pardus Prostějov má za sebou úspěšné vyvrcholení náročného tréninkového bloku. Závodníci ho zakončili dráhovými závody v Brně a následně na domácím velodromu, kde se konal Moravský pohár na dráze, který byl zároveň Mistrovstvím Olomouckého kraje v omniu.

V Brně i Prostějově se sešla silná konkurence předních mládežnických týmů. První den se na brněnském velodromu na stupně vítězů probojovala kadetka Patricie Müllerová, když obsadila třetí místo, stejně jako v kadetech Matyáš Koblížek.

Chystá se oprava tribunky velodromu

Foto MMP

Vedení města připravuje rekonstrukci chátrající tribunky v areálu Velodromu. Prvním krokem vedoucím k opravě je vytvoření projektové dokumentace. Městskou pokladnu bude stát asi 200 tisíc korun. Rada města Prostějova proto schválila tyto peníze vyčlenit z rezervy Rady města Prostějova. Oprava bude následně zařazena do plánu investičních akcí na rok 2019.

„Na východní straně oválu Velodromu se nachází betonové schůdky, které slouží jako tribunka na sezení a stání pro diváky. Schody jsou původní - z doby výstavby velodromu a vlivem stáří jsou v havarijním stavu,“ vysvětlil důvod opravy první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Jak upřesnil, oprava stávajících schodů například jejich vyztužením a zalitím betonem se ukazuje jako nevhodná a neřeší návaznost na nové zázemí Velodromu. Vhodným řešení je naopak, dle slov náměstka Fišera, celková rekonstrukce.

Stará tribuna na velodromu půjde k zemi

ilustrační foto SKC Tufo Prostějov

Rada města Prostějova doporučuje zastupitelům schválit demolici zbylé části tribuny na velodromu. 

V současné době probíhají v blízkostí stávající tribuny tři investiční akce - rekonstrukce části velodromu, výstavba nových komunikací s výsadbou nové zeleně v rámci parkoviště u zimního stadionu a výstavba Národního olympijského centra. Stávající nevyužívaná tribuna je navíc v havarijním stavu.

Na velodromu budou zbrusu nové lavičky

Foto MMP

Současné lavičky dosloužily, na jejich místech budou instalovány nové. 

„V areálu velodromu, uvnitř oválu, se nacházejí původní staré lavičky, které jsou ve špatném stavu. Požadavek na jejich výměnu považujeme za zcela oprávněný,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer a doplnil, že jde o 62 kusů nových laviček. Umístěny budou po obou stranách velodromu – vždy po 31 kusech.

„Jde nejen o zabezpečení bezpečnosti pro návštěvníky a sportovce, kteří využívají lavičky, ale také o estetickou stránku věci,“ doplnil Fišer.

Velodrom má novou pamětní desku

ilustrační foto MMP

Členové Sokola I poděkovali městu Prostějovu za umístění pamětní desky u sokolského areálu, který organizace před časem prodala městu Prostějovu.

Areál vybudoval v roce 1928 TJ Sokol 1 Prostějov z vlastních prostředků a vlastními silami. V roce 2008 jej odprodal městu. Podmínkou odprodeje byla skutečnost, že areál bude i nadále sloužit občanům města pro sportovní účely. (red)

Rada chce půjčit velodrom. Bude zde Mistrovství Evropy

ilustrační foto

 

Rada města vyhlásila záměr pronájmu areálu velodromu v Kostelecké ulici spolku SKC Prostějov.

V roce 2005 byla uzavřena smlouva o výpůjčce areálu velodromu mezi Městem a Českým občanským Klubem cyklistů Prostějov (ČOKC). V roce 2007 byla po dostavbě předána nová budova velodromu do bezplatného užívání Sportovnímu klubu cyklistů Prostějov z.s. (SKC), který zde fakticky vykonává činnost sportovní cyklistiky. SKC má dále uzavřenou smlouvu s ČOKC na užívání velodromu. „Narovnáváme vztahy, které v průběhu minulých let prošly vývojem. ČOKC již fakticky nevykonává žádnou činnost.

Sportovní areál se opravuje postupně

ilustrační foto

 

Areál velodromu v Kostelecké ulici prochází postupnou rekonstrukcí. V současné době je instalováno nové osvětlení cyklistického oválu, město počítá s vybudováním bikrosové dráhy. Na  opravy čekají ještě koupaliště a nově i areál s U rampami.

Zatímco oprava ramp ve skateparku nebude zřejmě až takový problém, na rekonstrukci dříve velmi oblíbeného koupaliště si Prostějované ještě počkají.

„Náklady na rekonstrukci koupaliště jsou zhruba 50 milionů, což je polovina investic, které máme na rok. Nemůžeme do takové akce jít sami za sebe a tak čekáme na vhodný dotační titul,“ konstatoval náměstek primátora Zdeněk Fišer. Podle jeho slov zatím vyhovovaly dva, výše dotace ale byla zanedbatelná. „Jednalo se o částky do 5 milionů korun,“ dodal Fišer.   (ber)

Co má Prostějov, má pouze dalších pět měst!

ilustrační foto MMP

 

Město zafinancuje výstavbu osvětlení velodromu. Instalace 54 osvětlovacích těles včetně nové přípojky a nouzového osvětlení při výpadku dodávky elektrické energie vyjde na 1,7 milionu korun.

Prostějov je jedním z šesti měst v České republice a na Moravě vedle Brna jedinou lokalitou, kde se nachází ovál pro dráhovou cyklistiku. "Na velodromu se konají závody republikového i mezinárodního významu, které stále častěji vzbuzují zájem televizních kamer. Je proto nutné zajistit zvýšení světelnosti ve večerních hodinách a při nepříznivých klimatických podmínkách," uvedl náměstek primátora Zdeněk Fišer, který potvrdil havarijní stav stávajícího osvětlení. "Byl jsem spolupořadatelem při jednom ze závodů a tak jsem se se zázemím velodromu seznámil velmi důkladně.