Světový pohár

Dukláci bodovali v Železné Rudě. V MČR a Světovém poháru v paraski

Foto FB

Jako součást zimní přípravy odjeli parašutisté prostějovské Dukly do Železné Rudy, kde se o víkendu konal Světový pohár a Mistrovství ČR v paraski. A opět bodovali!

V MČR obsadili 4. místo v družstvech. V rámci Světového poháru se Jakub Rataj opřel do lyžáků a vyhrál v mužské kategorii zlato, Olda Zbíral byl třetí v juniorech. Tým ve složení Jakub Rataj, Miloslav Kříž, Oldřich Zbíral doplnil Tadeáš Krofta.

Paraski je kombinací dvou sportů, ze kterých toto odvětví vzniklo – parašutismu a lyžování. Jsou to dvě na sobě nezávislé disciplíny, kdy dosažené výsledky v jednotlivých disciplínách se sčítají. Podobně jako u severské kombinace.

Gratulujeme! (ber)

3. závod Světového poháru a další medaile pro prostějovskou Duklu!

Foto FB

V italském Bellunu se o víkendu mezi bouřkami povedl téměř plný program závodu. Naši parašutisté z Dukly Prostějov si od začátku drželi umístění na bedně.

Podařilo se jim zaskákat slušný standard a mají stříbrnou medaili v družstvech. Další tým skončil šestý. Z jednotlivců se tentokrát nikdo nevyšplhal výš než na pěkné 4. místo, a to Oldřich Šofr, Bonifác Hájek skončil těsně pod ním na 6.místě.

Gratulujeme! (red)