parašutismus

Dukláci letos posbírali spoustu cenných kovů. Uspěli i v Kataru!

Foto FB

Kompletní sbírka – zlato z MS FAI v Rusku, stříbro ze světového poháru a bronz z kombinace z armádního MS v Kataru. Libor Jiroušek má stříbro v individuální akrobacii. To jsou letošní výsledky parašutistů Dukly Prostějov.

Na bednu v kombinaci družstev se dostali i díky povedené skupinové akrobacii, s čímž po obměně družstva asi nikdo úplně nepočítal a obsadili 6. místo. Před nimi byly kromě Němců jen profi FS týmy. V přesnosti ustáli místo 5. V individuální akrobacií jim v kombinaci uteklo 2. místo o jediný bod před stříbrným Ruskem. „Na bezkonkurenčně vítězné Němce jsme tentokrát neměli,“ dodávají dukláci.

Gratulujeme! (ber)

Prostějovští dukláci opět zářili na nebi. Ocenil je i generál

Foto army.cz

Parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov v letošní sezoně sbírali úspěchy na mistrovství světa i ve světovém poháru. Za reprezentaci je ocenil i náčelník generálního štábu generál Aleš Opata.

Dukláci zažili opět velmi úspěšnou sezonu. Jejím vrcholem byl světový šampionát, na který cestovali až na dalekou Sibiř.  Z pěti kategorií získali čtyři zlaté medaile – v kombinaci družstev, v přesnosti přistání družstev i v individuální akrobacii, kde triumfoval nadporučík Libor Jiroušek. Jiří Gečnuk v 53 letech obhájil titul absolutního mistra světa v parašutismu. Uniklo jim pouze zlato v přistání jednotlivců na přesnost, dále přivezli jedno stříbro a dva bronzy.

Dukláci jsou opět mistry světa!

Foto FB

V ruském Kemerovu v neděli skončilo Mistrovství světa v klasice. A prostějovští borci opět posbírali tituly nejvyšší.

Zlato získali v kategorii přesnost přistání družstev a kombinace družstev. Jirka Gečnuk obhájil absolutního mistra a má zlato, Oldřich Šorf v kombinaci získal stříbro. Z přesnosti veze Jirka Gečnuk stříbro, když o zlato bojoval neúspěšně v tiebreaku. V individuální akrobacii je Libor Jiroušek jednoznačně šampion a má právem zlatou, Olda mu úspěšně sekundoval bronzem. Do toho získali řadu čtvrtých míst a umístění v top 10.

3. závod Světového poháru a další medaile pro prostějovskou Duklu!

Foto FB

V italském Bellunu se o víkendu mezi bouřkami povedl téměř plný program závodu. Naši parašutisté z Dukly Prostějov si od začátku drželi umístění na bedně.

Podařilo se jim zaskákat slušný standard a mají stříbrnou medaili v družstvech. Další tým skončil šestý. Z jednotlivců se tentokrát nikdo nevyšplhal výš než na pěkné 4. místo, a to Oldřich Šofr, Bonifác Hájek skončil těsně pod ním na 6.místě.

Gratulujeme! (red)

Dukláci opět na vítězné vlně. Tentokrát v Chorvatsku!

Foto FB

Konečně se parašutisté prostějovské Dukly mohli realizovat i jinde než na tréninku na prostějovském letišti. A vyjeli rovnou na Světový pohár v chorvatské Rijece.

V týmové soutěži se oba celky umístily na 1. a 3. místě. V jednotlivcích pak skončil Miloslav Kříž druhý a Jirka Gečnuk třetí. Jirka ještě přidal zlato v kategorii masters.

OBRAZEM: Taky se díváte, když "hópó"?

Foto ber

Již jsme si tak nějak zvykli, že nebe nad Prostějovem občas rozkvete vrchlíky padáků.

Ty dnešní patří průzkumníkům z prostějovského 102. průzkumného praporu. Taky je sledujete, když "hópaji"? (ber)

Ivan Hoššo? Jeden z přeživších tragédie na bulharských kolejích

ilustrační foto historie, vk agel prostejov

Před pár dny jsme osvětlili jednu neblahou událost, která se stala v roce 1972. Dnes bychom se chtěli díky Janu Zatloukalovi a Miloši Sklenkovi jedním z těch, kteří bulharskou tragedii na kolejích přežili, zabývat více.

IVAN HOŠŠO
Datum a místo narození: 23. srpna 1948 v Bratislavě.
Sport: parašutismus.
Kariéra: 1967 až 1980 ASO Dukla Prostějov, 1980 až 1992 Letectvo ČSSR, 1992 až 2012 Letectvo Slovenskej republiky.
Největší úspěchy: mistr světa družstev v kombinaci 1974, vicemistr světa v přesnosti přistání jednotlivců 1976, vicemistr Evropy družstev v kombinaci 1976, vicemistr Evropy v klasickém parašutismu 2005 – trenér, 3. místo na mistrovství světa v klasickém parašutismu 2004 - trenér.
Rodina: ženatý, tři děti Marta, Ivan a Alena.

Už je to tady! Začalo Mistrovství světa v parašutismu 2014!

Foto Jump tandem

V pondělí úderem osmé hodiny začal na prostějovském letišti parašutistický svátek. Vypuklo mistrovství světa! Zvedněte hlavy k nebi a nechte se okouzlit mistrovstvím pánů padáků.

Pět stovek parašutistů z celého světa se  sjelo do Prostějova na Mistrovství světa v parašutismu. Naše město je vůbec první v republice, kde se tato ojedinělá sportovní akce odehraje.

Mistrovství potrvá do 31. srpna. (ber)

Užijeme si paragánské mistrovství! Již za pár dnů

ilustrační foto Jump Tandem

Pět stovek parašutistů z celého světa se sjede do Prostějova na Mistrovství světa v parašutismu. Naše město je vůbec první v republice, kde se tato ojedinělá sportovní akce odehraje.

Mistrovství světa v parašutismu zajišťuje organizačně prostějovská společnost Jump-tandem, která se specializuje na služby v oblasti parašutismu. Pro Prostějov to znamená nejen obrovskou prestiž, ale i přínos místním podnikatelům, zejména ve službách. Radost mají i příznivci tohoto výjimečného sportu, kteří si jedinečnou příležitost světového významu nehodlají nechat ujít. “Zcela určitě se půjdu podívat a vezmu i vnuky. Mistry, kteří dokáží přistát na deseticentimetrové „placce, jen tak někde neuvidíme,“ nechal se slyšet Karel Novák.

Přerov bude hostit mistrovství světa v parašutismu

ilustrační foto

Přerovské letiště bude místem významné sportovní události. V srpnu se zde bude konat Mistrovství světa v parašutismu 2014. Samotné mistrovství se uskuteční od 25. do 31. srpna, týmy zde ale budou trénovat dva měsíce před soutěží. Mistrovství světa v parašutismu bude v České republice vůbec poprvé.

Na mistrovství, které organizuje společnosti Dropzone Prostějov spolu s Českou parašutistickou asociací, přijede pět stovek závodníků ze čtyřiceti zemí z celého světa. Soutěžit budou ve skupinové akrobacii a v uměleckých disciplínách. Celkem se uskuteční čtyři tisíce seskoků, parašutistům budou k dispozici tři až čtyři letouny a diváci budou moci soutěže sledovat i na velkoplošných obrazovkách. Připraven je rovněž doprovodný program jako ukázky letecké akrobacie, průlet nadzvukových letounů, předváděcí jízdy či motokáry. (ber)