Daniel Babor

Mistrem ČR v silničním závodě kategorie U23 je Daniel Babor. Zlato putuje do Prostějova

Foto Tufo Pardus

Ve slovenských Tlmačích se uskutečnil závod mistrovství ČR pro závodníky kategorie do 23 let. TUFO PARDUS Prostějov nastupoval do závodu s cílem bojovat o medaile.  Vzhledem k profilu tratě se jako vhodná jevila sázka na spurtéra Daniela Babora. Ten také zabodoval! Skvěle hlídal úniky Filip Řeha.

Mistrovský závod byl vypsán na 164 kilometrů rozdělených do pěti zvlněných okruhů o délce 32 kilometrů. Závod se konal, jak je již tradicí, společně s mistrovstvím Slovenska, což rozšiřuje startovní pole a boj o dva mistrovské tituly. Svou roli má také v taktickém pojetí závodu.

Prostějovský cyklista Babor republikovým mistrem v bodovacím závodě

Foto skcpv

Daniel Babor je zatím nejúspěšnějším jezdcem na pražském mistrovství republiky v dráhové cyklistice. Všechny tři starty mu přinesly medaile, druhý titul získal jednadvacetiletý jezdec v bodovacím závodě.

Babor po zisku zlata z omnia a bronzu ze stíhačky jednotlivců nezaváhal ani v bodovacím závodu. Ačkoliv se na prostějovského cyklistu tlačili jezdci z Dukly Praha, Baborovi žádný zásadní moment neutekl. Zachytil i klíčový nástup Nikolase Pietruly.

"Když jsme dojeli tu rundu s Pietrulou, tak hlavně v ten moment jsem tam zůstal a pak se snažil, aby mě neudolali," uvedl Babor pro Českou televizi.  V celkovém součtu někdejší juniorský mistr světa porazil právě Pietrulu o 19 bodů.

Gratulujeme! (red)

 

V bulharském Plovdivu proběhlo elitní ME na dráze s Danielem Baborem na startu tří disciplín

Foto Tufo Pardus

Elitní mistrovství Evropy bylo dalším vrcholným podnikem v dráhové cyklistice, které v letošním komplikovaném roce proběhlo. TUFO PARDUS Prostějov mělo na dráze v Plovdivu svého zástupce Daniela Babora, který se také postaral o nejlepší výsledek vytrvalecké části české reprezentace.

I když do posledních chvil visel nad organizací ME v Plovdivu otazník, nakonec se vedení UEC (Evropská cyklistická Unie) a bulharští pořadatelé rozhodli důležitý šampionát uspořádat. Daniel Babor dostal od reprezentačního kouče Milana Kadlece důvěru hned ve třech disciplínách, a tak měl program ME slušně našlapaný. ME Dan zahájil startem ve vylučovacím závodě a po opravdu dobrém výkonu mu bylo odměnou páté místo.